Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieBiblioteka
Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:06

 

Przybyło nowych czytelników w naszej szkolnej bibliotece. Stało się to za sprawą p. Renaty Łodej – nauczycielki bibliotekarki, która wraz z grupą swoich podopiecznych zorganizowała dla uczniów klasy 1a i 1b pasowanie na czytelnika. Uroczystość przebiegała w  obecności dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek, która dokonała aktu pasowania i w  swoim wystąpieniu zachęciła dzieci do czytania. Najpierw jednak pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację, w której uczniowie starszych klas w ciekawy i zabawny sposób przekazali im zasady korzystania z książek. Aktorami przedstawienia byli uczniowie klasy VI b: Natalia Zimnicka, Zuzia Gębura, Kinga Dąbrowska, Natalia Czajkowska, Aleksandra Konecka, Aleksandra Duda, Aleksandra Nalewaj, Michał Walczyk, Wiktoria Sadowska i uczennica kl. IV a Natalia Tarnowska. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat znajomości bajek. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała okolicznościowy dyplom a dzieci drobne upominki i listy do rodziców.  Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 14:03
Więcej…
 
Światowy Dzień Misia Pluszowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 17 lutego 2015 11:45

W dniu 25 listopada 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 obchodzono Światowy Dzień Misia Pluszowego. Jak co roku pani bibliotekarka Renata Łodej zorganizowała  Wystawę Pluszowych Misiów  połączoną z plebiscytem na  Najsympatyczniejszego Misia - Pluszaka. W bibliotece zgromadzono ponad 100 pluszaków, tych dużych i małych  zamieszkujących dziecinne pokoje, często przebranych w bardzo ciekawe stroje. Uczniowie i nauczyciele „Czternastki”  oddali  głosy na te, dla nich najpiękniejsze. Głosowanie wzbudziło dużo   emocji i zainteresowania.
Tytuł najsympatyczniejszego misia pluszowego zdobył  PUCHATEK  Małgosi Kurek z klasy 1a. Drugie miejsce zajął  DJ MAXTI Filipa Kosiarza z klasy 1c, a trzecie przypadło  dla RONALDO Kajetana Sadowskiego z klasy 0b.

Więcej…
 
Pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 22 marca 2014 20:04

 

Nie upłynęły jeszcze dwa tygodnie od uroczystego pasowania pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki a już pani Renata Łodej – nasz nauczyciel bibliotekarz nie może opędzić się od ambitnych małych czytelników. Okazuje się, że mimo tego, iż dzieci nie miały wprowadzonych podczas zajęć wszystkich liter to doskonale radzą sobie z umiejętnością czytania. Chętnie podczas przerw przemierzają szkolne hole aby wymienić książkę na inną. Wybierają najczęściej bajki z barwnymi ilustracjami. Mamy nadzieję, że zapał nie ostygnie z czasem i swoje czytelnicze pasje maluchy będą kontynuować w kolejnych klasach.

Poprawiony: niedziela, 23 marca 2014 16:21
Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 14 marca 2014 20:32

 

5 marca 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w  sali teatralnej, do której tego  dnia zawitały książki. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani Renaty Łodej przedstawienie „W Krainie Książek”. Starsze koleżanki i koledzy w śmieszny i zabawny sposób przekazali pierwszakom   zasady poszanowania książek.   Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie książka jest prawdziwym skarbem każdego człowieka. Musieli  też wykazać się znajomością tytułów  znanych baśni i bajek.Przyszli czytelnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki      o przygodach żółwika Franklina przeczytanej przez panią dyrektor Katarzynę Goworek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów , którzy z powagą wypowiadali słowa,  że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Katarzyna Goworek.

Poprawiony: niedziela, 23 marca 2014 16:22
Więcej…
 
Światowy Dzień Książki w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 15 maja 2013 19:30

 

Światowy Dzień Książki obchodzony jest 23 kwietnia. To data symboliczna dla literatury światowej.  W tym dniu w 1616 roku zmarli William Szekspir i Miguel de Cervantes Saavedra  oraz historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega.  Pomysł promocji czytelnictwa i organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. A od 18 lat,  za sprawą UNESCO, jest to już   Światowy Dzień Książki obchodzony na całym globie. Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pań bibliotekarek przygotowały z okazji tego święta audycję przez szkolny radiowęzeł oraz wystawę   na holu szkolnym poświęconą książce. Hasłem promującym obchody tego dnia było: „Czytanie nie boli – korzystaj z biblioteki do woli”.

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 19:38
Więcej…
 
Święto biblioteki szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 15 maja 2013 18:26

 

W październiku 2012 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze  ogłosili konkurs plastyczny pod hasłem „Biblioteka Moich Marzeń”. Uczniowie klas 0-3 wykonali piękne rysunki i prace przestrzenne. 19 listopada panie bibliotekarki Renata Łodej i Ewa Malec zorganizowały podsumowanie konkursu, podczas którego pani wicedyrektor Jadwiga Dadia wręczyła laureatom nagrody i dyplomy.

Poprawiony: środa, 15 maja 2013 18:50
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2