Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Aktualne zastępstwa nauczycieli


Aktualne zastępstwa nauczycieli !

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWydarzenia Szkolne
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

23 czerwca w obecności dyrekcji szkoły p. Katarzyny Goworek, p. Jolanty Klauzińskiej oraz p. Adama Nowaka, licznie zgromadzonych rodziców oraz nauczycieli, uczniowie klas 0 – VI uroczyście zakończyli rok szkolny. W przepięknej scenografii autorstwa p. Jolanty Wielgus i p. Elizy Adamskiej ostatni raz w tym roku spotkali się ze swoimi wychowawcami. Po obejrzeniu programu artystycznego oraz wysłuchaniu życzeń od dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek i przewodniczącego Rady Rodziców p. Maluchy dzieci wraz z rodzicami udali się do klas po świadectwa a starsi uczniowie z klas IV – VI również po nagrody książkowe za wspaniałe wyniki w nauce. Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Życzymy wszystkim naszym wychowankom, żeby przebiegał on w radosnej, spokojnej i bezpiecznej atmosferze.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email

W dniach 19-20 czerwca 2017 roku odbyły się w PSP nr 14 warsztaty z pierwszej pomoc.  Warsztaty dla uczniów ufundowała Placówka AVIVA, z którą współpracuje przewodnicząca Rady Rodziców  – p. Dominika Jakubowska. Zajęcia przeprowadziła p. ratownik Monika Cheba – Piziorska, która przypomniała dzieciom o tel. alarmowych,  pokazała co mieści się w apteczce ratownika oraz jak udzielić pomocy poszkodowanym. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie w przyszłości będą mogli bez problemów i obaw pomóc w razie konieczności innych.

Więcej…
 
Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej PDF Drukuj Email

 

„Pewnego sobotniego wieczoru, kiedy siedziałam z dziadkiem na ławce, wśród kwiatów zauważyłam stary, brudny grosik. Podniosłam go i oczyściłam, aż zabłyszczał w promieniach zachodzącego słońca. Wtedy dziadek uśmiechnął się do mnie i opowiedział interesującą historię. Dotyczyła miejsc, w których się wychował i spędził swoją młodość. Usłyszał ją od swojego ojca a mojego pradziadka. Chciałabym ją teraz opowiedzieć.”
Tak rozpoczyna się praca Kingi Dąbrowskiej, uczennicy klasy 6b, która w III Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim zdobyła I wyróżnienie. Temat pracy literackiej: „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej” Kinga rozwinęła opowiadając tajemniczą historię związaną z Górą Witosławską. Praca napisana została pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Renaty Skruchy.

Więcej…
 
GORĄCZKA ZŁOTA PDF Drukuj Email

 

Od marca do końca maja trwała zbiórka monet o nominałach 1,2,5 groszowych. Zebraliśmy 33,6 kg. Kwota ta jest przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez OR PCK. 12 czerwca na podsumowanie tej akcji w Parku Miejskim odbył się konkurs na „Najlepszego zbieracza złota”, w którym uczestniczyła klasa 4b pod opieką pani Krystyny Suski. Uczniowie brali udział w grze terenowej i warsztatach pt.” Umiem pomagać”. Wszystkim dopisywały humory. Chociaż nie zdobyliśmy pucharu to nie wróciliśmy z pustymi rękami bo najlepsi zbieracze złota otrzymali nagrody

Więcej…
 
LEKKI TORNISTER PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym w klasach  0 – III wychowawcy realizowali ogólnopolski projekt Lekki Tornister. Lekki Tornister to projekt  skierowany do:
– nauczycieli, by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
– rodziców i opiekunów, by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
– dzieci, by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego zbędnych rzeczy  jest szkodliwe  dla ich kręgosłupów;
W klasach młodszych wychowawcy od dawna starają się walczyć z tym problemem. Dzieci korzystają z możliwości pozostawiania w szafkach szkolnych przyborów plastycznych oraz podręczników. Mimo tych działań, ważenie szkolnych plecaków pokazało, że wielu uczniów nosi za ciężkie tornistry. Ich waga przekraczała 10 % wagi dziecka. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy było niewypakowanie lub zapakowanie niepotrzebnych podręczników i zeszytów, zabawek i ciężkich, przeładowanych piórników.

Więcej…
 
Szkolne nocowanie PDF Drukuj Email

Klasa 5b zorganizowała biwak w budynku naszej szkoły. Nasze biwakowanie rozpoczęliśmy o 20.00 zawodami sprawnościowymi: meczem piłki nożnej, wyścigiem "tyłem do przodu" i skokami na piłce. Niektórzy skakali wysoko jak koniki polne, innym zbyt długie nogi przeszkadzały w oderwaniu się od podłogi. A potem była dyskoteka piżamowa - co za kreacje nocne?! Wielkim wyzwaniem okazała się wieczorna toaleta w szkolnej łazience. Niektórzy ograniczyli się tylko do umycia zębów i czubka nosa. Sala polonistyczna, w której napisaliśmy tyle klasówek, zamieniła się w pole biwakowe bez namiotów. Ciężko było zasnąć, gdy obok na materacach spali koledzy i koleżanki z klasy. Noc okazała się za krótka na pogaduszki do poduszki. Rano już tylko pobudka, mycie, pakowanie i … do domu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 53