Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
„Misiowe” świętowanie w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 27 listopada 2014 14:08

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku.
Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nie wiemy jak inne dzieci w szkole, ale nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś bowiem wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci. Miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela. Cały tydzień poprzedzający to święto rozmawialiśmy o naszych misiach. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Wykorzystałam również tę okazję do głośnego czytania i wielu prac plastycznych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, ale też bawiły się w projektantów zabawek. Efektem tych zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Życzliwe i uśmiechnięte dzieci w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 27 listopada 2014 13:55

21 listopada wszystkie dzieci w naszej świetlicy obchodziły Światowy Dzień Życzliwości. Święto to, obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.
Tego dnia przeprowadzono szereg zajęć i zabaw poświęconych pielęgnowaniu okazywania życzliwości, koleżeństwa, uprzejmości, kulturalnego odnoszenia się do rówieśników. Dzieci chętnie brały udział w wielu integracyjnych zabawach, ozdabiały salę uśmiechniętymi buźkami oraz wizytówkami z najważniejszymi zwrotami grzecznościowymi: „proszę”, „przepraszam”, „uśmiechnij się”, „do zobaczenia”, „miłego dnia”.
Na koniec wspólnie stworzyliśmy definicję życzliwego człowieka i przepis na życzliwość co prezentuję poniżej.

Więcej…
 
Halloweenowe klimaty w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 12 listopada 2014 13:44

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.

Więcej…
 
Najpiękniejsza laurka dla mojej pani. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 28 października 2014 13:37

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej, w dzień poprzedzający Święto Edukacji Narodowej. Dzieci z przygotowanych materiałów plastycznych, wyczarowywały piękne laurki dla swoich pań. Były kwiaty, serduszka, piękne życzenia. Technika prac była dowolna, dzięki temu uruchomiła się wyobraźnia i zdolności naszych dzieci. Powstały piękne prace, a powtarzający się motyw czerwonych serduszek świadczy o tym, że maluchy kochają swoje panie wychowawczynie.

Jolanta Maj

 

Poprawiony: środa, 12 listopada 2014 14:19
Więcej…
 
Detektyw w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 14 października 2014 06:50

 

W piątek 3 października 2014 roku naszą świetlicę odwiedził interesujący gość – Pan Wojciech Smorongowicz, który wykonuje niecodzienny zawód, a mianowicie jest detektywem i prowadzi własne Biuro Detektywistyczne. Pan Wojtek opowiedział dzieciom o tajnikach swojej pracy, która jest bardzo ciekawa, czasami emocjonująca i niebezpieczna. Zaprezentował narzędzia i aparaturę, bez której wykonywanie zawodu detektywa byłoby niemożliwe. Dzieci mogły zobaczyć jak działa paraboliczny mikrofon kierunkowy, popularne urządzenie podsłuchowe zwane popularnie „pluskwą”, detektor RF/WFM, skaner UNIDEN, nadajniki KF 400, aparat z teleobiektywem oraz mogły samodzielnie zainstalować lokalizator GPS/GSM, a nawet na ekranie komputera „wyśledzić” obserwowany samochód.

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 06:56
Więcej…
 
Głośne czytanie w świetlicy szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 14 października 2014 06:34

29 września był Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. To święto jest skierowane głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym i na poziomie szkoły podstawowej. Tego dnia czytanie jest obowiązkowe. Książki czytają dzieci same, wychowawcy, bibliotekarze, zaproszeni goście – wszyscy!
Jednak nie można czytania traktować, jak obowiązku lecz, jak ogromną przyjemność. Dlatego też w naszej świetlicy szkolnej czytamy nie tylko od święta. Przynajmniej dwa razy w tygodniu odbywa się u nas głośne czytanie. Staram się wpajać swoim dzieciom, że czytanie rozwija wyobraźnię, pomaga w zdobywaniu wiedzy. Czytanie wpływa na to, co mówimy; głośne zaś na to, jak mówimy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 12