Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Klasa 3 B wystawia teatrzyk pt. „Królewna Śnieżka” PDF Drukuj Email

 

18 marca 2016 roku był dla naszej klasy dniem szczególnym. Wystawiliśmy dla oddziałów zerowych z Przedszkola nr 21, naszej zeróweczki  oraz klas pierwszych i drugich  naszej szkoły przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka” . Nasi widzowie mogli uczestniczyć w balu u Królewny i Księcia tańcząc na zakończenie  Zumbę.  Po południu zaprosiliśmy na spektakl naszych bliskich: rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków.  Aby tradycji stało się zadość, dla naszych gości przygotowaliśmy też„ Wielkanocne Jajeczko” , a od Zajączka podarowaliśmy własnoręcznie wykonane stroiki. Jesteśmy z siebie dumni, każdy z nas bardzo się starał, aby wszystko się udało. To przedsięwzięcie udowodniło nam jak dobrze się rozumiemy, potrafimy współpracować  i mobilizować się nawzajem.  Pani Dyrektor Katarzyna Goworek, oglądająca nas,  powiedziała, że przedstawienie było genialne,  a to bardzo wiele dla nas znaczy.

Więcej…
 
Ozdobne wielkanocne podstawki. PDF Drukuj Email

Wielkanoc to jedno z bardziej kolorowych i wesołych świąt, w którym dominują same optymistyczne kolory dlatego ozdoby z nimi związane budzą radosny nastrój. Wykonane ręcznie przez sprawne, małe rączki mogą również zachwycać. Dowodem na to są ozdobne drewniane podstawki pod wielkanocny koszyk, które na dodatkowych zajęciach plastyki wykonali uczniowie klasy 3a. To kolejne już warsztaty doskonalące technikę decoupage organizowane przez wychowawczynie: p. Annę Siporską i p. Barbarę Kędzierską. W zajęcia takie bardzo chętnie angażują się rodzice uczniów.  Deski na zajęcia dostarczył p. Krzysztof Hapczyn a p. Barbara Giez, p. Anna Kwapisz, p. Iwona Lis pomagały, inspirowały i wspierały pomysły małych artystów.

Więcej…
 
Świąteczna zbiórka żywności 11-12 marzec 2016r. PDF Drukuj Email

 

Po raz kolejny Wolontariusze - uczniowie i nauczyciele PSP 14 i PG 4 włączyli się w ogólnopolską akcję Banku Żywności i zorganizowali w dniach 11-12 marca Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcja ta ułatwia ludziom podzielenie się żywnością z potrzebującymi. W tym celu w sklepie E- Leclerc na os. Stawki  klienci o dobrym sercu mogli przekazać do  specjalnie oznakowanych  wózków część swoich zakupów.  Z  uzyskanej żywności zostały przygotowane paczki, które przekazano najbardziej potrzebującym. Wśród zebranych artykułów spożywczych dominowały cukier, mąka, makaron, olej i słodycze. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Koordynatorem akcji była pedagog szkoły PSP 14  p. Elżbieta Orczyk.

Więcej…
 
XXIV Tydzień Kultury Języka PDF Drukuj Email

 

W dniach 7 – 12 marca  trwały obchody XXIV Tygodnia Kultury Języka. W tym roku przebiegał on pod hasłem Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Upłynął on pod znakiem ciekawych imprez polonistycznych. Nauczyciele języka polskiego przeprowadzili lekcje poświęcone zagadnieniom językowym oraz konkursy językowo-literackie cieszące się dużym zainteresowaniem  uczniów.
Niezwykłym wyzwaniem okazała się ortograficzna corrida, czyli walka z ortobykami. Trudno było je poskromić, ale niektórym uczestnikom konkursu to się udało.

Więcej…
 
Róże dla naszych koleżanek PDF Drukuj Email

Chłopcy z klasy 5a pamiętali o święcie swoich koleżanek. Z okazji Dnia Kobiet  złożyli im serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki – czerwone róże oraz lukrowane serca, które  smakowały wybornie! Przygotowali także ciekawe konkursy i zabawy integracyjne, dostarczając tym samym wielu emocji. To był naprawdę udany dzień!

Więcej…
 
JEDEN DZIEŃ WIĘCEJ DLA SIATKÓWKI PDF Drukuj Email

 

29 lutego w całej Europie odbyła się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej  – „One Day More 4 Volleyball” („Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”), by jak najszerzej promować tę dyscyplinę jako sport dla każdego.
Akcja polega na zorganizowaniu w całej Europie jak największej ilości meczów siatkówki w tym szczególnym, bo przeżywanym tylko raz na cztery lata dniu 29 lutego. Wystartowało 9 zespołów w różnych przedziałach wiekowych:6a,6b,6c-PSP14,Wielka Szóstka, Siatkareczki, Kabaczki, RKS Parówczan Kreatyny, YOLO TEAM, Foczki Małgosi - Pg4.Liczna grupa uczniów obu szkoł dopingowała swoich kolegów. Atrakcją dla oglądających i zawodników były występy zespołów tanecznych: ''Promyki'', ''Hip hop''-dziewczęta klasy 4d Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk , Kasia Kogut ,,pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu: Weroniki Broś(wicemistrzyni Polski w fitness),Oliwia Koziarz oraz duetu Karolina Hauer i Julia Chojnacka. Organizatorem imprezy byli nauczyciele: M. Comber, K. Marynowska i S. Góra. Duża pomocą i zaangażowaniem wykazały się dziewczęta z klasy 2d(K. Kaczmarzyk, A. Nierubiec, D. Sejdzińska, N. Piątak) i chłopcy z 2c ( S. Żelazowski, D. Baran,  K. Nieduziak)

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 19 z 53