Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy PDF Drukuj Email

 

Lubimy świeże powietrze, zieleń, śpiew ptaków….
Uczniowie w świetlicy szkolnej zorganizowali burzę mózgów, która to zaowocowała listą pomysłów, jak młodzież i dzieci mogą dbać o środowisko naturalne. Powstały plakaty promujące ochronę planety. Ciekawym pomysłem było wyhodowanie i posadzenie własnych drzew. Bardzo pomocna przy tym okazała się szyszka przyniesiona z jednego z zimowych spacerów po lesie, bowiem z szyszki udało się pozyskać nasionka sosny, a z tych wyrosły już malutkie drzewka. Uczniowie z troską i uwagą przesadzili sadzonki do doniczek. Teraz czekamy na własny, sosnowy las. Dodatkowo uczniowie realizowali też projekt plastyczny Motyle. Danuta Wójcik, Sylwia Raczyńska.

Więcej…
 
Wielkanocny zawrót głowy PDF Drukuj Email

Ostatnie dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi upłynęły w świetlicy szkolnej pod znakiem pracy twórczej oraz fantastycznej zabawy.
I tak oto uczniowie wykonywali kolorowe wielkanocne koszyczki z pisankami oraz malowali  obrazki z zajączkami, jajeczkami, kaczuszkami, baziami oraz innymi motywami wielkanocnymi. W ten sposób powstały niepowtarzalne wystawki tematyczne, które przystroiły wnętrze świetlicy i bawialni.
Z kolei miłośnicy wytworów manualnych o charakterze przestrzennym tworzyli świąteczne papierowe króliczki. Dzieci wykorzystały do tego  rolki po papierze toaletowym, do których przyklejały wesołe buźki z króliczkami.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na Wielkanoc PDF Drukuj Email

Czas przed nadejściem świąt Wielkiej Nocy to czas zadumy, wyciszenia ale też radości z oczekiwana na rodzinne święta. W świetlicy szkolnej dzieci z wielkim zapałem wykonywały ozdoby wielkanocne. Wspólnymi siłami wykonały wspaniałe witraże, którymi przyozdobiły okna. Były też dekoracje z zajączkami, kurczaczkami i elementami wiosennymi, jednak królowały pisanki. Powstały też karty świąteczne z życzeniami.
Dodatkowym elementem zajęć była rozmowa o zwyczajach świątecznych, które są kultywowane w domach rodzinnych uczniów.
Życzymy wszystkim radosnych, wspaniałych Świąt Wielkanocnych .

Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
„W marcu jak w garncu” – czyli świetlicowy miszmasz. PDF Drukuj Email

Kolejny miesiąc pracy w świetlicy PSP 14 upłynął pod hasłem kreatywnej twórczości dzieci. Nasi podopieczni wykonywali różne prace plastyczne, tym razem związane z wiosną. I tak na uwagę zasługują dwa projekty, których celem było wykorzystanie surowców wtórnych – rolek po papierze toaletowym oraz nakrętek z plastikowych butelek. Najpierw z inicjatywy dzieci powstały kolorowe, papierowe ptaki, ręcznie ozdobione przez uczniów, następnie naszą świetlicową wystawkę przystroiły ekologiczne bukieciki. Przy okazji tworzenia tego typu prac, wychowawczynie zasygnalizowały konieczność segregowania śmieci oraz dbałości o nasze środowisko naturalne. Z kolei ogromne zainteresowanie i sympatia dzieci do zwierzątek, zaowocowały licznymi pracami plastycznymi, których bohaterami były właśnie zwierzęta.

Więcej…
 
Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece. PDF Drukuj Email

 

Przybyło nowych czytelników w naszej szkolnej bibliotece. Stało się to za sprawą p. Renaty Łodej – nauczycielki bibliotekarki, która wraz z grupą swoich podopiecznych zorganizowała dla uczniów klasy 1a i 1b pasowanie na czytelnika. Uroczystość przebiegała w  obecności dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek, która dokonała aktu pasowania i w  swoim wystąpieniu zachęciła dzieci do czytania. Najpierw jednak pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację, w której uczniowie starszych klas w ciekawy i zabawny sposób przekazali im zasady korzystania z książek. Aktorami przedstawienia byli uczniowie klasy VI b: Natalia Zimnicka, Zuzia Gębura, Kinga Dąbrowska, Natalia Czajkowska, Aleksandra Konecka, Aleksandra Duda, Aleksandra Nalewaj, Michał Walczyk, Wiktoria Sadowska i uczennica kl. IV a Natalia Tarnowska. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat znajomości bajek. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała okolicznościowy dyplom a dzieci drobne upominki i listy do rodziców.  Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Więcej…
 
Od dziś wiosna PDF Drukuj Email

Od dziś tj. 21 marca mamy kalendarzową wiosnę .Dzień zrównał się z nocą i staje się coraz dłuższy. Dzieci w świetlicy szkolnej wykonały dekorację Żaby i bociany na łące. Malowały kolorowanki wiosenne Panią Wiosnę i wiosenne kwiaty. Towarzyszyła im muzyka budząca radość z nadejścia nowej pory roku. A efekty? Są super.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11