Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Jesień w świetlicy. PDF Drukuj Email

 

Jesień, to piękna i kolorowa pora roku, pachnąca dojrzałymi owocami, szeleszcząca suchymi liśćmi. Jednak bywa też smutna, szara i deszczowa. Wspaniałym sposobem na te jesienne smutki są ciekawe zajęcia w naszej świetlicy.
„Jesień, jesień - kolorowa i pachnąca” pod takim hasłem przeprowadzono cykl zajęć plastycznych wykorzystujących jesienne motywy. Jesienne postacie – to bardzo ciekawy temat na zajęcia, które ćwiczą wyobraźnię. Wystarczy pójść na spacer, nazbierać kasztanów i żołędzi, jeszcze wykałaczki lub zapałki i można rozpocząć zabawę. Nasze postacie były naprawdę ciekawe, często głowiliśmy się wspólnie - co to jest..?,  a i sam autor nie bardzo wiedział. Było śmiesznie i wesoło, ale przecież dobra zabawa, to podstawa.

Więcej…
 
„Moja bezpieczna droga do i ze szkoły”- konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

 

Zajęcia plastyczne, to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego przez dzieci w świetlicy szkolnej. Stają się jeszcze bardziej atrakcyjne, jeżeli realizujemy je w formie konkursu. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły jest dla nas tak samo ważne, jak dla ich rodziców. Miesiąc wrzesień jest dobrym czasem, aby na ten temat mówić jak najwięcej. Dzieci po wakacjach niejednokrotnie są rozkojarzone, nie wdrożone do obowiązujących zasad. Dlatego organizujemy liczne pogadanki, dyskusje o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy. Jedną z metod dobrego zapamiętywania tych zasad jest udział w konkursie plastycznym. Konkurs ten ma kilka etapów. Najpierw malujemy gotowe kolorowanki o wyżej przedstawionej tematyce, potem robimy sygnalizatory świetlne, aby utrwalić sobie jak przechodzimy przez ulicę, a na końcu metodą wydzieranki robimy kolorowy samochód.

Więcej…
 
Poznajmy się, czyli nowy rok szkolny w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

 

Skończyły się wakacje, przed nami dziesięć  miesięcy nauki, ale i miłych chwil spędzonych wśród kolegów i koleżanek. Wiele takich chwil można spędzić właśnie w świetlicy szkolnej, która od pierwszego dnia roku szkolnego rozbrzmiewa gwarem dziecięcych głosów.
Bardzo dużo rodziców wyraża chęć i potrzebę, aby ich pociechy przebywały po lekcjach w świetlicy. Część dzieci to stali bywalcy, którzy znają wychowawców pracujących w świetlicy oraz panujące tam zasady. Są jednak dzieci nowe, to maluszki z oddziału „0” oraz klas pierwszych. To ich należy otoczyć szczególną opieką, nauczyć prawidłowych relacji z rówieśnikami i zasad panujących w tak dużej i zróżnicowanej grupie.

Więcej…
 
Światowy Dzień Książki w naszej szkole PDF Drukuj Email

 

Światowy Dzień Książki obchodzony jest 23 kwietnia. To data symboliczna dla literatury światowej.  W tym dniu w 1616 roku zmarli William Szekspir i Miguel de Cervantes Saavedra  oraz historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.  Pomysł promocji czytelnictwa i organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. A od 18 lat,  za sprawą UNESCO, jest to już   Światowy Dzień Książki obchodzony na całym globie. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pań bibliotekarek przygotowały z okazji tego święta audycję przez szkolny radiowęzeł oraz wystawę   na holu szkolnym poświęconą książce. Hasłem promującym obchody tego dnia było: „Czytanie nie boli – korzystaj z biblioteki do woli”.

Więcej…
 
Święto biblioteki szkolnej PDF Drukuj Email

 

W październiku 2012 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze  ogłosili konkurs plastyczny pod hasłem „Biblioteka Moich Marzeń”. Uczniowie klas 0-3 wykonali piękne rysunki i prace przestrzenne. 19 listopada panie bibliotekarki Renata Łodej i Ewa Malec zorganizowały podsumowanie konkursu, podczas którego pani wicedyrektor Jadwiga Dadia wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

Więcej…
 
„MY TEŻ TUWIMA ZNAMY I CZYTAMY” PDF Drukuj Email

 

Z okazji obchodów w 2013 roku Juliana Tuwima  w dniu 25 marca 2013 r. odbył się zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy konkurs czytelniczy ze znajomości utworów tego znanego i lubianego przez dzieci poety. W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas drugich. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych.
Oto laureaci :
I miejsce:Julia Falfus 2a, Julia Nalewaj 2a
II miejsce  Weronika Ozgowicz 2a
III miejsce Wiktoria Sadowska 2b, Michał Wilk 2a
Wyróżnienie Konrad Kowalski z klasy  2c.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 11