Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
„Moja najpiękniejsza zakładka do książki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 09 maja 2014 18:30

Pod takim hasłem odbył się jeden  z wielu konkursów plastycznych organizowanych przez świetlicę szkolną. Dzieci bardzo lubią wykonywać prace plastyczne, a jeżeli ich prezentacja ma formę konkursu, to starają się wyjątkowo. Do tego zadania przystąpiła ponad dwudziestoosobowa grupa. Cały tydzień dzieci pięknie pracowały, jedne rano inne po lekcjach, aż w końcu powstała wspaniała wystawa. Prace wykonywane były dowolną techniką, przy niewielkiej pomocy pani wychowawczyni.

Więcej…
 
Dobry poranek, to recepta na udany dzień. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 21 lutego 2014 21:29

 

Takim optymistycznym hasłem rozpoczynamy każdy dzień w naszej szkolnej świetlicy. Nie jest przyjemnie, szczególnie zimą wstawać o szóstej rano, a czasem nawet wcześniej. Dobrze wiedzą o tym dzieciaki, które codziennie o 6.45 meldują się u pani wychowawczyni w świetlicy. Jednak już po przekroczeniu progu sali humory się poprawiają. Za biurkiem siedzi uśmiechnięta pani, otoczona wianuszkiem „rannych ptaszków” i już myśli co tu zrobić, aby było miło i przyjemnie. Przecież niebawem zaczną się lekcje, trzeba będzie czytać, pisać, liczyć, odpowiadać na trudne pytania.  A w świetlicy jest miło, cieplutko i przyjemnie. W takiej atmosferze szybko można naładować akumulatory na cały ciężki dzień. Rano, przed lekcjami możemy porobić to, co sprawia nam przyjemność. Niektóre dzieci uwielbiają wspólnie grać w ciekawe gry planszowe, inne bawią się lalkami lub samochodami, jeszcze inne chcą choć chwilę pograć na komputerze. Można też obejrzeć ciekawy film lub posłuchać muzyki.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2014 21:34
Więcej…
 
Karnawałowo w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 25 stycznia 2014 19:42

 

Zakończyła się zimowa przerwa świąteczna, dzieci wróciły do szkoły. Wychowawcy świetlicy zadbali o to, aby ten radosny, świąteczny nastrój trwał nadal, mamy przecież karnawał. Poranne i popołudniowe zajęcia w świetlicy nawiązywały swoją tematyką właśnie do karnawału.
Zapoznałyśmy dzieci z tradycjami bali karnawałowych, czytając wiele ciekawostek z różnych źródeł, oglądając ciekawe zdjęcia i ilustracje. Tuż przed feriami w naszej szkole będzie organizowany bal dla najmłodszych, jak i starszych uczniów. Zajęcia plastyczne w świetlicy to wspaniała okazja, aby wykonać ciekawe maski oraz inne ozdoby karnawałowe. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem, czego dowodem jest wystawa prac oraz pięknie przystrojona świetlica. Maski będzie można wykorzystać właśnie na szkolnym balu. A może w świetlicy również zorganizujemy mały bal karnawałowy?
Jolanta Maj

Poprawiony: sobota, 25 stycznia 2014 19:47
Więcej…
 
„Liczy się sport” – zawody sportowe w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 15 grudnia 2013 13:10

W ramach programu promującego zdrowy styl życia, wychowawcy świetlicy zorganizowali dla swoich podopiecznych zawody sportowe. Odbyły się one 27.XI.2013 r. na obiektach naszej szkolnej hali sportowej. Od samego początku przygotowania budziły wiele emocji wśród dzieci. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych, bo 28 uczestników, w różnym wieku i różnej płci. Świadczy to, że nasze dzieciaki lubią sport i zdrową rywalizację. Równo o godzinie 13.00 wszyscy ubrani w sportowe stroje pod opieką wychowawców udali się do hali sportowej. Ci, którzy nie brali bezpośrednio udziału w zawodach mogli kibicować swoim kolegom i koleżankom. Emocje były ogromne, rywalizacja zacięta, ale zdrowa, bo to w sporcie przecież najważniejsze.

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2013 13:19
Więcej…
 
„Hokus-pokus, czary-mary” – wieczór andrzejkowy w świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 15 grudnia 2013 12:38

 

Tradycją naszej szkolnej świetlicy stały się wróżby andrzejkowe organizowane w wigilię św. Andrzeja. Do tego dnia przygotowujemy się starannie cały tydzień. Najpierw zapoznajemy dzieci z tradycjami andrzejkowymi czytając im różne teksty i opowiadania, potem dekorujemy świetlicę, robimy tematyczne gazetki, aż wreszcie wróżymy. Ten dzień dzieci lubią najbardziej. Pani wychowawczyni przygotowuje wiele ciekawych wróżb, wciela się też w rolę tej najważniejszej wróżki. Ale bez pomocy swoich asystentów i asystentek ten wieczór nie byłby udany. Wyznaczone dzieci pięknie pomagają. Wszyscy doskonale się bawimy, poznajemy swoją przyszłość, imię dziewczyny lub chłopaka, wróżymy z kuli lub ręki.

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2013 12:43
Więcej…
 
Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 05 grudnia 2013 13:48

 

Pod takim hasłem dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Nasze dzieci zgodnie twierdzą, że mimo coraz nowocześniejszych  i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Nie są to tylko słowa, bowiem przez cały tydzień przynosiły swoje misie, miśki, misiaczki, pokazywały sobie wzajemnie, opowiadały  śmieszne historyjki z nimi związane oraz dumnie pozowały do zdjęć ze swoimi ulubieńcami. Zdjęcia te umieścimy w naszej świetlicowej kronice, może za kilka lub kilkanaście lat ktoś z nostalgią wspomni święto swojego misia... Pluszowy Miś, to nie jest zwykła zabawka. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo przytulić, mieć coś do targania i do kochania. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2013 14:04
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 12