Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Radosny ptaków śpiew PDF Drukuj Email

Radosnego śpiewu ptaków ukrytych pośród  drzew słuchały dzieci podczas malowania sylwetek ptaków. Uczniowie wyszukiwali ciekawostki o wybranych ptakach w Internetowym Atlasie Ptaków oraz w wydaniu książkowym. Wynikiem wspólnej pracy jest efektowne drzewo malowane farbami z kolorowymi ptakami. Czekamy na wiosnę.

Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Edukacja polonistyczna potrzebna od zaraz...... PDF Drukuj Email

 

Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę!
Nasi uczniowie spędzający wolny czas w świetlicy nie tylko bawią się, grają, tworzą prace plastyczne...
Od drugiego semestru bieżącego roku szkolnego wychowawczynie zaproponowały dzieciom z klasy III A zajęcia polonistyczne. Odbywają się one w każdą środę od godz. 9.00. W ramach zajęć uczniowie ćwiczą ortografię, jak również czytają teksty ze zrozumieniem, a potem tworzą ilustracje.  Prace dzieci zostają zaprezentowane  na świetlicowej tablicy i układają się w dekoracje tematyczne. Wychowawczyni klasy III A  - pani Beata Darnowska uznała, że pomysł ćwiczeń polonistycznych połączonych z zabawą lub twórczością  dziecięcą  efektywnie wypełni  czas wolny, jak również przyczyni się do poprawienia wiadomości i umiejętności ortograficznych oraz językowych dzieci.

Więcej…
 
Świetlica szkolna znów doposażona! PDF Drukuj Email

 

Nie ma nic bardziej fantastycznego dla dzieci spędzających wolny czas w świetlicy szkolnej, jak wesoła zabawa!
Od niedawna jest to możliwe dzięki sprzętom, które zostały zakupione do świetlicy z myślą o dzieciach. I tak oto miłośnicy futbolu mogą świetnie się bawić przy nowym stole  z piłkarzykami. Korzystają z niego wszystkie dzieci, ale głównie oczywiście chłopcy. Emocji jest przy tym co nie miara, o czym świadczą okrzyki zadowolenia „kibiców” z rywalizujących ze sobą drużyn.
Podobnie wielkim zainteresowaniem dzieciaków cieszą się kolejne piankowe klocki, które trafiły do naszej świetlicowej bawialni. Z tej zabawki korzystają głównie dzieci z klas młodszych od I – III, które układają z figur  najróżniejsze budowle i tory przeszkód. Klocki są bardzo lekkie, miękkie i kolorowe, dlatego uczniowie z nauczania zintegrowanego uwielbiają wspólne zabawy w grupie. Są one organizowane pod opieką wychowawczyń świetlicy, które czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, jak również dbają o poszanowanie sprzętów użytkowanych przez milusińskich.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu chwil i prawdziwych przyjaciół... Tego między innymi życzono z okazji dnia 8 marca w naszej  świetlicy szkolnej. Przed Dniem Kobiet chłopcy z radością przygotowywali piękne portrety kobiet oraz dla dziewczynek  bukiety kwiatów z bibuły. Z okazji tego uroczystego dnia dzieci zrobiły artystyczne kolorowe laleczki z papieru.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Dzień Mężczyzn ? PDF Drukuj Email

Niewiele osób wie o Dniu Mężczyzn obchodzonym w dniu 10 marca w Polsce, a przecież jest taki święto ?.Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uważamy, że to świetny pomysł. Dziewczynki odwdzięczyły się kolegom za życzenia z okazji niedawnego Dnia Kobiet, kolorując portrety chłopców. Dodatkową atrakcją do życzeń były serduszka z kwiatami. Jak zwykle wszystkie prace wykonywane były w miłej i przyjaznej atmosferze.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
A zima ma się dobrze... PDF Drukuj Email

Ferie, ferie i po feriach...
Pora znów wrócić do szkoły, zasiąść w ławkach i kontynuować naukę.
W świetlicy także gwar, dzieci z ochotą przystąpiły do różnych działań. Najpierw tworzyły prace plastyczne pod tytułem – „Miasto zimą” – na kartkach przyklejały domy wycięte z kolorowego papieru, których dachy były pokryte czapami białego puchu. W tym celu wykorzystane zostały płatki kosmetyczne. Zimowe kamienice ozdobiły więc wejście do świetlicy oraz przystroiły  ścianę w bawialni.
Kolejny ciekawy zimowy projekt realizowany przez wychowawczynie  w świetlicy dotyczył dokarmiania ptaszków w czasie silnych mrozów. Panie przygotowały pogadanki na ten temat, których zwieńczeniem było wykonywanie prac plastycznych  - „Wróbelek zimą na drzewku”. Były to proste, ale efektowne rysunki. Dzieci wycinały z białego papieru drzewko, naklejały go na czarny karton, a na gałązce umieszczały pokolorowanego wróbelka. Jednak to nie wszystko.... W świetlicowych inspiracjach po zakończeniu ferii znalazły się także te, które prezentowały inne zwierzątka żyjące w lodowatych krainach – pingwiny.
„Wesołe pingwiny” – taki tytuł otrzymała wystawka prac, gdzie dzieci wykorzystały kolorowy papier, z którego wycinały elementy tworzące figurki zabawnych pingwinków.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 11