Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Nominacja Kai PDF Drukuj Email

 

5 maja okazał się szczęśliwym dniem dla Kai Skrzypczyk – uczennicy klasy 1a. Dziewczynka po raz kolejny odniosła sukces recytatorski. Tym razem biorąc udział w eliminacjach powiatowych 6 powiatów, zdobyła nominację do  XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który co roku odbywa się w Starachowicach. Kaja swoje umiejętności zaprezentowała wśród 15 uczestników swojej grupy wiekowej i dzięki wspaniałej recytacji znalazła się w jedenastce nominowanych. Podczas eliminacji zaprezentowała dwa wiersze: „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow i Marcina Antoniego Brykczyńskiego „Ohyda”. Recytatorów oceniały dwie bardzo wymagające instruktorki: p. Urszula Bilska z naszego MCK oraz p. Barbara Kurek z Domu Kultury w Starachowicach- organizatorka konkursu ogólnopolskiego. Do prezentacji Kaję przygotowała mama p. Andżelika Skrzypczyk oraz p. Alina Pastuszka – nauczycielka j. polskiego.

Więcej…
 
I Międzyszkolny Turniej Matematyczny PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia trzyosobowa drużyna z naszej szkoły: Amelia Bień z klasy Va, Kamil Łukaszewski z klasy Vc oraz Joanna Strąpoć z klasy Ve, wzięła udział w  I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym dla uczniów klas piątych zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. W pierwszej części turnieju uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki, w drugiej grupowo zmagali się z problemami matematycznymi. Oceniane również były „latające stworzenia” wykonane techniką origami, które drużyna zabrała ze sobą. Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Nasi uczniowie nie zdobyli co prawda pierwszego miejsca ale bardzo dobrze się bawili. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.

Więcej…
 
"Symbole i zwyczaje wielkanocne - zajęcia integracyjne " PDF Drukuj Email

12 marca uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zaprosili zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia. Spotkanie przebiegało w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, a jest to wydarzenie bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat polskich zwyczajów i tradycji ludowych. Zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. Natomiast z zainteresowaniem słuchały o dawnych zwyczajach takich jak pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy o pucherokach. Nie zabrakło rozmów na temat ważności tych świąt w życiu każdego z nas.

Więcej…
 
Dzień pełen wrażeń. PDF Drukuj Email

 

Pierwszego dnia, zaraz  o świętach klasa 1a ze swoimi wychowawcami: p. Anną Siporską, p. Barbarą Kędzierską i p. Arkadiuszem Jeruzalem zrobiła sobie jeszcze jeden dzień wolnego od zajęć w szkole udając się na wycieczkę do Castoramy. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” rozwijając swoją wyobraźnię, umiejętności manualne i pasję do majsterkowania. Pod opieką instruktora uczniowie składali i sklejali z ogromnym zaangażowaniem i w skupieniu duży samochód ciężarowy a potem ozdabiali osłonkę na doniczkę. Po warsztatach, wszyscy udali się do pobliskiej mobilnej pizzerni na małe co nieco a po nabraniu sił młodzi majsterkowicze z ogromną ochotą wskoczyli do basenu aby kontynuować naukę pływania.

Więcej…
 
Nasi uczniowie wśród laureatów. PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia w PSP nr 5 obył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Wśród młodych recytatorów nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się: Kaja Skrzypczyk z klasy 1a oraz Nataniel Kowalski z klasy 2a. Miło nam zakomunikować, że w kategorii klas pierwszych II miejsce zdobyła Kaja Skrzypczyk, którą do konkursu przygotowała mama p. Andżelika Skrzypczyk i wychowawczyni p. Anna Siporska. W kategorii klas II-III Nataniel otrzymał wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała go p. Urszula Rafałkowska.

Więcej…
 
Najpiękniejsza pisanka w mieście. PDF Drukuj Email

W Niedzielę  Palmową  9 kwietnia na ostrowieckim rynku odbył  się miejski rodzinny konkurs na najpiękniejszą pisankę i palmę  wielkanocną. Uczennica naszej szkoły Martynka Rybak z klasy 5d zdobyła w swojej kategorii  wiekowej 7-13 pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 53