Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
II Przedszkolny Festiwal Recyklingu. PDF Drukuj Email

22 kwietnia z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Ziemi Publiczne Przedszkole nr 21 zorganizowało już po raz drugi Festiwal Recyklingu. Celem akcji, które objęło wszystkie ostrowieckie przedszkola było poznanie poprzez zabawę drugiego życia surowca wtórnego.  W czasie trwania festiwalu, przedstawiciele każdej placówki mieli za zadanie odczytać ułożony przez siebie list do Ziemi z okazji „Święta Ziemi”, zaprezentować jedną, ekologiczną piosenkę oraz wykonać dowolną przestrzenną pracę z nieużytków. Naszą placówkę reprezentowała klasa 0 prowadzona przez p. Elżbietę Soję. Ale to nie jedyny akcent naszej szkoły. Festiwal otworzył swoją artystyczną prezentacją zespół Promyki z integracyjnej klasy III a prowadzony przez p. Annę Siporską, p. Beatę Darnowską i p. Barbarę Kędzierską. Dzieci zatańczyły dwa układy do ekologicznych piosenek, które zaśpiewała wokalistka – Julka Jabłońska. Uroczystość zamknął pokaz mody ekologicznej zaprezentowany również przez uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 
Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

20.04.2016r. klasa II c z wych. Małgorzatą Połetek wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej, aby zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły oglądać specjalistyczne samochody oraz sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dużą  atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego czy  ćwiczenia w łączeniu i zwijaniu węża strażackiego. Z  zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Dziękujemy p. Karolinie Tadej za pomoc w organizacji wycieczki.

Więcej…
 
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email

19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1 e pod opieką wychowawczyni Jolanty Wielgus oraz rodziców wybrali się z wizytą do Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Dzięki życzliwości panów strażaków wszyscy mogli zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Dowiedzieli się jak trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Mogliśmy zobaczyć strażaków podczas alarmu i brawurowego zjazdu po rurze. Najwięcej przyjemności sprawiło uczniom  przymierzanie hełmu i stroju strażaka oraz przebywanie w wozie strażackim. Wszyscy pięknie podziękowali panu strażakowi, wręczając samodzielnie narysowane rysunki inspirowane czytaną lekturą „Jak Wojtek został strażakiem”.

Więcej…
 
Warsztaty rzeźbienia w glinie. PDF Drukuj Email

19 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami Beatą Darnowską  i Anną Kosiarz odwiedzili galerię Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. Z zainteresowaniem obejrzeli oni ekspozycję prac wybitnego rzeźbiarza, rysownika i projektanta przestrzeni sakralnych prof. Wincentego Kućmy zatytułowaną „Reliefy”.  Muzeum zgromadziło prace prof. Kućmy z różnych okresów jego twórczości, głównie reliefy wykonane w drewnie oraz grafiki. Dzieci dowiedziały się, że relief to kompozycja wykonana na płycie - kamiennej, metalowej lub drewnianej - z pozostawieniem na niej tła, a dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie.
Ogromnych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty plastyczne, w których brały udział. Uczniowie otrzymali  białą glinę, z której samodzielnie lepili postacie zwierząt  . Pomimo, iż nie było to łatwe zadanie, dzieci poradziły sobie fantastycznie. Powstały  niesamowite dzieła, które następnie zostaną pomalowane farbami na zajęciach plastycznych .

Więcej…
 
„Powrót bocianów” - zajęcia integracyjne z przedszkolakami PDF Drukuj Email

13 kwietnia  klasa I a  z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Jolantą Bugajską gościła młodszych kolegów z  grupy Fasolki z PP nr 21 wraz z wychowawczynią  p. Marzeną  Kowalską.  Gości przywitała wicedyrektor szkoły p.Jolanta Klauzińska. Zajęcia rozpoczęły się rozmową o wiośnie.  Po tym wstępie  wszyscy obejrzeli prezentację o bocianie białym  a następnie opisały  tego ptaka.  Po odśpiewaniu piosenki i pląsach dzieci z zapałem przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Tematem pracy był oczywiście bocian. Dzieci współpracowały  w parach - przedszkolak i pierwszoklasista. Praca przebiegała w przyjaznej atmosferze. Powstały piękne dzieła.  Wszystkim bardzo podobała się taka forma integracji. Do zobaczenia za rok.

Więcej…
 
Atrakcje i tajemnice Opatowa. PDF Drukuj Email

20 kwietnia na wspólna wycieczkę do Opatowa udała się klasa 3a z wychowawczyniami: p. Anna Siporską i p. Barbarą Kędzierska oraz klasa 2a z wychowawczyniami: p. Beatą Darnowską i p. Anną Kosiarz. Dzieci odwiedziły zakład produkujący cukierki – krówki. Podczas zwiedzania dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości. Zaskoczyła je informacja, że jedna kobieta w czasie 8 godzin pracy jest w stanie zapakować od 4 do 6 tysięcy cukierków a rekord to 100kg w ciągu jednego dnia pracy . Następnie dzieci udały się na warsztaty do „Krówkarenki” – kawiarni należącej do fabryki krówek. Tam w ramach warsztatów  same zawijały swoje cukierki w etykietki i tak przygotowane  cukierki – krówki dzieci zapakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 17 z 53