Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Biała droga hen przed nami, sanki dzwonią dzwoneczkami... PDF Drukuj Email

 

W dniu 15.02.2017r. korzystając z uroków tegorocznej zimy, klasy 3b i 3c wraz z wychowawczyniami   Małgorzatą Połetek ,  Krystyną Winczewską i  Justyną Grotek pojechały na kulig do Starej Dębowej Woli. Słoneczna pogoda  sprzyjała wyśmienitej zabawie. Największą frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka saniami przez zaśnieżony las. Gdy konie ruszyły, śmiechom i okrzykom radości nie było końca.  Po prawie godzinnej przejażdżce przy rozpalonym ognisku dzieci  własnoręcznie piekły  kiełbaski, które wszystkim smakowały wybornie.  Kolejną atrakcją były zjazdy z górki na workach foliowych.  Każdy wymyślał różne sposoby zjazdów. Towarzyszące mamy pozazdrościły świetnej zabawy dzieciom i również ruszyły na górkę. Bardzo zadowoleni, rozgrzani i pełni wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną. Wsiadając do autokaru postanowiliśmy wrócić tam za rok.

Więcej…
 
Aktywnie podczas ferii. PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłych  latach oferta zajęć w naszej szkole dla uczniów spędzających ferie w domu była różnorodna i bardzo atrakcyjna. Na amatorów piłki nożnej czekał z treningami p. Sławek Góra, p. Andrzej Jeruzal. W szkole podstawowej ogromną popularnością cieszą się zajęcia taneczne prowadzone przez p. Beatę Darnowską. W czasie ferii, też nie zabrakło amatorów tego typu tańca. Sala lustrzana przez cały tydzień gościła dużą liczbę chętnych dzieci z klas II-V, które z zapałem uczyły się układów tanecznych do współczesnych przebojów. Należały do nich: Kacper Krajewski, Daria Adamska, Oliwier Kasprzycki, Maciek Lis, Martyna Matysiak, Aleksandra Mularska, Olga Witkowska, Wiktoria Mularska, Oliwia Radzik, Zuzanna Mazur, Marta Karwacka, Julia Jabłońska,  Jakub Kwiecień, Anastazja Kwiecień, Nikola Szwed, Oliwia Szwed, Natalia Kucharczyk.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE Z PLASTYKĄ 2017 PDF Drukuj Email

 

W dniach 9 i 10 lutego 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty  plastyczne, których uczestnikami było 15 uczniów klas 0- V z PSP 14 oraz uczennica z PP nr 21. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych.  Tym razem dzieci zgłębiały tajniki i nazwy „baz” używanych w origami.  W zimowy nastrój wprowadziła wszystkich piosenka „Pada śnieg”. Do jej melodii w technice kinezjologii dzieci kreśliły pętle na szarych arkuszach dwoma rękami białą, szarą lub niebieską kredą. Wiele śmiechu i radości sprawiło im chodzenie nie tylko wokół swojej grupy, ale także pomiędzy stolikami pozostałych grup i możliwość rysownia także na innych arkuszach.  Następnie  „krok po kroku” składały z papieru kolejne elementy, tworząc okazałe bałwanki, które „zamieszkały” na przygotowanych wcześniej arkuszach.

Więcej…
 
I Szkolny Konkurs Głośnego Czytania “Let’s Read PDF Drukuj Email

 

Dnia 24 stycznia odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Głośnego Czytania “Let’s Read”. Nauczycielki języka angielskiego  uczące w klasach III –VI wytypowały i przygotowały uczniów  do konkursu, który polegał na pięknym odczytaniu fragmentu literatury w języku angielskim. Oceniając uczestników jury brało pod uwagę wymowę, interpretację oraz walory artystyczne prezentacji. Uczniowie wybierali do odczytania przede wszystkim fragmenty bajek ( “The wolf and seven goats”,”Three little pigs”, itp) oraz literatury młodzieżowej (“Adventures of Tom Sawer”,”Alice in Wonderland”, “Sindbad the sailor”, itp). W konkursie brała również udział widownia, która miała za zadanie odgadnięcie tytułu czytanego fragmentu. Poza konkursem, gościnnie zaprezentował swoje wysokie umiejętności Natan Nowak -uczeń klasy 1a

Więcej…
 
Julka po raz kolejny w gronie najlepszych. PDF Drukuj Email

 

Już po raz 25 w naszym mieście zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dochód ze zbiórki pieniędzy w tym roku przeznaczono na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Już wiadomo, że Ostrowiec zebrał rekordową liczbę pieniędzy. Cieszymy się zatem, że w gronie wolontariuszy rekordzistów naszego miasta znalazła się uczennica PSP 14 Julia Jabłońska z klasy 4a. Dziewczynka od 3 lat kwestuje razem z rodzicami: panią Pauliną Jabłońską i panem Hubertem Jabłońskim i kolejny raz z dumą możemy przeczytać o niej w gazecie. Należy przy okazji dodać, że Julka to nie tylko  wyróżniająca się społeczniczka. Dziewczynka jest również świetną uczennicą. Na swoim kącie ma sukcesy taneczne, wokalne i sportowe. Gratulujemy.

Więcej…
 
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole. PDF Drukuj Email

 

Nasza szkoła  zwyczajem poprzednich lat po raz kolejny wzięła udział w tegorocznej rekordowej zbiórce pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci i seniorów uczestnicząc w styczniowym  25 Finale  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szkoła podstawowa pod kierunkiem pań B. Kosikowskiej i A. Witkowskiej przygotowała loterię fantową, która cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodszych dzieci. W tym roku w zbieraniu fantów pomogło nam bardzo wielu nauczycieli ,rodziców i uczniów a w przeprowadzeniu i przygotowaniu loterii duża grupa uczniów klasy 5d. Hojność darczyńców sprawiła, że zebraliśmy 1100 zł.
Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. A. Kowalskiej ,również wzorem lat ubiegłych, zarabiali sprzedając wykonane przez siebie i swoich bliskich ciasta. Ze sprzedaży ciast zebrali 517 zł.

Tak więc nasz wspólny wkład w ogólnopolską zbiórkę ludzi dobrej woli pod egidą WOŚP wyniósł 1617 zł. Dziękujemy wszystkim , którzy mają w tym swój udział! Do zobaczenia za rok!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 53