Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Wiwat maj, 3 maj... czyli echa Sejmu Wielkiego w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 07 maja 2017 17:53

 

Kilka ostatnich kwietniowych dni w świetlicy szkolnej zostało poświęconych  na cykl zajęć dotyczących święta 3 maja, czyli obchodom 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 roku. Na tę okoliczność uczniowie wykonali biało – czerwone mapy Polski, papierowe godła państwowe oraz orły techniką origami z kół o różnej średnicy. Prace te zostały umieszczone  na tablicy w świetlicy  szkolnej i dodatkowo ozdobione papierowymi kwiatami, co w efekcie stanowi tematyczną wystawkę patriotyczną. Dopełnieniem dziecięcych wytworów plastycznych była lekcja w ramach edukacji polonistycznej, tym razem  z elementami  treści historycznych, poświęcona przybliżeniu uczniom wiadomości na temat Konstytucji 3 maja. Zwieńczeniem zajęć było czytanie podań: „O Lechu”; „O Popielu”, które nawiązują do prasłowiańskich korzeni naszej państwowości i narodowości.

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 05:45
Więcej…
 
W świecie muzyki – zajęcia umuzykalniające PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 07 maja 2017 17:49

 

Zajęcia muzyczno-rytmiczne, to próba wprowadzenia dzieci w świat muzyki.  W naszej szkole w każdy piątek w świetlicy szkolnej (bawialnia) odbywają się zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie keyboardu. Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia. Ćwiczenia muzyczno-ruchowe realizowane są w celu: podniesienia ogólnej sprawności ruchowej, uregulowania napięcia mięśniowego, osiągnięcia swobody i płynności  ruchów, doskonalenia koordynacji ruchowej, słuchowo-ruchowej i wzrokowo- ruchowej, osiągnięcia poprawy w orientacji przestrzennej, kierunkowej i czasowej, rozwijania wrażliwości  percepcyjnej w zakresie :melodii, tempa, ekspresji w muzyce, wdrażania dzieci do zajęć zespołowych, ułatwienia nawiązania kontaktu z rówieśnikami, kształtowanie wyobraźni muzycznej poprzez zabawy ruchowe.

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 05:46
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 07 maja 2017 17:44

 

Lubimy świeże powietrze, zieleń, śpiew ptaków….
Uczniowie w świetlicy szkolnej zorganizowali burzę mózgów, która to zaowocowała listą pomysłów, jak młodzież i dzieci mogą dbać o środowisko naturalne. Powstały plakaty promujące ochronę planety. Ciekawym pomysłem było wyhodowanie i posadzenie własnych drzew. Bardzo pomocna przy tym okazała się szyszka przyniesiona z jednego z zimowych spacerów po lesie, bowiem z szyszki udało się pozyskać nasionka sosny, a z tych wyrosły już malutkie drzewka. Uczniowie z troską i uwagą przesadzili sadzonki do doniczek. Teraz czekamy na własny, sosnowy las. Dodatkowo uczniowie realizowali też projekt plastyczny Motyle. Danuta Wójcik, Sylwia Raczyńska.

Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 05:46
Więcej…
 
Wielkanocny zawrót głowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 03 maja 2017 17:12

Ostatnie dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi upłynęły w świetlicy szkolnej pod znakiem pracy twórczej oraz fantastycznej zabawy.
I tak oto uczniowie wykonywali kolorowe wielkanocne koszyczki z pisankami oraz malowali  obrazki z zajączkami, jajeczkami, kaczuszkami, baziami oraz innymi motywami wielkanocnymi. W ten sposób powstały niepowtarzalne wystawki tematyczne, które przystroiły wnętrze świetlicy i bawialni.
Z kolei miłośnicy wytworów manualnych o charakterze przestrzennym tworzyli świąteczne papierowe króliczki. Dzieci wykorzystały do tego  rolki po papierze toaletowym, do których przyklejały wesołe buźki z króliczkami.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na Wielkanoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 18 kwietnia 2017 13:36

Czas przed nadejściem świąt Wielkiej Nocy to czas zadumy, wyciszenia ale też radości z oczekiwana na rodzinne święta. W świetlicy szkolnej dzieci z wielkim zapałem wykonywały ozdoby wielkanocne. Wspólnymi siłami wykonały wspaniałe witraże, którymi przyozdobiły okna. Były też dekoracje z zajączkami, kurczaczkami i elementami wiosennymi, jednak królowały pisanki. Powstały też karty świąteczne z życzeniami.
Dodatkowym elementem zajęć była rozmowa o zwyczajach świątecznych, które są kultywowane w domach rodzinnych uczniów.
Życzymy wszystkim radosnych, wspaniałych Świąt Wielkanocnych .

Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
„W marcu jak w garncu” – czyli świetlicowy miszmasz. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:17

Kolejny miesiąc pracy w świetlicy PSP 14 upłynął pod hasłem kreatywnej twórczości dzieci. Nasi podopieczni wykonywali różne prace plastyczne, tym razem związane z wiosną. I tak na uwagę zasługują dwa projekty, których celem było wykorzystanie surowców wtórnych – rolek po papierze toaletowym oraz nakrętek z plastikowych butelek. Najpierw z inicjatywy dzieci powstały kolorowe, papierowe ptaki, ręcznie ozdobione przez uczniów, następnie naszą świetlicową wystawkę przystroiły ekologiczne bukieciki. Przy okazji tworzenia tego typu prac, wychowawczynie zasygnalizowały konieczność segregowania śmieci oraz dbałości o nasze środowisko naturalne. Z kolei ogromne zainteresowanie i sympatia dzieci do zwierzątek, zaowocowały licznymi pracami plastycznymi, których bohaterami były właśnie zwierzęta.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12