Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Uczniowie 2b i 2e w Magicznych Ogrodach i Kazimierzu Dolnym PDF Drukuj Email

15 września  2016 r. dzieci z  kl. II b i II e pod opieką  p. Elizy Adamskiej, Jolanty Wielgus i Katarzyny Marynowskiej wyruszyły na wycieczkę do Magicznych Ogrodów i Kazimierza Dolnego. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitał nas olbrzymi futrzany Krasnolud -strażnik ogrodu.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną i marchewkowym polem. Wróżka Smużka – nasza przewodniczka poprowadziła nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących róż, wrzosów i orchidei do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i  psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom.

Więcej…
 
Świat Robotyki – propozycja zajęć pozalekcyjnych. PDF Drukuj Email

„Świat Robotyki” to zajęcia techniczno – informatyczne  związane z budową i programowaniem robotów, do których  wykorzystuje się zestawy LEGO EDUCATION.  Zajęcia „Świata Robotyki” to nieustanne poznawanie zagadnień z matematyki, fizyki, informatyki, mechaniki i programowania w przyjazny i nowoczesny sposób. „Minimum teorii maximum praktyki, nauka przez zabawę” – tak o swoich spotkaniach z dziećmi i młodzieżą mówią instruktorzy, którzy w ubiegłym tygodniu zorganizowali w naszej szkole właśnie dla nich warsztaty. Dzięki temu dzieci bawią się nauką. Poszukują najlepszych rozwiązań dla danego zadania. Rozwijają swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia – kluczowe cechy dla świetlanej przyszłości dziecka. „Świat robotyki”  to jedna z propozycji zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. Odbywały się one już w zeszłym roku i cieszyły dużym zainteresowanie.

Więcej…
 
II Festyn Rodzinny z Podwórkiem NIVEA w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

„ Zaangażowanie w życie społeczne połączone z działaniami na rzecz drugiego człowieka to niezwykły przykłada poświęcenia swojego wolnego czasu dla dobra ostrowieckiej społeczności. Tego typu imprezy doskonale integrują naszą lokalną społeczność, stwarzają warunki do rodzinnego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy” – takie słowa, 2 września do licznie zgromadzonych uczestników II Rodzinnego Festynu z Podwórkiem NIVEA, skierował  w liście Prezydent  Miasta pan Jarosław Górczyński.   Imprezę, która już na stałe zagościła w harmonogramie ZSP nr 2 na os. Stawki  po raz drugi zorganizowało grono pedagogiczne szkoły, przy dużym udziale pozostałych pracowników oraz wsparciu Rady Rodziców i Stowarzyszenia „CZTERNASTKA”. Jej celem była integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Po uroczystym otwarciu festynu, dyrektor Zespołu pani Katarzyna Goworek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Podobnie jak w roku ubiegłym również i teraz nie brakowało bezpłatnych atrakcji ufundowanych i zaproponowanych przez licznych sponsorów.

Więcej…
 
Pani wiceprezydent na inauguracji roku szkolnego w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół Publicznych nr 2 uroczystość odbyła się po zakończeniu okolicznościowej mszy świętej. Ze względu na dużą liczbę dzieci i młodzieży uczniowie  spotkali się na inauguracji w czterech grupach. Rozpoczęli gimnazjaliści PG nr 4, potem przyszedł czas na klasy IV – VI oraz dzieci młodsze z PSP nr 14, wśród których to pierwszoklasistów spotkała największa niespodzianka. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły panią Katarzynę Goworek. Miłym gestem uroczystości była obecność na niej pani Wiceprezydent Miasta Marzeny Dębniak, która obdarowała dzieci drobnymi upominkami i skierowała do nich wiele ciepłych słów.  To ważne dla maluchów wydarzenie uświetnił występ szkolnego zespołu „Promyki”.

Więcej…
 
Żegnamy kolejny rok szkolny PDF Drukuj Email

24 czerwca zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Zakończył się kolejny rok nauki. Nie brakowało w nim sukcesów i ciekawych wydarzeń w życiu każdej klasy. Dzieci brały udział w licznych konkursach, wyjeżdżały na wycieczki, poznawały lepiej nasz region, bo w tym roku szkolnym najbardziej atrakcyjna na wszelkie wyjazdy była właśnie Ziemia Świętokrzyska. W murach naszej szkoły często gościli rodzice przychodząc nie tylko na wywiadówki, lecz również na różne prezentacje artystyczne i zajęcia otwarte. Piosenką, tańcem i wierszem pożegnali wszystkich uczniowie z zespołu „Promyki”. Czas wakacji to okres wypoczynku i regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Pani dyrektor szkoły Katarzyna Goworek rozstała się z dziećmi i młodzieżą życząc im bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Więcej…
 
Podchody – propozycja na wakacje. PDF Drukuj Email

 

23 czerwca,  trochę już zapomnianą ale wciąż atrakcyjną zabawą w podchody zakończyła swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną klasa 3a. Grupa rozpoczęła swoje zmagania w pobliskim lasku. Najpierw pod opieką p. Ani Siporskiej ruszyły dziewczynki. Uciekając przed chłopcami  przylepiały na drzewach strzałki i chowały dla nich zadania. W kolejnym etapie to dziewczynki były grupą pościgową a chłopcy pod opieką p. Barbary Kędzierskiej uciekali w kierunku szkoły ukrywając zadania w różnych miejscach osiedla oznaczając je wcześniej strzałką i symbolem koperty. Mimo upału zabawa wszystkim bardzo się podobała. Dostarczyła emocji i w zabawny oraz ciekawy sposób sprawdziła wiedzę uczniów z pomocą zadań ukrytych w kopertach.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 12 z 53