Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Konkurs „Coś z niczego” PDF Drukuj Email

 

W tym roku na choince  edukacji wczesnoszkolnej zawisły przepiękne ozdoby wykonane  z surowców wtórnych. Wykonały je dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi rodzicami w ramach konkursu „Coś z niczego”.  Pomysły na ozdoby z niczego okazały się fenomenalne, możemy tu zobaczyć bałwanki z kubeczków jednorazowych, anioły , gwiazdy z rurek gazetowych i wiele innych bardzo ciekawych prac, które budzą duże zainteresowanie.  Wszystkie ozdoby zostały wyróżnione, a ich wykonawcom serdecznie dziękujemy  i  gratulujemy pomysłów- organizatorki konkursu: Jolanta Niedziela, Jolanta Wielgus, Beata Darnowska. Uczestnicy konkursu zostaną uhonorowani upominkami .

Więcej…
 
Lekcja inna niż zwykle… PDF Drukuj Email

 

Z okazji mikołajek nietypowy prezent ufundowali swoim pociechom rodzice dzieci z klasy 2f . Uczniowie wraz  z wychowawczynią B. Budułą, p. D. Rogozińską oraz rodzicami uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Odbyły się one w jedynym w Polsce Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Na początku poznano historię powstania zakładów porcelany. Następnie w 22 metrowym, starym, oryginalnym piecu uczestnicy wycieczki obejrzeli film, podczas którego zapoznali się z procesem produkcji porcelany od projektu po gotowy produkt. Mieli także okazję dostrzec różnice między produkcją ręczną a maszynową. Maluchy bezpośrednio uczestniczyły w kilkustanowiskowej prezentacji procesu produkcji biorąc udział w tworzeniu masy porcelanowej, w przygotowaniu modelu i formy, odlewaniu, a na koniec w zdobieniu gotowego już produktu.

Więcej…
 
W przedświątecznej atmosferze. PDF Drukuj Email

 

16 grudnia, na specjalne zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. uczniowie klasy 3d wraz z wychowawcą Izabella Kolasą, uczestniczyli w Jasełkach, w kinie Etiuda, gdzie w rolę aktorów wcielili się uczniowie oraz pracownicy szkoły. Szczególną atmosferę przedświątecznych oczekiwań podkreślały piękne kolędy i pastorałki zaśpiewane przez chór szkolny Salwierzanki. Oklaski na stojąco od publiczności i słowa podziękowań od gości były dowodem na to, że jasełka podobały się. Na koniec przewodnicząca klasy, na ręce pani dyrektor ZSS wręczyła świąteczne upominki wykonane podczas zajęć plastyczno - technicznych.

Więcej…
 
Klasa 2b i 2e w Teatrze „Kubuś”, Manufakturze „Magia Karmelu” i Muzeum Zabawek PDF Drukuj Email

 

15 grudnia 2016 r. dzieci z  kl. II b i II e pod opieką  p. Elizy Adamskiej, Jolanty Wielgus i Katarzyny Marynowskiej uczestniczyły w wycieczce do Kielc. Celem wyjazdu był Teatr Lalki i Aktora, Manufaktura „Magia Karmelu”, Muzeum Zabawek i dąb Bartek. W teatrze „Kubuś” dzieci obejrzały przedstawienie "Amelka, Bóbr i Król na dachu". To przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijały troski i trudności, to nie brak było w opowieści nadziei i optymizmu oraz pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Po spektaklu dzieci zwiedziły Galerię Lalki Teatralnej, gdzie dowiedziały się jak powstaje lalka, poznały różne rodzaje lalek, a także sposoby ich poruszania. W Muzeum Zabawek zobaczyły lalki z całego Świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną.

Więcej…
 
II edycja konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” PDF Drukuj Email

 

W 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” z życzeniami w języku angielskim, którego organizatorkami  były nauczycielki Ilona Suder i Barbara Kędzierska. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań językiem obcym, rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów. Konkurs, który skierowany był do uczniów klas 2-3 PSP, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jury oceniało oryginalność, samodzielne wykonanie, estetykę, zgodność  pracy z tematem oraz poprawność językową. Technika i forma wykonania pracy była dowolna. W konkursie wyłonionych zostało aż 6 zwycięzców. Zostały przyznane również wyróżnienia oraz nagroda publiczności. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Więcej…
 
„Gore gwiazdka” PDF Drukuj Email

 

16 grudnia klasa II d wraz z wychowawczynią p. Barbarą Czyż zorganizowała uroczyste spotkanie opłatkowe. Uczniowie przygotowali jasełka pt. „Gore gwiazdka”. Rodzice przygotowali wigilijny stół. Był opłatek, życzenia i kolędy. Podczas tego spotkania panowała serdeczna i świąteczna atmosfera.  Zarówno wśród uczniów jak i rodziców widać było świąteczny nastrój.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 53