Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5 PDF Drukuj Email

22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5. Naszą szkołę reprezentowała Maria Hapczyn z klasy IV a, Kamil Łukaszewski z klasy V c oraz Joanna Strąpoć z klasy V e. Uczestnicy  konkursu musieli wykazać się umiejętnością wykorzystania matematyki do rozwiązywania zadań, zagadek, rebusów, krzyżówek i problemów. Oceniany był również plakat pt. „Matematyka na wesoło”, który wykonały uczennice klasy VI c Oliwia Kamińska, Oliwia Luboch oraz Magdalena Róg.  Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej PDF Drukuj Email

19 maja odbył się w PSP 4 Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie, jak co roku, wzięli udział śpiewający uczniowie wielu ostrowieckich szkół. Poziom wykonawców był bardzo wysoki zarówno pod względem wokalnym jak i językowym. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentował wychowanek p.Agnieszki Witkowskiej – Gabriel Mirski (laureat szkolnego konkursu “Karaoke”, a w kategorii zespołów : Martyna Broś, Roksana Michoń i Weronika Ozgowicz, które piosenką “What colour is your life?” wyśpiewały I miejsce. Dziewczynki do występu przygotowały panie Małgorzata Nowakowska i Barbara Kosikowska.

Więcej…
 
„Bezpieczeństwo w sieci” PDF Drukuj Email

„Problemy z koncentracją, senność, nieustanne sprawdzanie poczty elektronicznej…  Jeśli  dodać do tego jeszcze zaniedbywanie obowiązków i relacji ze znajomymi na rzecz Internetu – to mogą być już poważne oznaki, że przestajemy kontrolować czas spędzany w sieci”. Coraz powszechniejszym staje się problem uzależnienia od komputera i sieci Internet. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera, gier, Internetu, portali społecznościowych.
W pierwszych dniach maja 2017r. przedstawiciel Straży Miejskiej pan Michał Sitarski przeprowadził w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet.

Więcej…
 
„Cyberprzemoc” – spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

16 maja 2017r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  mł. asp. Maja Słowik przeprowadziała w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr14. Dotyczyło ono  „Cyberprzemocy oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z internetu". Rodzice dowiedzieli się m.in. co to jest i czym charakteryzuje się cyberprzemoc i cyberprzestępczość, a także na jakie niebezpieczeństwa narażone są młode osoby podczas korzystania z internetu. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką odpowiedzialność prawną może ponieść ich dziecko w przypadku wykazywania przejawów demoralizacji czy popełnienia czynu karalnego nie tylko w wirtualnej przestrzeni. Na zakończenie spotkania policjantka prosiła o wzmożoną kontrolę rodzicielską, podczas gdy ich pociechy korzystają z internetu.
E. Orczyk

Więcej…
 
Zmagania z ortografią i gramatyką… SUKCES PSP 14 PDF Drukuj Email

16 maja 2017 r.  już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny uczniów klas III pod nazwą „Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Od lat konkurs cieszy się ogromną popularnością i każdego roku zgłaszają w nim swój udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta. Obecnie do zmagań przystąpiły 3-osobowe zespoły z 7 szkół: PSP 1, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 14 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Szymański z klasy 3 b oraz Olaf Bartkiewicz i Michał Jop z klasy 3 c. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – obejmował test indywidualny, II – pracę w zespołach. Uczniowie w grupach mieli do wykonania 5 zadań. Na ostateczny wynik składała się suma punktów uzyskanych w obydwu etapach.

Więcej…
 
III pokaz mody ekologicznej „ Ekokreacje 2017” PDF Drukuj Email

Moda to też świat dziecka. Uwielbia się ono stroić, przebierać, występować, wtedy czuje się jak gwiazda.  Z okazji III pokazu mody ekologicznej „Ekokreacje 2017” dzieci  wraz ze swoimi rodzicami miały szansę zaprojektować  niepowtarzalne  ubrania , modowe dzieła sztuki z surowców wtórnych.   25 kwietnia 2017 r. widownia, czyli rodzice i uczniowie klas 0-3 , mieniła się ubraniami w  kolorach pojemników do segregacji odpadów.  Takie akcje mają na celu  wzrost świadomości ekologicznej  dla ratowania naszej planety .
Komisja w składzie:  pani dyrektor Katarzyna Goworek, pan dyrektor Adam Nowak,  pani pedagog Elżbieta Orczyk, uczennice PG 4: Ewa Skrok, Aleksandra Rzęchowska- oceniała kreacje pod kątem  użytych materiałów,  estetyki wykonania oraz jej prezentacji.  Pokaz poprowadziła  przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego PG 4- Gaia Maluha.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 53