Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZajęcia Pozalekcyjne
Papierowa sztuka: Dzień Ojca i pierwsze przygotowania do wakacji PDF Drukuj Email

Miło minął Dzień Dziecka, zbliżał się wielkimi krokami Dzień Ojca, pierwszy dzień lata i wyczekiwane przez uczniów wakacje. Dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywały się do tych radosnych chwil. Czując gorące promienie słońca, rozmawialiśmy o planach wakacyjnych i jak należy postępować, by miło i bezpiecznie spędzić czas. Dzieci dowiedziały się, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Marząc o dalekich podróżach, dzieciaki tworzyły papierowe żaglówki, papierową plażę oraz czapeczki na głowę. Dzieci nie zapomniały jednak o swych ojcach. Kochanym Tatusiom z okazji Dnia Ojca wykonały laurki i przestrzenne pocztówki ''koszule z krawatem”. Kochanym Tatom z okazji ich święta życzymy 100 lat w szczęściu i pomyślności, a ze szkołą żegnamy się na czas udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Więcej…
 
To był bardzo dobry rok... PDF Drukuj Email

Tak, tak – już czerwiec, a więc w naszej świetlicy pora zakończyć ostatnie przedsięwzięcia, gdyż wkrótce rozpoczną się wakacje .
Dzieci coraz częściej mówią już i marzą o letnim wypoczynku. Dlatego wspólnie z naszymi podopiecznymi  podjęłyśmy inicjatywę twórczej pracy dziecięcej, gdzie uczniowie wyklejali łódki i statki pływające po morzu lub jeziorze, które odzwierciedlają chęć spędzenia wakacji gdzieś na wodzie. Dzieci pamiętały także o Dniu Taty, który przypada 23 czerwca. Z tej okazji wykonały okolicznościowe laurki w formie eleganckich koszul z krawatami, które ozdobiły świetlicową tablicę. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali także o tym, jak spędzają wolny czas ze swoimi tatusiami oraz śpiewali i recytowali wiersze i piosenki dla nich.

Więcej…
 
Największy piegus w świetlicy PDF Drukuj Email

Po lekcjach w świetlicy szkolnej czekały na dzieci kolejne atrakcje.Chwila odpoczynku i dmuchamy balony, które posłużyły nie tylko do dekoracji ale też do zabawy czyli tańca  w dwójkach z balonami, oczywiściw w rytm muzyki.Uciechy było sporo balony zmieniały miejsce a dopingujący śpiewali chórem ,,O cziłała”. Jako że dzień upływał, powodzeniem cieszyła się konkurencja polegająca na karmieniu się domowymi, ekologicznymi powidłami morelowymi. Śmiechu było co niemiara, bo choć pyszne to trudno jeść gdy ma się zawiązane oczy. I w końcu: kto ma najwięcej piegów? Okazało się , że Helenka, a to za sprawą jej drużyny, która najsprawniej udekorowała koleżankę. Uczniowiei sprawdzili się też pod względem sprawnościowym w zawodach drużynowych, w rzutach do celu różnymi przyrządami.

Więcej…
 
Zabawa na całego, czyli Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email

1 czerwca to jedno z najweselszych i najmilszych dla dzieci świąt w kalendarzu. Dlatego też wychowawczynie pełniące dyżur w godzinach dopołudniowych w świetlicy, postanowiły zorganizować gry i zabawy dla swoich podopiecznych, aby każde dziecko tego dnia mogło poczuć się radośnie. Pierwsza propozycja, to zabawa „Magiczna rękawiczka”- grupa dzieci zasiadła w kole i za plecami podawała sobie rękawiczkę w taki sposób, aby dziecko siedzące w środku nie mogło się zorientować, w którym miejscu znajduje się przedmiot. Następnie uczniowie podzieleni na dwie drużyny, przystąpili do zabawy „Leśne abecadło”. Zasiedli oni przy stoliczkach, a ich zadaniem było wypisać jak najwięcej zwierząt na wskazane litery. Zwieńczeniem tej części zabaw był wyścig z balonami – polegający na rywalizacji dwóch drużyn, których przedstawiciele musieli pokonać slalom z balonem na tacy. Po krótkim odpoczynku dzieci znów ochoczo rozpoczęły konkurencje.

Więcej…
 
Mama najwspanialsze słowo na świecie… PDF Drukuj Email

Zbliżał się Dzień Matki, dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywły się do obchodów tego święta. Przy piosenkach o Mamie powstawały kolorowe nutki, czytano wiersze poświęcone naszym Mamom. Tworzono portrety ukochnych Mam. Kierowane sercem dzieci wykonały urocze kwiaty i laurki, by wraz z życzeniami ofiarować je Tym, które dają nam ciepło, bezpieczeństwo, bezwarunkową miłość i akceptację. Kochamy Was drogie Mamy, żyjcie nam zdrowo i szczęśliwie 100 lat!
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Kwiaty dla mamy PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem przeprowadzono w maju cykl zajęć świetlicowych. Na początku dzieci opowiadały o swoich mamach, rysowały ich portrety i uzasadniały, dlaczego to ich mama jest najlepsza na świecie. Następnie w ramach zajęć z edukacji polonistycznej pracowaliśmy z tekstem. Czytaliśmy wiersze, opowiadania, w których występowała postać mamy. Była też praca z komputerem, to właśnie przy pomocy Internetu redagowaliśmy życzenia do laurek.
Każdego dnia podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace, gdzie motywem przewodnim były kwiaty. Powstały piękne dzieła: „Kwiaty w wazonie”, „Bukiety z kółek origiami”, „Kosze pełne kwiatów”, „Kwiaty w kształcie serc”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11