Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieGalerie
Festyn rodzinny na placu zabaw "Podwórko NIVEA" (45)
Festyn rodzinny na placu zabaw

II Festyn Rodzinny z Podwórkiem NIVEA w ZSP nr 2

2 września na terenie otaczającym ZSP nr 2 odbył się II Rodzinny Festynu z Podwórkiem NIVEA. Imprezę, która już na stałe zagościła w harmonogramie Zespołu, po raz drugi zorganizowało grono pedagogiczne szkoły, przy dużym udziale pozostałych pracowników, wsparciu Rady Rodziców, Stowarzyszenia „CZTERNASTKA” oraz  licznych sponsorów. Jej celem była integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny.

 

Ilość obrazów w kategorii: 45
Kategoria oglądana: 482 x
Festyn rodzinny z okazji otwarcia placu zabaw "Podwórko NIVEA" (90)
Festyn rodzinny z  okazji otwarcia placu zabaw

21 sierpnia przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 na os. Stawki został oficjalnie otwarty  plac zabaw, wygrany od firmy NIVEA w wyniku internetowego głosowania. Oficjalną imprezę połączono z festynem rodzinnym. Nie zabrakło na nim zabaw i konkursów zakończonych licznymi nagrodami oraz mnóstwa bezpłatnych atrakcji takich jak wata cukrowa, popcorn, pączki, jogurty, napoje, ciastka, cukierki, koszulki sportowe. Był również tort – oczywiście niebieski.

 

Ilość obrazów w kategorii: 90
Kategoria oglądana: 1217 x
Projekt Ukraina (45)
Projekt Ukraina

POLSKO - UKRAIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY

W grudniu w naszym mieście i w naszej szkole gościliśmy piętnastoosobową grupę młodzieży z Ukrainy. Zaproszenie było możliwe dzięki funduszom z programu Narodowego Centrum Kultury. Projekt realizowany w czasie pobytu naszych gości nosił tytuł „Tradycje i zwyczaje świąteczne – magia dwóch kultur” i dotyczył zwyczajów bożonarodzeniowych w obu krajach oraz poznawania kultury poprzez zwiedzanie naszego regionu.

 

Ilość obrazów w kategorii: 45
Kategoria oglądana: 695 x
Mikołajki (25)
Mikołajki

Mikołajkowo w Czternastce.

W Bałtowie jest co prawda wioska Świętego Mikołaja ale w Bałtowie, nie można było spotkać tylu Mikołajów w tym samym miejscu i o tej samej porze co w Zespole Szkół nr 2. Ci bardzo oczekiwani przez dzieci goście, zaczęli pojawiać się na szkolnych holach już 4 grudnia. Pierwszy Mikołaj z workiem słodyczy w asyście Śnieżynek przybył tradycyjnie już z terenu PG 4. Kolejny dzień, to kolejne niespodzianki - wyjazd do kina na mikołajkowy seans pt. „Pszczółka Maja” i wokalne popisy zespołów oraz solistów w świątecznym repertuarze.

 

Ilość obrazów w kategorii: 25
Kategoria oglądana: 889 x
Dzień Patrona (87)
Dzień Patrona

FIDELIS SEMPER – ZAWSZE CZUJNY, ZAWSZE GOTOWY, ZAWSZE WIERNY

Fidelis semper” – to hasło przewodnie Tygodnia Patrona obchodzonego w PSP nr 14 w dniach 3 – 7 listopada 2014 r. Celem tego edukacyjno – wychowawczego projektu było kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, przybliżenie historii Polski i Orląt Lwowskich, rozwijanie poczucia przynależności społecznej. Odwaga i gotowość do poświęcenia się ojczyźnie, lojalność i bezinteresowność lwowskiej młodzieży okazały się dla naszych uczniów wspaniałym przykładem do naśladowania.

W działania związane z realizacją projektu zaangażowała się cała szkolna społeczność. Najmłodszym wychowankom, drugo- i trzecioklasistom, wielką radość sprawiło wykonanie Drzewka Patriotyzmu z własnych dłoni, odrysowanych, a następnie wyciętych z białego i czerwonego papieru.

 

Ilość obrazów w kategorii: 87
Kategoria oglądana: 1155 x
Taneczny sukces „Promyków” i „Arabeski” (49)
Taneczny sukces „Promyków” i „Arabeski”

Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, I miejsce w kategorii piosenka i ruch oraz Nagroda Specjalna Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Barbary Buszkiewicz dla Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Promyki”, II miejsce zespołu „Arabeska” w kategorii taniec współczesny to nagrody dla naszych uczniów w IX Międzyszkolnym i I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, który odbył się 7 maja 2014r. w kinie Etiuda

 

Ilość obrazów w kategorii: 49
Kategoria oglądana: 616 x
Czternastka powitała wiosnę (59)
Czternastka powitała wiosnę

Aby uatrakcyjnić tegoroczne obchody Pierwszego Dnia Wiosny Opiekunki Samorządu Uczniowskiego PSP 14 przygotowały dla społeczności szkolnej kilka ciekawych propozycji. Był to mecz piłki siatkowej, konkurs na najpiękniejsza wiosenna parasolkę oraz loteria fantowa.

 

Ilość obrazów w kategorii: 59
Kategoria oglądana: 1013 x
Dzień otwarty (88)
Dzień otwarty

Po raz kolejny, tym razem w przeddzień wiosny, w PSP 14 odbył się dzień otwarty. Staje się on już tradycją naszej szkoły i każdego roku przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych. W tym roku dzień otwarty przyciągnął rekordową liczbę osób. Rozdano ponad 100 wizytówek z adresem internetowym szkoły. To cieszy ale zarazem zobowiązuje. Wielu z przybyłych do Czternastki rodziców zapisze maluchy do szkoły mając nadzieję, że to, co zobaczyli teraz, będzie wykorzystywane i kontynuowane w przyszłości podczas codziennych zajęć lekcyjnych

 

Ilość obrazów w kategorii: 88
Kategoria oglądana: 1348 x
Tymbark (39)
Tymbark

W dniu 20.03.2014r. na stadionie leśnym w Ćmielowie odbyły się eliminacje Powiatowe Turnieju Piłki Nożnej „ Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” Naszą  szkołę w kategorii wiekowej  U- 12 reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców. To był nasz jubileuszowy dziesiąty udział w turnieju.

 

Ilość obrazów w kategorii: 39
Kategoria oglądana: 674 x
Turniej Street Handballu (19)
Turniej Street Handballu

Uczniowie naszej szkoły od początku 2013 roku biorą udział w Mistrzostwach Ostrowca Św. Szkół Podstawowych w Turnieju Streed Handball. Impreza jest organizowana przez MOSiR Ostrowiec przy współudziale szkół, które zgłosiły się do rozgrywek. Udział w turnieju biorą uczniowie klas IV i V i do tej pory odnoszą same sukcesy zajmując miejsca na podium. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi uczniowie zasilą szeregi najlepszych drużyn seniorskich w województwie i kraju.

 

Ilość obrazów w kategorii: 19
Kategoria oglądana: 573 x
Szkoła w Ruchu (29)
Szkoła w Ruchu

W grudniu 2013r. w ZSP nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim została zgłoszona do Ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Końcowym celem udziału w tej zaszczytnej akcji jest uzyskanie tytułu „Szkoły w ruchu” poprzez wypełnianie działań związanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną w zakresie trzech z dziewięciu zaproponowanych przez organizatora obszarów.

 

Ilość obrazów w kategorii: 29
Kategoria oglądana: 543 x
Fizyka dla Smyka (49)
Fizyka dla Smyka

2 i 3 marca uczniowie klas 0 - III wzięli udział w  pokazach naukowych „Fizyka dla smyka”. W ciągu jednej godziny pani trenerka przeprowadziła wraz z dziećmi kilkanaście eksperymentów naukowych. Dotyczyły one tematu „Dźwięk”. Zajęcia były bardzo ciekawe i pobudzające wyobraźnię.

 

Ilość obrazów w kategorii: 49
Kategoria oglądana: 809 x
Karnawał (40)
Karnawał

Tanecznym krokiem, uczniowie klas 0-III, wkroczyli w II półrocze roku szkolnego. Karnawałowa zabawa przy dobrej muzyce, porwała do tańca nie tylko uczniów ale również ich nauczycieli oraz rodziców. Szkolny hol wypełnili bohaterowie dziecięcych bajek i filmów, którzy co jakiś czas znikali za drzwiami swoich sal lekcyjnych by się wzmocnić słodkim poczęstunkiem, przygotowanym jak zawsze przez niezawodnych rodziców.

 

Ilość obrazów w kategorii: 40
Kategoria oglądana: 1077 x
Orlęta Lwowskie Patronem Naszej Szkoły (35)
Orlęta Lwowskie Patronem Naszej Szkoły

"Przyśniła się dzieciom Polska..." Pod tym hasłem upłynęła w naszej szkole uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 oraz Publicznemu Gimnazjum nr 4 zaszczytnego miana Orląt Lwowskich. To niezwykłe święto rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej. Celebrował ją, w asyście wielu znamienitych kapłanów, biskup Krzysztof Nitkiewicz, który też wygłosił homilię. Dalsza część uroczystości miała miejsce w murach szkoły....

 

Ilość obrazów w kategorii: 35
Kategoria oglądana: 1389 x
 
Powered by Phoca Gallery