Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Atrakcje turystyczne ziemi świętokrzyskiej PDF Drukuj Email

 

W dniu 12 października uczniowie klas 5c, 5e i 6d z nauczycielami Iwoną Abramczyk, Elizą Różycką i Andrzejem Jeruzalem pojechali do. Jaskini Raj położonej w pobliżu Chęcin. Mimo, że miejsce położone niedaleko Ostrowca Św. niewielu uczniów miało okazję już tutaj być. Sama jaskinia nie jest duża, łączna długość trasy wycieczkowej wynosi 180 m, ale można tutaj zobaczyć bogate i różnorodne formy naciekowe o bardzo oryginalnych kształtach. Przewodnicy ciekawie opowiadają o historii tego miejsca.
Następnym punktem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki mające swoją siedzibę w Kielcach.

Więcej…
 
Bal Halloween PDF Drukuj Email

 

27 października 2016r. w naszej szkole, po raz drugi, odbył się Bal Halloween. Organizatorami balu były nauczycielki języka angielskiego Ilona Suder i Marzena Kucharczyk, które poprzez zabawę, chciały przybliżyć dzieciom tradycję krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 0-3 bawili się w czasie lekcji. Oprawę muzyczną zapewnili p. Beata Darnowska i pan Bogdan Sepiół. Godzina zajęć upłynęła w beztroskiej choć strasznej atmosferze a znane dyskotekowe przeboje zintegrowały wszystkie maluchy. Tego dnia dzieci mogły się zaprezentować w niecodziennych kreacjach, na balu pojawiły się czarownice, diabełki, mumie, kościotrupy, oraz wiele innych barwnych postaci. Klasy i korytarze zamieniły się w arcygroźne komnaty za sprawą długo przygotowywanych przez naszych uczniów i ich rodziców dekoracji, a upiorności dodawały rozstawione  na szkolnych korytarzach dyniowe lampiony straszne plakaty oraz duchy.

Więcej…
 
Najstraszniejsza dynia PDF Drukuj Email

W dniu 25-27 października 2016 r. został zorganizowany przez p. Martę Mozal konkurs na „Najstraszniejszą dynię”  przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.  Wykonane dynie przez połączenie rozmaitych materiałów były wyjątkowe, każda w swoim rodzaju, i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Wśród laureatów znaleźli się: I miejsce - Zuzanna Jabłońska kl.5 d, II miejsce- Anna Szczygieł kl. 4 d, III miejsce- Emilia Nowak kl. 6 d. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. Gratulujemy!

Więcej…
 
Oko w oko z rekinami i innymi egzotycznymi stworzeniami PDF Drukuj Email

 

W dniu 13 października uczniowie klas 5b i 6a wraz ze swoimi wychowawczyniami, Mariolą Podlach, Małgorzatą Guzek oraz Beatą Kwiecień, udali się na wycieczkę do kompleksu Świętokrzyska Polana, mieszczącego się w miejscowości Chrusty koło Zagnańska. Pobyt w Oceanice dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. W wielkoformatowych akwariach można było podziwiać setki ryb i wodnych stworzeń z całego świata, wśród nich rekiny, mureny, płaszczki, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowiące prawdziwe rarytasy akwarystyczne. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który z pasją opowiadał o ekspozycji oraz jej mieszkańcach.

Więcej…
 
Opatowskie słodkości. PDF Drukuj Email

 

6 października 2016 r.  uczniowie klasy II a  z  paniami U. Rafałkowską i E.Kłos oraz  klasy II f  z paniami B.Budułą i D.Rogozińską odwiedziły Opatów.  W czasie zajęć  w  Krówkarence - kawiarni należącej do Opatowskiej Fabryki Krówek,  dzieci obejrzały  film o produkcji krówek, z którego dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat sposobu powstawania krówek  a mianowicie, że jest to ręczna produkcja, a  wyrób produkowany jest z naturalnych produktów: mleka w proszku, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego. Następnie w ramach warsztatów same zawijały swoje cukierki w okazjonalne  etykietki i tak przygotowane  krówki dzieci zapakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów ,,Janik” PDF Drukuj Email

 

W dniu 30.09.2016r. odbyła się wycieczka do ZUO ,,Janik”. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy 6 b i 6 c ( 43 uczniów) pod opieką nauczycielek: p. Grażyny Pastuszki, p. Anny Górskiej, p. Barbary Zielińskiej i p. Beaty Kwiecień. Warsztaty edukacyjne dla uczniów zostały przeprowadzone przez pracowników ZUO ,,Janik” – p. Tomasza Kosiaka i p. Alberta Langę. W ramach zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w problematykę działalności RIPOK-u. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje składowisko odpadów wraz z całą jego infrastrukturą. Pan Tomasz Kosiak przybliżył im problematykę rekultywacji starego składowiska.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 53