Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Wielkie Dyktando Czwartoklasistów PDF Drukuj Email

 

Nasi uczniowie bardzo lubią zmagania z polską ortografią, która, jak wiadomo, nie należy do łatwych. 16 marca do szkolnego dyktanda przystąpiła grupa 28 uczniów klas czwartych. Z pozoru prosty tekst dyktanda o sympatycznej czarownicy Kasi zawierał jednak kilka ortograficznych pułapek, z którymi najlepiej poradziła sobie Wiktoria Pomykała z kl. 4 d i tym samym zajęła I miejsce. Na II miejscu znalazła się Maja Bielecka , również z kl. 4 d  , III zaś miejsce przypadło  uczniom  klasy 4aKacprowi Krajewskiemu i Maciejowi Lisowi.
Potyczki z panią Ortografią obudziły ducha walki – czwartoklasiści już dopytują się o kolejny ortograficzny turniej.

Więcej…
 
EKO Ostrowiec PDF Drukuj Email

 
Czad i ogień. Obudź czujność. PDF Drukuj Email

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 03.03.2017 przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas V i VI. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami związanymi z sezonem grzewczym. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na temat tlenku węgla. Omówiono proces jego powstawania, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku zaczadzenia.  W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się również, co zrobić aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią "Czad i ogień. Obudź czujność".
E. Orczyk

Więcej…
 
Dyplomy i stypendia naukowe dla najlepszych PDF Drukuj Email

2 marca w sali teatralnej naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz stypendiów naukowych Prezydenta Miasta dla najlepszych uczniów. Aby je otrzymać należało uzyskać średnią 5,2 ze wszystkich ocen. To kryterium w PSP 14 spełniło aż 59 uczniów.

– „Wysokość stypendium w naszym mieście jest jednym z największych w całym województwie i wynosi 200zł. Jest to swego rodzaju motywacja. Nie możemy powiedzieć, że dzieci uczą się dla pieniędzy, ale dobrze, kiedy ich praca i wiedza jest doceniana, ponieważ to najlepsza inwestycja” -  powiedział  Prezydent Miasta pan Jarosław Górczyński. Dodał również, że takie wyniki pokazują, iż miasto może się poszczycić bardzo dobrą kadrą nauczycielską. Ponadto, dzięki wysokim standardom obiektów szkolnych, dzieci mają dobre warunki do nauki. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Katarzyna Goworek podkreśliła, że taka nagroda jest dla dzieci podsumowaniem i uhonorowaniem ich pracy i trudu włożonego w naukę.

Więcej…
 
Spotkanie z Calineczką. PDF Drukuj Email

23 lutego uczniowie klasy 0 - III wraz z wychowawczyniami udali się do Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” na wspaniały spektakl teatralny pt. „Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie już od lat oglądają  inscenizacje wystawiane przez aktorów z tego teatru i zawsze wracają pełni niesamowitych wrażeń i zachwytów. Tym razem wzięli udział w niezwykle atrakcyjnym widowisku słowno - muzycznym opowiadającym o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Więcej…
 
Dzwonią dzwoneczki, pędzą saneczki. PDF Drukuj Email

 

W 15.02.2017r. 3d wraz z wychowawcą  Izabellą Kolasa oraz p. Barbarą Kędzierską pojechały na kulig do Starej Dębowej Woli. Słoneczna pogoda oraz wspaniała zabawie towarzyszyła uczniom przez cały pobyt. Niezapomnianą atrakcją była dla dzieci przejażdżka saniami przez urokliwie zaśnieżony las. Kolejną atrakcją były zjazdy z górki na workach foliowych. Okrzykom zadowolenia, śmiechom nie było końca. Każdy wymyślał co rusz to nowe sposoby zjazdów. W międzyczasie na zawieszonym nad ogniskiem grillu piekły się kiełbaski, które w przerwie miały niesamowite wzięcie. Podobnie było z herbatą, która tego dnia smakowała wyjątkowo. Po kolejnej turze zabawy czas było wracać do domu. Pełni wspomnień, zadowoleni postanowiliśmy, że wrócimy tam w najbliższym, możliwym terminie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 53