Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
„Czytam - może przeczytasz i Ty?” PDF Drukuj Email

 

„Czytam - może przeczytasz i Ty?” – taki tytuł nosił konkurs przeznaczony dla uczniów klas czwartych zorganizowany przez nauczycielki: Renatę Łodej, Renatę Skruchę oraz Ewę Bieńkę. Zadaniem uczniów przystępujących do zmagań konkursowych było przygotowanie wizualnej prezentacji oraz krótkiego ustnego wystąpienia na temat ulubionej książki, którą warto polecić innym. Zadania tego podjęło się jedenaścioro czwartoklasistów.

Więcej…
 
Śniadanie wspólne z mamą PDF Drukuj Email

25 maja w klasie 2 d odbyły się zajęcia otwarte dla mam z okazji Dnia Matki połączone z realizacją projektu "Jem drugie śniadanie" -  Zdrowy poczęstunek z mamą.
Dzieci podczas zajęć rozwiązywały krzyżówkę z hasłem : Dzień Matki. Na podstawie czytanego tekstu z "Ortofanka" i własnych obserwacji wymieniały czynności, jakie wykonują ich mamy, prezentując je przy pomocy gestów. W dalszej części uczniowie odczytywali z internetu słowo mama w różnych językach. Następnie wymieniali cechy swojej mamy , zapisując je w zeszytach. W części matematycznej dzieci rozwiązywały zadanie o kupowaniu kwiatów do bukietu dla mamy. Przerywnikami w zajęciach były piosenki: "Dzień mamy", "Poczytaj mi mamo", "Wiosenny spacer". Pod koniec zajęć dzieci wystąpiły ze składanką wierszy poświęconych mamie i wręczyły  laurki .

Więcej…
 
W gospodarstwie agroturystycznym u pana Januchty. PDF Drukuj Email

 

Nie tylko zimą, na kuligu  można tu spędzić wesoło czas. U progu lata, pan Januchta – sympatyczny gospodarz z przyjaznego dla dzieci gospodarstwa przygotował dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Skorzystały z tego dwie klasy pierwsze: 1 a oraz 1 b, które w ramach integracji,  14 czerwca, pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Jolanty Bugajskiej, p. Wioletty Szymańskiej i p. Justyny Grotek udały się tam na wycieczkę. Najpierw była prawie godzinna przejażdżka lasem, potem zabawy sportowe, spotkanie ze zwierzętami, grill i dyskoteka dla tych, dla których ruchu było wciąż mało. Czas spędzony tak aktywnie minął bardzo szybko. Jeśli tylko dopisze zimą śnieg wrócimy tu na pewno.

Więcej…
 
Sukces plastyczny Ani Szczygieł i Mai Bieleckiej PDF Drukuj Email

 

W poniedziałek, 12. czerwca w Księgarni TAK Czytam w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące trzecią edycję Konkursu Plastyczno-Literackiego. Uczniowie mieli do wyboru trzy tematy prac:
1. „Moja bajka z Puszczy Jodłowej”
2. „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej”
3. „Ach kieleckie, jakie cudne!”
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły dwie dziewczynki z klasy 4d: Ania Szczygieł i Maja Bielecka. Ania zdobyła I miejsce a Maja wyróżnienie. Zwyciężczynie zostały zauważone spośród blisko 500 dzieciaków biorących udział w zabawie, więc powodów do dumy nie brakuje.

Więcej…
 
Świętokrzyskie cudne i sercu bliskie… wiedzą o tym dzieci z 2b i 2e PDF Drukuj Email

 

8 czerwca 2017 r.  na  wycieczkę klasową  pojechali uczniowie klasy 2 b i 2e pod opieką wychowawczyń  p. Elizy Adamskiej i p. Jolanty Wielgus oraz p. Katarzyny Marynowskiej. Na początku  odbyliśmy wspaniałą podróż do świata nauki i techniki. To za sprawą wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Gościliśmy również w odrestaurowanych wnętrzach dawnego dworu starostów chęcińskich, gdzie degustowaliśmy przepyszne naleśniki. Urzekły nas piękne dworskie wnętrza, jak również zadbane ogrody, a zwłaszcza ogród doświadczeń.  Po wizycie  w Podzamczu udaliśmy się na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie poznaliśmy historię zamku, który zbudowano na przełomie XIII i XIV wieku.

Więcej…
 
Wycieczka do Magicznych Ogrodów PDF Drukuj Email

 

6 czerwca klasy 2a wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos i 2 f z p. Beatą Budułą uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu. To czarodziejskie miejsce urzekło wszystkich tajemniczością, różnorodnością barw i ilością cudownych zapachów.
Park składa się z kilkunastu krain tematycznych i ich mieszkańców, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących, kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Znajdują się tam także miejsca odpoczynku i tajemnic. Dzieci bawiły się w krainie Bulwiaków, na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach, odwiedziły krainę wróżek Smużek i włochatych Mordoli.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 53