Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Świetlica szkolna ciągle pięknieje. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 01 lutego 2013 20:47

Świetlica w naszej szkole, to miejsce odwiedzane przez ogromną liczbę dzieci, a przez to również przez wielu rodziców. Wychowawczynie tam pracujące dbają o piękny wystrój oraz miłą, życzliwą atmosferę.
Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że w tym roku szkolnym nasza świetlica bardzo się zmieniła.

Poprawiony: piątek, 19 kwietnia 2013 15:44
Więcej…
 
Wieczór wróżb andrzejkowych w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Różycka   
poniedziałek, 07 stycznia 2013 14:07

W wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada nasza świetlica szkolna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Do tego dnia dzieci przygotowywały się z wielką gorliwością dużo, dużo wcześniej. Wspólnie z wychowawcą rozmawiały, jakie wróżby są ciekawe, robiły ciekawą scenografię do wystroju sali. Były czarownice, nietoperze, koty i wiele innych gadżetów.

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2013 18:56
Więcej…
 
W świetlicy jak w domu – ciepło, życzliwie, bezpiecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Różycka   
poniedziałek, 07 stycznia 2013 08:01

 

Świetlica szkolna to taki neutralny teren nie przynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, a jednak wspólny dla całej szkoły. To miejsce gdzie dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie  spędzić czas zarówno przed, jak i po zajęciach lekcyjnych. Wielu rodziców pracuje zawodowo i w związku z tym istnieje konieczność opieki nad dziećmi w czasie kiedy ich rodzice nie są w stanie się nimi zająć. Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci na wniosek rodziców. Zainteresowanie rodziców taką formą opieki nad dziećmi  z roku na rok stale rośnie. W tym roku szkolnym do świetlicy uczęszcza 186 uczniów, głównie z klas 0-III, ale są również dzieci starsze z klas IV-VI. Ogromne więc wyzwanie przed nauczycielami tam pracującymi, aby zapewnić dzieciom opiekę, sprostać oczekiwaniom tak różnorodnej grupie wiekowej. Warto zaznaczyć, że pobyt dziecka w świetlicy to przedłużony proces dydaktyczno-wychowawczy, a głównym celem zajęć świetlicowych jest wszechstronny rozwój osobowości każdego ucznia. Każdy nauczyciel zatrudniony w świetlicy wie, że jego praca ma odmienny i specyficzny charakter.

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2013 18:56
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1112następnaostatnia »

Strona 12 z 12