Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Ola Kwapisz z klasy 3a – laureatką VIII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. PDF Drukuj Email

Został rozstrzygnięty VIII Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mały Mistrz Pióra”. Tegoroczny tytuł brzmiał „Jestem mieszkańcem innej planety – marzę o podróży na Ziemię”. Na konkurs wpłynęło 37 prac – 19 z klas trzecich i 18 z klas drugich z siedmiu ostrowieckich szkół podstawowych. Nagrodzono 12 prac. W gronie laureatów  znalazła się również nasza uczennica Aleksandra Kwapisz z klasy 3a. Ola zdobyła wyróżnienie. Konkurs zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego.

Więcej…
 
Kacper Krajewski z klasy 3a mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych. PDF Drukuj Email

 

Szczęśliwym dla Kacpra Krajewskiego – ucznia klasy 3a okazał się XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych”. Kacper tytuł mistrza zdobył w sposób brawurowy rozwiązując test zadań tekstowych w ciągu 15 minut i zdobywając maksymalną ilość punktów. Chłopiec do konkursu przygotowywał się wraz z kolegami i koleżankami z klasy na kole matematycznym, które prowadzi wychowawczyni p. Anna Siporska oraz w domu rozwiązując dodatkowe zadania pod opieką rodziców.

Więcej…
 
„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email

To tytuł projektu, do którego przystąpiły klasy trzecie naszej szkoły.  Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach realizacji zadań projektu dzieci z klas III odwiedziła p. Maja Słowik – mł. Aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożeniami płynącymi z sieci oraz  uświadomienie uczniom  jak bezpiecznie korzystać z  internetu oraz z jakimi zagrożeniami   mogą się  spotkać  w sieci. Policjantka omówiła kwestię  „cyberprzemocy” i „stalkingu” ,  wskazała  negatywne zachowania świadczące o ich zaistnieniu oraz podała przykłady przejawów  przemocy rówieśniczej w sieci. 

Więcej…
 
Matematyczne igraszki. PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się Wiosenne Igraszki Matematyczne dla klas piątych. Z każdej klasy zostały wybrane dwuosobowe drużyny, które przystąpiły do rozwiązania pięciu zadań: ułożenia „ marzanny” z tangramu, odgadnięcia brakujących liczb na płatkach kwiatów, rozwiązania logicznych zagadek matematycznych. Po każdym zadaniu występował szkolny  chór z piosenką o wiośnie.  Na sali było słychać  okrzyki radości i śmiechu. Okazało się, że matematyki w naszym życiu jest bardzo dużo  , a nasi uczniowie pokazali, że z jej zrozumieniem nie mają żadnego problemu. Oprawę plastyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska-Mazur, a konkurs przeprowadziła nauczycielka matematyki p. Krystyna Suska.

Więcej…
 
Pisanki na ostrowieckim Rynku PDF Drukuj Email

19 marca 2016 r., na ostrowieckim Rynku, odbył się PIERWSZY RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego celem popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy, oraz doskonalenie warsztatu plastycznego i prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych. W konkursie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Pod opieką p. M. Nowakowskiej, uczennice z klas 4, udały się na Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane pisanki oraz wspólnie uczestniczyć w malowaniu PISANKI GIGANT, świetnie się przy tym bawiąc. Wizyta na Rynku zaowocowała zdobyciem II miejsca.  Nagrodę otrzymała ALEKSANDRA BAKA z klasy 4b.

Więcej…
 
Świąteczna pisanka PDF Drukuj Email

 

Pisanki to nieodzowny symbol świąt Wielkiej Nocy. Chyba nikt nie wyobraża sobie wielkanocnego koszyczka bez nich. Wspólne  malowanie jaj to nie tylko tradycja, ale także dobra zabawa.  Sposoby dekorowania pisanek stają się coraz bardziej finezyjne, a autorom najbardziej oryginalnych ozdób nie można odmówić wyobraźni. Dnia  17 marca 2016 w PSP 14 odbyło się  podsumowanie szkolnego  konkursu plastycznego  „Świąteczna pisanka”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0-III.   Wszyscy uczniowie wyczarowali z papieru kolorowego, bibuły, plasteliny, kredek, farb piękne  i wspaniałe pisanki. Wśród  prac konkursowych  niektóre  wyróżniły się pomysłowością, oryginalnością, starannością i samodzielnością wykonania.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 18 z 53