Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Na wycieczkę czas, najlepiej w las! PDF Drukuj Email

Początek roku szkolnego to doskonała okazja do integrowania się, najlepiej na świeżym powietrzu, co też uczyniły klasy 4b i 5a.
W dniu 1 października wyruszyły w plener wraz ze swoimi wychowawczyniami, Mariolą Podlach i Małgorzatą Guzek, do Gospodarstwa Agroturystycznego w Starej Dębowej Woli. Pogoda dopisała, słoneczny i ciepły dzień sprzyjał zabawom, spacerom po lesie. Pieczone kiełbaski smakowały wybornie! Uczniowie odkryli wiele uroków polskiej złotej jesieni. Pamiątkowe fotografie są dowodem na to, że wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń i już snują plany na kolejną wycieczkę.

Więcej…
 
Ferie zimowe z plastyką 2016 PDF Drukuj Email

29 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się zajęcia plastyczne. Przygotowała i prowadziła je p. Jola Wielgus. Głównym celem  było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik  malarskich.  Dzieci z radością wykonywały prace, bawiąc się farbami, mieszając je, eksperymentując z nimi. Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe.  Rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzą.  Powstawały więc malarskie dzieła te realne, jak i abstrakcyjne. Stworzenie czegoś własnymi rękami dało małym artystom wiele zadowolenia i radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy, a sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych. Pamiątką z zajęć były prace, które dzieci zabrały do domów i  wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
Dla Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

!3 stycznia 2016r. w klasie 1d odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali kolorowe laurki na Święto Babci i Dziadka. Rodzice pomagali pierwszakom składać  kolorowy papier, a potem wycinać płatki do kwiatka, który był głównym motywem laurki. Na koniec dzieci ozdobiły swoje prace  kolorowymi wstążkami z dedykacją dla swoich bliskich. Następnego dnia - 14 stycznia dzieci wręczyły laurki podczas uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaproszonych gości serdecznie  powitała pani dyrektor Katarzyna Goworek. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p .Barbary Czyż przygotowali program artystyczny pt. "Dla Babci i Dziadka", który zaprezentowali swoim bliskim.    

Więcej…
 
TYDZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email

W dniach 9 – 13 listopada 2015 r. już po raz kolejny obchodzony był Tydzień Patrona. Cel tego edukacyjno-wychowawczego projektu to kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, przybliżenie historii Orląt Lwowskich, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej. Gotowość do służenia ojczyźnie, męstwo lwowskiej młodzieży okazały się dla naszych wychowanków wspaniałym wzorem godnym naśladowania.
W działania związane z realizacją projektu zaangażowała się cała szkolna społeczność.
Miały one różnorodny charakter. Klasy młodsze wykonywały prace plastyczne o treściach patriotycznych, uczestniczyły w zajęciach poświęconych patronowi szkoły. Wychowawcy klas 4-6 przeprowadzili lekcje wychowawcze, podczas których uczniowie poznali historię obrońców Lwowa, przygotowali okolicznościowe gazetki ścienne, a także wykonali mundury Orląt. Czwartoklasiści wykonali dodatkowo Honorową Odznakę Orląt. Wszystkie prace plastyczne ozdobiły szkolne hole i sale. Piątoklasiści z kolei zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas przeglądu pieśni legionowych i patriotycznych. Najstarsi uczniowie próbowali swoich sił w konkursie wiedzy o Patronie. Oto uczniowie klas szóstych, którzy wykazali się ogromną wiedzą: Aleksandra Michalak (6a), Filip Skierniewski (6d), Julia Wybranowska (6d), Oliwer Okręt (6d), Aleksandra Koprowska (6b), Patryk Sztaba (6a).

Więcej…
 
Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności – od 4 do 6 grudnia 2015r. PDF Drukuj Email

Włączając się kolejny raz w akcję zbiórki żywności, wolontariusze naszej szkoły – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chcieli na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w naszym rodzinnym Ostrowcu Św.  i zapewnić im godne, radosne święta. Chcieliśmy także uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości.
Pomoc ofiarodawców dotrze do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem ludzi, stąd zebrane liczne produkty żywnościowe będą cennym prezentem dla potrzebujących rodzin na zbliżające się święta. Serdecznie dziękujemy Darczyńcom za okazany Dar Serca. Koordynatorem akcji była p. pedagog Elżbieta Orczyk.

Więcej…
 
Jest taki dzień… - Wigilia, coś naszego, tylko polskiego PDF Drukuj Email

Organizacja Wigilii w klasie 5a okazała się udanym przedsięwzięciem integrującym zespół klasowy.
Uczniowie podkreślili ważność spotkania swoim odświętnym strojem. Stół zdobiły zapalone świece, gałązki świerkowe, kolorowe łańcuchy. Uroczystość zapoczątkowało łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.  To były wzruszające chwile - życzliwe gesty, serdeczne słowa i uśmiechy. Później wszyscy delektowali się przygotowanymi własnoręcznie wypiekami, wśród których królował piernik. Żeby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek. Tę część spotkania umiliły Weronika i Małgosia, przygrywając na gitarze i flecie. Szkoda, że Wigilia przypada raz do roku! Niech jej magia trwa jak najdłużej!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 20 z 53