Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Świąteczny nastrój w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle ciepły, rodzinny i serdeczny czas dla wszystkich. Taką atmosferę dało się również odczuć na długo przed świętami w świetlicy szkolnej. Przede wszystkim sprawiły to piękne dekoracje, nad którymi dzieci pracowały wspólne ze swoimi wychowawczyniami. Robiliśmy łańcuchy, gwiazdki i śnieżynki, które ozdobiły salę świetlicy i bawialni. Dzieci wykonały piękne choinki, postacie Mikołaja na różne sposoby, pachnące stroiki i wiele innych świątecznych motywów. Czytaliśmy wspólnie świąteczne baśnie i opowiadania. Słuchaliśmy kolęd, oglądaliśmy nastrojowe filmy. Nasza świetlica stała się bardzo pięknym i świątecznym miejscem. Prezentowane zdjęcia pokazują, jakie talenty drzemią w naszych pociechach. Niejednokrotnie odkryte dopiero przez panie w świetlicy. Mamy nadzieję, że kiedy znikną świąteczne dekoracje - ciepła, serdeczna atmosfera będzie na stałe gościła w świetlicy. Nasze dzieci są miłe, życzliwe i uprzejme wobec siebie. Staramy się wszyscy, aby tak było zawsze nie tylko przy okazji świąt czy szkolnych uroczystości.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Wieczór andrzejkowy w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

„Hokus- pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary” - takie zaklęcie towarzyszyło dzieciom w piątek 27 listopada w świetlicy szkolnej.
Tradycją naszej szkolnej świetlicy stały się wróżby andrzejkowe organizowane w wigilię św. Andrzeja. Do tego dnia przygotowujemy się starannie dużo, dużo wcześniej. Najpierw zapoznajemy dzieci z tradycjami andrzejkowymi, czytając im różne teksty i opowiadania, potem dekorujemy świetlicę, robimy tematyczne gazetki, aż wreszcie wróżymy. Ten dzień dzieci lubią najbardziej. Panie wychowawczynie przygotowują wiele ciekawych wróżb, wcielają się też w rolę tych najważniejszych wróżek. Ale bez pomocy swoich asystentów i asystentek ten wieczór nie byłby udany. Wyznaczone dzieci pięknie pomagają, starają się, aby wszyscy doskonale się bawili. Tego dnia poznajemy swoją przyszłość, imię dziewczyny lub chłopaka, wróżymy z kuli lub ręki. Wszystko odbywa się z humorem i dystansem, a dzieci doskonale wiedzą, że to tylko zabawa. W świetlicy jest nas dużo, jeden wieczór andrzejkowy to za mało, dlatego jeszcze poniedziałek – dzień imienin Andrzeja, to kontynuacja czarów i magii. Zdjęcia prezentowane poniżej są najlepszym dowodem na świetną zabawę.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś to jedna z ważniejszych zabawek naszych pociech. Cały tydzień poprzedzający to święto mieliśmy cykliczne zajęcia dotyczące misiów. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Zajęcia te były okazją do głośnego czytania i wielu prac plastycznych, a co za tym idzie ćwiczeń mamualnych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, bawiły się w projektantów zabawek, wyszukiwały informacje w Internecie. Efektem tych wszystkich zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Tradycja Halloween w świetlicy szkolnej PSP 14 w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny w przed dzień święta zmarłych, w naszej  świetlicy panowała atmosfera strachu, mroku i tajemniczości. Wszystko za sprawą uczniów naszej szkoły, którzy w przebraniach czarownic, duchów i mrocznych postaci zza światów, ciekawie  prezentowali się w czwartkowe popołudnie w naszej bawialni. Najbardziej zadowolone z Halloween były dzieci z klas młodszych, które wspólnie pląsały w rytmach skocznej  muzyki i próbowały straszyć swoimi makabrycznymi makijażami. Bywalcy świetlicy wykonali szereg rysunków o tematyce Halloween, z których największą popularnością cieszyły się różne sposoby ujęcia motywu dyni. Efektem pracy naszych podopiecznych, jest wystawka najciekawszych prac  tematycznych, która uatrakcyjniła znakomitą zabawę w świetlicy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i dobrej zabawy.
Edyta Kowalska, Jolanta Maj

Więcej…
 
Najlepsza na świecie jest moja mama PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem przeprowadzono 21 i 22 maja cykl zajęć świetlicowych. Na początku dzieci opowiadały o swoich mamach, rysowały ich portrety i uzasadniały, dlaczego ich mama jest najlepsza. Następnie pracowaliśmy z tekstem, czytaliśmy wiersze, opowiadania, w których przewijał się motyw mamy. Była też praca z komputerem, to właśnie przy pomocy Internetu redagowaliśmy życzenia do laurek. Wykonanie pięknych kartek oraz okolicznościowej gazetki w świetlicy było zakończeniem naszych zajęć. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych zadaniach, wykonywały je starannie i dokładnie. Dzięki temu mogły doskonalić swoje umiejętności: czytania, pisania, rysowania. A co najważniejsze mogły wykonać drobny upominek dla swojej mamy, a jej radość i uśmiech są dla każdego dziecka bezcenne.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Świetlica szkolna promuje małe talenty. PDF Drukuj Email

 

Każdego dnia, po zakończonych lekcjach do naszej szkolnej świetlicy przychodzi bardzo dużo dzieci. Jedne odpoczywają, inne bawią się z koleżankami i kolegami, a jeszcze inne chętnie biorą udział w zajęciach proponowanych przez panie wychowawczynie. Są one bardzo różnorodne, jednak dużą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczne.
Tego typu propozycje zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Ćwiczą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, a co najważniejsze pozwalają nam - nauczycielom zauważyć pierwsze rodzące się talenty. Niewątpliwie taki talent plastyczny posiada Natalka Cichocka uczennica kl. III D. Dziewczynka sporo czasu spędza w świetlicy, ale nigdy się nie  nudzi, chętnie rysuje, maluje, przenosząc na papier swój talent. W jej dorobku jest wiele prac, które narysowała przebywając w świetlicy. Rysuje również w domu, w czasie wolnym. Już teraz widać, że to jej pasja. Dlatego postanowiłam zorganizować jej „mini wystawę”, przedstawiającą najciekawsze i najładniejsze prace. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci, a nasza mała artystka stała się rozpoznawalna. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją dla innych dzieciaków, które jeszcze zaskoczą nas swoimi talentami.
Jolanta Maj

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 11