Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Wielkanocne stroiki PDF Drukuj Email

 

4 kwietnia w klasie 1a miały miejsce wielkanocne warsztaty. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej i Arkadiusza Jeruzala wykonali w technice decoupage wielkanocne świeczniki. Dokonali tego wspólnie z rodzicami, którzy po raz kolejny chętnie skorzystali z zaproszenia nauczycieli.  Zorganizowanie takich zajęć rozwinęło współpracę, umożliwiło wspólną zabawę oraz budowanie więzi między dzieckiem i rodzicem. Na równi zaangażowało małych twórców jak i dorosłych na miarę ich możliwości. Wychowawcy serdecznie dziękują p. Marcie Kępie, Agacie Nowak, Małgorzacie Pytlak, Andżelice Skrzypczyk i Natalii Wojasiewicz za pomoc podczas warsztatów oraz p. Annie Surmańskiej i Kindze Szczygieł za dostarczone na zajęcia materiały.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email

 

28 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas III pod hasłem: „Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych”. W zmaganiach uczestniczyło 22 uczniów – najlepszych matematyków z pięciu klas trzecich naszej szkoły. Należało rozwiązać 11 zadań. Zadania były o różnym stopniu trudności( za 1 pkt., 2pkt., 3pkt. ). Łącznie można było uzyskać 21 pkt.  Po sprawdzeniu prac wyłoniono 2 laureatów, którzy zdobyli po 20 punktów. Są to: Marcelina Langa z klasy III b oraz Mikołaj Mrozowski z klasy III d. Ci uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, który odbędzie się w kwietniu w PSP nr 1. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!

Więcej…
 
II Miejski Konkursu Języka Angielskiego „Face to Face with English” PDF Drukuj Email

30 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. odbył się II Miejski Konkursu Języka Angielskiego „Face to Face with English” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.
Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI ostrowieckich szkół podstawowych. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Na podstawie testu przeprowadzonego w macierzystych placówkach wyłoniono 16 finalistów reprezentujących 8 szkół. Konkurs miał na celu propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku angielskim, przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej. Na etapie miejskim konkurs składał się z jednej części  pisemnej, podczas której sprawdzana była znajomość gramatyki i frazeologii języka angielskiego oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych.

Więcej…
 
Z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email

Dnia 21 marca klasy 0 "a" z wych. Elżbietą Soją i 0 "c" z wych. Pauliną Małkiewicz brały udział w wycieczce do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Ostrowcu. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka. Z ciekawością słuchały jak przedstawiciel straży opowiadał o czynnościach, które na co dzień w swej odpowiedzialnej pracy wykonuje, oraz o wyposażeniu wozów strażackich. Nie obyło się bez spektakularnych pokazów takich jak zjazd na rurze oraz sygnałów dźwiękowych. Pełni emocji i nowej wiedzy z uśmiechem wróciliśmy da szkoły.

Więcej…
 
Żegnamy zimę i witamy wiosnę PDF Drukuj Email

W dniu 21.03.2017r. uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami p. J. Bugajską i W. Szymańską udali się na wycieczkę w celu pożegnania zimy i powitania wiosny. Pierwszoklasiści zabrali ze sobą symbol odchodzącej zimy ,,Marzannę”, którą z wielkim zaangażowaniem wykonali na zajęciach plastycznych. Radości nie było końca, kiedy w mgnieniu oka symbol zimy znikał w płomieniach ognia. Dzieci bardzo się cieszyły, że już jest wiosna - pora roku, którą większość z nich lubi najbardziej. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły
i chętnie dzielili się wrażeniami z wycieczki ze swoimi najbliższymi. Myślimy, że ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

Więcej…
 
Z wizytą u Strażaków. PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie III a uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim pod opieką p.Beaty Darnowskiej i p.Anny Kosiarz.
Uczniowie zwiedzili budynek Państwowej Straży Pożarnej, zapoznali się ze sprzętem jakim dysponują strażacy w swojej codziennej pracy i wysłuchali prelekcji na temat zawodu strażaka. Dowiedzieli się, że zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka.
Kojarzony jest on zazwyczaj z gaszeniem pożarów i chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.
Praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci do tego zawodu muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 53