Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
„Moja najpiękniejsza zakładka do książki” PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem odbył się jeden  z wielu konkursów plastycznych organizowanych przez świetlicę szkolną. Dzieci bardzo lubią wykonywać prace plastyczne, a jeżeli ich prezentacja ma formę konkursu, to starają się wyjątkowo. Do tego zadania przystąpiła ponad dwudziestoosobowa grupa. Cały tydzień dzieci pięknie pracowały, jedne rano inne po lekcjach, aż w końcu powstała wspaniała wystawa. Prace wykonywane były dowolną techniką, przy niewielkiej pomocy pani wychowawczyni.

Więcej…
 
Pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece. PDF Drukuj Email

 

Nie upłynęły jeszcze dwa tygodnie od uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki a już pani Renata Łodej – nasz nauczyciel bibliotekarz nie może opędzić się od ambitnych małych czytelników. Okazuje się, że mimo tego, iż dzieci nie miały wprowadzonych podczas zajęć wszystkich liter to doskonale radzą sobie z umiejętnością czytania. Chętnie podczas przerw przemierzają szkolne hole aby wymienić książkę na inną. Wybierają najczęściej bajki z barwnymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że zapał nie ostygnie z czasem i swoje czytelnicze pasje maluchy będą kontynuować w kolejnych klasach.

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email

 

5 marca 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w  sali teatralnej, do której tego  dnia zawitały książki. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Renaty Łodej przedstawienie „W Krainie Książek”. Starsze koleżanki i koledzy w śmieszny i zabawny sposób przekazali pierwszakom   zasady poszanowania książek.   Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie książka jest prawdziwym skarbem każdego człowieka. Musieli  też wykazać się znajomością tytułów  znanych baśni i bajek.Przyszli czytelnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki      o przygodach żółwika Franklina przeczytanej przez panią dyrektor Katarzynę Goworek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów , którzy z powagą wypowiadali słowa,  że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Katarzyna Goworek.

Więcej…
 
Dobry poranek, to recepta na udany dzień. PDF Drukuj Email

 

Takim optymistycznym hasłem rozpoczynamy każdy dzień w naszej szkolnej świetlicy. Nie jest przyjemnie, szczególnie zimą wstawać o szóstej rano, a czasem nawet wcześniej. Dobrze wiedzą o tym dzieciaki, które codziennie o 6.45 meldują się u pani wychowawczyni w świetlicy. Jednak już po przekroczeniu progu sali humory się poprawiają. Za biurkiem siedzi uśmiechnięta pani, otoczona wianuszkiem „rannych ptaszków” i już myśli co tu zrobić, aby było miło i przyjemnie. Przecież niebawem zaczną się lekcje, trzeba będzie czytać, pisać, liczyć, odpowiadać na trudne pytania.  A w świetlicy jest miło, cieplutko i przyjemnie. W takiej atmosferze szybko można naładować akumulatory na cały ciężki dzień. Rano, przed lekcjami możemy porobić to, co sprawia nam przyjemność. Niektóre dzieci uwielbiają wspólnie grać w ciekawe gry planszowe, inne bawią się lalkami lub samochodami, jeszcze inne chcą choć chwilę pograć na komputerze. Można też obejrzeć ciekawy film lub posłuchać muzyki.

Więcej…
 
Karnawałowo w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

 

Zakończyła się zimowa przerwa świąteczna, dzieci wróciły do szkoły. Wychowawcy świetlicy zadbali o to, aby ten radosny, świąteczny nastrój trwał nadal, mamy przecież karnawał. Poranne i popołudniowe zajęcia w świetlicy nawiązywały swoją tematyką właśnie do karnawału.
Zapoznałyśmy dzieci z tradycjami bali karnawałowych, czytając wiele ciekawostek z różnych źródeł, oglądając ciekawe zdjęcia i ilustracje. Tuż przed feriami w naszej szkole będzie organizowany bal dla najmłodszych, jak i starszych uczniów. Zajęcia plastyczne w świetlicy to wspaniała okazja, aby wykonać ciekawe maski oraz inne ozdoby karnawałowe. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, czego dowodem jest wystawa prac oraz pięknie przystrojona świetlica. Maski będzie można wykorzystać właśnie na szkolnym balu. A może w świetlicy również zorganizujemy mały bal karnawałowy?
Jolanta Maj

Więcej…
 
„Liczy się sport” – zawody sportowe w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

W ramach programu promującego zdrowy styl życia, wychowawcy świetlicy zorganizowali dla swoich podopiecznych zawody sportowe. Odbyły się one 27.XI.2013 r. na obiektach naszej szkolnej hali sportowej. Od samego początku przygotowania budziły wiele emocji wśród dzieci. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych, bo 28 uczestników, w różnym wieku i różnej płci. Świadczy to, że nasze dzieciaki lubią sport i zdrową rywalizację. Równo o godzinie 13.00 wszyscy ubrani w sportowe stroje pod opieką wychowawców udali się do hali sportowej. Ci, którzy nie brali bezpośrednio udziału w zawodach mogli kibicować swoim kolegom i koleżankom. Emocje były ogromne, rywalizacja zacięta, ale zdrowa, bo to w sporcie przecież najważniejsze.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 11