Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Wycieczka 4c i 4e PDF Drukuj Email

Dla klas 4 c i 4 e dzień 19 maja upłynął w miłej, wycieczkowej atmosferze. O godzinie 10.00 uczniowie wraz z opiekunami Iwoną Abramczyk, Andrzejem Jeruzalem i Katarzyną Marynowską byli już na Rynku w Sandomierzu, gdzie spotkali się z panią przewodnik z PTTK. Po przywitaniu i krótkiej historii uczestnicy udali się do podziemi sandomierskich. Lochy w Sandomierzu z XIV wieku od zawsze owiane były tajemnicą i licznymi legendami. To tutaj wg podania zginęła bohaterka Halina Krempianka, ratując miasto przed Tatarami. Świetną atrakcją w podziemiach okazało się wybijanie monety sandomierskiej. Każde dziecko własnoręcznie dużym młotem wybiło monetę, której zabranie ze sobą podobno przynosi szczęście. Kolejną super atrakcją okazała się Zbrojownia rycerska, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, gdzie przywitał wszystkich rycerz Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Więcej…
 
"Na Maxa" PDF Drukuj Email

W dniu 9 czerwca uczniowie klasy 2e pod opieką wychowawczyni p.B. Słapek wybrali się do pizzerii "Na Maxa" . Tu odbyli praktyczne warsztaty. Każdy uczestnik przygotowywał dla siebie pizzę. Uczniowie formowali ciasto, wybierali ulubione składniki oraz układali na cieście. Po upieczeniu, wszyscy z apetytem zajadali swoją wykonaną pizzę z dodatkiem 3 sosów. Na zakończenie pobytu w pizzerii uczniowie tańczyli w parach przy muzyce z X-boxa.

Więcej…
 
"Kocham, Cię Mamo" PDF Drukuj Email

W dniu 25 maja 2016r. uczniowie klasy 2e pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Słapek przygotowali dla swoich mam program artystyczny pod hasłem: "Kocham, Cię Mamo".  Uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę, śpiewali wesołe piosenki, grali na flażoletach kilka melodii oraz pokazali swoje umiejętności taneczne. Zaprezentowany program był wyrazem wdzięczności i szacunku należnego każdej matce. Na zakończenie wręczyli swoim mamom przygotowane na zajęciach laurki oraz namalowane portrety. Otrzymali pd swoich mam duże brawa oraz uśmiech.

Więcej…
 
Klasowe Święto Mamy PDF Drukuj Email

W dniu 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1 f zaprosili swoje mamy na klasową  uroczystość. Mottem przewodnim wierszy i piosenek w wykonaniu maluchów była miłość, szacunek  i wdzięczność dla tej najważniejszej osoby w życiu każdego człowieka. Inscenizacja „Wiosna na łące”, która została wpleciona w scenariusz imprezy rozbawiła widzów do łez. Dzieci z ogromnym przejęciem wcielały się w odgrywane przez siebie postaci, prezentując swoje recytatorskie umiejętności. Na koniec wszystkie mamy zostały obdarowane upominkami własnoręcznie wykonanymi przez pierwszoklasistów. W ramach podziękowania mamy obdarowały swe pociechy słodkościami i prezentami, pamiętając jednocześnie o święcie swoich pociech – Dniu Dziecka.

wych. Beata Buduła

Więcej…
 
Z wizytą w Szkole Wrażliwości. PDF Drukuj Email

 

10 czerwca 2016 roku uczniowie klas  I a  i I f pod opieką swoich wychowawczyń p. Urszuli Rafałkowskiej, Jolanty Bugajskiej oraz p. Beaty Buduły odbyli wspaniałą wycieczkę klasową do Kapkaz – Szkoły Wrażliwości.   Dzieci serdecznie przywitali założyciele  Szkoły Wrażliwości - Ewa Skowerska i Mariusz Kosmalski - przebrani w regionalne stroje. Chwilę później Świętokrzyska Czarownica zaprosiła wszystkich do stodoły, gdzie dzieci obejrzały bajkę na motywach legendy świętokrzyskiej "O babie i diable".  Następnie dzieci podzielono  na trzy grupy i zaczęły się ciekawe zajęcia.  Każda grupa lepiła z gliny inną postać oraz zbierała zioła, z których została zaparzona herbata oraz udała się do wiejskiej zagrody. Tam pod czujnym okiem pani gospodyni dzieci piekły podpłomyki z ciasta chlebowego, które potem zjadły ze smakiem.

Więcej…
 
Sukcesy ucznia klasy 4 c PDF Drukuj Email

Kamil Łukaszewski, uczęszcza do klasy 4 c. W szkole znany jest jako bardzo dobry uczeń, uczynny, kulturalny i miły. Lubiany przez koleżanki i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Cechuje go wysoka kultura osobista i nienaganny stosunek do obowiązków szkolnych.
Pasją Kamila jest gra na akordeonie. W roku szkolnym 2014/15 mieliśmy okazję podziwiać jego umiejętności na szkolnym konkursie MAM TALENT. Zdobył wtedy I miejsce pokonując starsze koleżanki i kolegów.
Kamil od siódmego roku życia uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. Uczy się w klasie akordeonu, zajęcia ma cztery razy w tygodniu. Obecnie skończył naukę w czwartej klasie.
Rok szkolny 2015/16 to czas ciężkiej pracy. Czwarta klasa to przejście do drugiego etapu edukacyjnego, w którym przybywa obowiązków, zmieniają się nauczyciele i wymagania. Kamil jednak poradził sobie świetnie, średnia 5,82 i wzorowe zachowanie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 14 z 53