Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
BIEG ULICZNY PDF Drukuj Email

W dniu 09.06.2016 r. Odbył się organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4, bieg uliczny pod hasłem „Gry Uliczne – Znam Moje Miasto”. Impreza miała charakter miejski, a przeznaczona była dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna pięcioosobowa z klasy 2 a: Julia Kasprzyk, Agnieszka Kozieł, Jakub Mazur, Grzegorz Dryjas, Aleksander Walczyk wraz z wychowawczynią p. Beatą Darnowską.  Impreza odbywała się w Parku Miejskim i miała na celu integrację środowiska, poznanie własnego miasta oraz rozwijanie aktywności ruchowej.

Więcej…
 
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email

W klasach czwartych na zajęciach technicznych realizowane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie poznawali przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów, uczyli się zasad ustępowania pierwszeństwa na skrzyżowaniach dróg, poznawali znaki drogowe, wykonywali makiety skrzyżowań. Uczestniczyli także w programie edukacyjnym „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”.
W czerwcu 2016 roku 110 uczniów klas czwartych przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszej części pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, druga część to praktyczna jazda rowerem.

Więcej…
 
Finaliści Miniolimpiady Gier i Zabaw. PDF Drukuj Email

5 czerwca 2016 roku odbył się w Pińczowie II Finał Świętokrzyskiej Miniolimpiady Gier i Zabaw dla uczniów kl. I- III szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 12 szkół z całego województwa świętokrzyskiego. Rywalizowało prawie 500 zawodników. W eliminacjach powiatowych uczniowie  naszej szkoły zajęli II miejsce, a w finale wojewódzkim VIII. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami, czapeczkami i pamiątkowymi dyplomami.

Więcej…
 
Na Farmie Iluzji. PDF Drukuj Email

8 czerwca 2016r. dzieci z  kl. IIb i II c pod opieką  p. Małgorzaty Połetek,  Krystyny Winczewskiej i Anny Kosiarz wyruszyły na wycieczkę do „ Farmy Iluzji”.  Zaraz po przekroczeniu wejścia  rozpoczęła się prawdziwa przygoda z magią, ponieważ powitał ich „Lewitujący Kran”.  Kolejnym punktem spotkania z iluzją było  szukanie drogi  w „Wiklinowym Labiryncie” pełnym  zakamarków i ślepych tuneli. Dużo  emocji  wzbudziło przejście „Tunelem Zapomnienia” i przez „Salę Luster.”  Wielką atrakcją była   „Latająca Chata Tajemnic” w której  utrzymanie równowagi jest bardzo trudne. Siłą i dobrą techniką należało wykazać się podczas „Przeprawy  po jeziorku”, gdy ciągnąc za linę wprawiało się w ruch ciężką tratwę.  Wszystkich zaciekawiła  także duża szachownica z gigantycznymi szachami, ogromne klocki oraz krzesło i stół olbrzyma. 

Więcej…
 
Piknik na Dzień Dziecka PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka w klasie I c odbył się na łonie natury, wśród zieleni i śpiewu ptaków. Rodzice uczniów zorganizowali ognisko integracyjne na Gutwinie. Były pieczone kiełbaski i zabawy, które jeszcze bardziej zintegrowały uczniów, rodziców i wychowawcę. Niezapomniane wrażenia zostały zabrane do domu.

Więcej…
 
Samorząd Uczniowski uatrakcyjnia życie szkolne PDF Drukuj Email

Praca Samorządu Uczniowskiego w II semestrze skupiła się wokół trzech cyklicznych, lubianych przez uczniów imprez - obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, konkursu „Mam talent”  i wyborów Dżentelmena Szkoły.
W Dniu Wiosny, 21 marca nauczyciele wychowania fizycznego oraz opiekunki S.U. zorganizowali dla uczniów gry i zabawy sportowe. Po międzyklasowych rozgrywkach  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najoryginalniejszy „Kapelusz pani Wiosny”. Wszystkie prace ozdobiły hol szkolny, zaś zwyciężył bajecznie kolorowy kapelusz wykonany przez uczniów klasy 4a.
W maju rozpoczęły się przygotowania do konkursu „Dżentelmen Szkoły”. Przedstawiciele S. U. opracowali „Dziesięć zasad dobrego zachowania” i w oparciu o nie klasy wybrały spośród siebie Klasowych Dżentelmenów. Przystąpili oni do II etapu konkursu, który miał formę testu i pozwolił na wyłonienie finałowej szóstki uczniów. Ostatni, finałowy etap konkursu odbył się 14 czerwca. Zaszczytny tytuł Dżentelmena Szkoły 2016 zdobyła Aleksandra Konecka z kl. 5b.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 13 z 53