Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Zajęcia ruchowe i rekreacyjne w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

Są to najbardziej ulubione przez dzieci zajęcia w naszej świetlicy szkolnej. Mają one przede wszystkim poprawić samopoczucie dzieci po kilku godzinach spędzonych w ławce.Staramy się naszym podopiecznym zaoferować szeroką gamę zajęć, które nie wymagają siedzenia w ławce oraz zapewniają relaks i odpoczynek. Dzieci same mogą inicjować zabawy, ale nie mając pomysłu chętnie korzystają z propozycji nauczycielek. Proponowane przez nas gry i zabawy kształtują u wychowanków sprawność ruchową, motoryczną oraz słuchowo-ruchową. Pamiętamy przy tym o przestrzeganiu dyscypliny przez dzieci, wpływającej bezpośrednio na ich bezpieczeństwo. Jest to dla nas sprawa najważniejsza, tym bardziej, że popołudniami odwiedza nas naprawdę duża liczba dzieci. Poprzez zabawę staramy się stwarzać atmosferę zdrowej rywalizacji i kształtujemy umiejętność godnego przyjmowania zwycięstwa i porażki, uczymy kulturalnego dopingu drużyn.

Więcej…
 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

 

W dniu 25 lutego w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowe nr 14  odbyła się wyjątkowa uroczystość -  pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. W imprezie wzięli udział pierwszoklasiści z wychowawczyniami. Gościem była pani wicedyrektor  Jadwiga Dadia. Uczennice pracujące w Kole Przyjaciół Biblioteki specjalnie na tę okazję przygotowały   pod kierunkiem nauczycieli-bibliotekarzy  Renaty  Łodej i Ewy Malec inscenizację pt. ”Baśniowe zagadki” . Pierwszaki wspaniale rozpoznawały  postacie z bajek.  Występ został nagrodzony  gromkimi brawami.

Więcej…
 
PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze pracujący w bibliotece szkolnej PSP nr 14 zorganizowali akcję pod hasłem:
PODARUJ KSIĄŻKĘ  BIBLIOTECE !!!
„Jeżeli masz fajną i ciekawą książkę na domowej półce w dobrym stanie, z której już nie korzystasz, to koniecznie podaruj ją bibliotece. Zrobisz tym radość nam i przyszłym czytelnikom” – te słowa skierowały panie do uczniów naszej szkoły. W wyniku akcji, zbiory biblioteki powiększyły się o 45 woluminów.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

 

Więcej…
 
„MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA” – konkurs dla klas IV – VI PDF Drukuj Email

 

W dniu 5 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu  „MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA”, w których wzięło udział 33 uczniów z klas IV-VI.  Do etapu finałowego zakwalifikowali się: Oliwia Dudek  , Aleksandra Sławska, Wanesa Szymczak z kl. 4c, Dominik Walczyk z kl. 4d,Agnieszka Mierzejewska, Natalia Przednowek z kl. 5b, Wiktoria Kwiecień z kl. 5c,Jakub Zakrzewski z kl. 6a, Emilia Nogowska, Angelika Siewierska, Karolina Zielińska z kl. 6b,  Marek Dzik, Julia Szafrańska z kl. 6d.

Więcej…
 
Zajęcia plastyczne w świetlicy. PDF Drukuj Email

Zajęcia plastyczne odgrywają ważną rolę w wychowaniu estetycznym dziecka, w przygotowaniu go do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Przez praktyczną działalność rozwijają wrażliwość widzenia i zdolności poznawcze, kształcą umiejętności wyrażania obserwowanych zjawisk, treści intelektualnych i emocjonalnych przy pomocy różnych środków wyrazu, takich jak rysowanie, malowanie, wycinanie, modelowanie. Celem zajęć plastycznych organizowanych w świetlicy szkolnej jest wszechstronny rozwój osobowości, kształtowanie wrażliwości, przyswajanie dzieciom podstawowych wiadomości z dziedziny estetyki i sztuki. Stosując różnorodne formy pracy w świetlicy stwarzamy dzieciom wiele okazji do obserwacji, a także przeżyć emocjonalnych. Im bogatsze są przeżycia, oddziaływujące na sferę psychiczną dziecka, tym większa jest potrzeba wyrażania ich środkami plastycznymi. Wychowankom w świetlicy dajemy możliwość wypowiadania się za pomocą różnych technik

Więcej…
 
Świetlica szkolna ciągle pięknieje. PDF Drukuj Email

Świetlica w naszej szkole, to miejsce odwiedzane przez ogromną liczbę dzieci, a przez to również przez wielu rodziców. Wychowawczynie tam pracujące dbają o piękny wystrój oraz miłą, życzliwą atmosferę.
Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że w tym roku szkolnym nasza świetlica bardzo się zmieniła.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 11