Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Nowoczesna świetlica szkolna. PDF Drukuj Email

Świetlica w naszej szkole, to miejsce odwiedzane przez ogromną liczbę dzieci, ich rodziców i opiekunów. Wychowawczynie tam pracujące dbają o piękny wystrój oraz miłą, życzliwą atmosferę. Każdego roku szkolnego miejsce odpoczynku naszych dzieci stale się zmienia, staje się bardziej nowoczesne, zaspokajające rosnące wymagania.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pań, które chcą stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do odpoczynku po lekcjach, dzięki bardzo hojnej Radzie Rodziców oraz dzięki wsparciu Dyrekcji naszej szkoły, wizerunek świetlicy bardzo się zmienił. Pomieszczenia są ładnie odmalowane, wyposażone w nowe meble oraz zabawki. Każdego roku szkolnego staramy się unowocześniać wyposażenie, aby dzieci mogły atrakcyjnie i z pożytkiem spędzać wolny czas po lekcjach.

Więcej…
 
Świątecznie i nastrojowo w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle ciepły, rodzinny i serdeczny czas dla wszystkich. Taką atmosferę dało się również odczuć w świetlicy szkolnej. Przede wszystkim sprawiły to piękne dekoracje, nad którymi dzieci chętnie pracowały dużo, dużo wcześniej. Wspólnie robiliśmy łańcuchy, gwiazdki i śnieżynki, które ozdobiły okna. Dzieci wykonały piękne choinki, postacie Mikołaja na różne sposoby, pachnące stroiki i wiele innych świątecznych motywów. Czytaliśmy wspólnie świąteczne baśnie i opowiadania. Słuchaliśmy kolęd, oglądaliśmy nastrojowe filmy. Nasza świetlica stała się bajkowym, przytulnym miejscem, aż szkoda, że magia świąt już minęła. Teraz dzieci wracają do szkoły wypoczęte i gotowe do dalszych wyzwań, a w świetlicy… nadal trwa świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że kiedy znikną świąteczne dekoracje - ciepła, serdeczna atmosfera zostanie z nami do końca roku.
Jolanta Maj

Więcej…
 
„Misiowe” świętowanie w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku.
Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nie wiemy jak inne dzieci w szkole, ale nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś bowiem wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela. Cały tydzień poprzedzający to święto rozmawialiśmy o naszych misiach. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Wykorzystałam również tę okazję do głośnego czytania i wielu prac plastycznych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, ale też bawiły się w projektantów zabawek. Efektem tych zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Życzliwe i uśmiechnięte dzieci w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email

21 listopada wszystkie dzieci w naszej świetlicy obchodziły Światowy Dzień Życzliwości. Święto to, obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.
Tego dnia przeprowadzono szereg zajęć i zabaw poświęconych pielęgnowaniu okazywania życzliwości, koleżeństwa, uprzejmości, kulturalnego odnoszenia się do rówieśników. Dzieci chętnie brały udział w wielu integracyjnych zabawach, ozdabiały salę uśmiechniętymi buźkami oraz wizytówkami z najważniejszymi zwrotami grzecznościowymi: „proszę”, „przepraszam”, „uśmiechnij się”, „do zobaczenia”, „miłego dnia”.
Na koniec wspólnie stworzyliśmy definicję życzliwego człowieka i przepis na życzliwość co prezentuję poniżej.

Więcej…
 
Halloweenowe klimaty w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.

Więcej…
 
Najpiękniejsza laurka dla mojej pani. PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej, w dzień poprzedzający Święto Edukacji Narodowej. Dzieci z przygotowanych materiałów plastycznych, wyczarowywały piękne laurki dla swoich pań. Były kwiaty, serduszka, piękne życzenia. Technika prac była dowolna, dzięki temu uruchomiła się wyobraźnia i zdolności naszych dzieci. Powstały piękne prace, a powtarzający się motyw czerwonych serduszek świadczy o tym, że maluchy kochają swoje panie wychowawczynie.

Jolanta Maj

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 11