Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Tradycja Halloween w świetlicy szkolnej PSP 14 w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 08 listopada 2015 16:19

Już po raz kolejny w przed dzień święta zmarłych, w naszej  świetlicy panowała atmosfera strachu, mroku i tajemniczości. Wszystko za sprawą uczniów naszej szkoły, którzy w przebraniach czarownic, duchów i mrocznych postaci zza światów, ciekawie  prezentowali się w czwartkowe popołudnie w naszej bawialni. Najbardziej zadowolone z Halloween były dzieci z klas młodszych, które wspólnie pląsały w rytmach skocznej  muzyki i próbowały straszyć swoimi makabrycznymi makijażami. Bywalcy świetlicy wykonali szereg rysunków o tematyce Halloween, z których największą popularnością cieszyły się różne sposoby ujęcia motywu dyni. Efektem pracy naszych podopiecznych, jest wystawka najciekawszych prac  tematycznych, która uatrakcyjniła znakomitą zabawę w świetlicy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i dobrej zabawy.
Edyta Kowalska, Jolanta Maj

Więcej…
 
Najlepsza na świecie jest moja mama PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 11 czerwca 2015 13:15

Pod takim hasłem przeprowadzono 21 i 22 maja cykl zajęć świetlicowych. Na początku dzieci opowiadały o swoich mamach, rysowały ich portrety i uzasadniały, dlaczego ich mama jest najlepsza. Następnie pracowaliśmy z tekstem, czytaliśmy wiersze, opowiadania, w których przewijał się motyw mamy. Była też praca z komputerem, to właśnie przy pomocy Internetu redagowaliśmy życzenia do laurek. Wykonanie pięknych kartek oraz okolicznościowej gazetki w świetlicy było zakończeniem naszych zajęć. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych zadaniach, wykonywały je starannie i dokładnie. Dzięki temu mogły doskonalić swoje umiejętności: czytania, pisania, rysowania. A co najważniejsze mogły wykonać drobny upominek dla swojej mamy, a jej radość i uśmiech są dla każdego dziecka bezcenne.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Świetlica szkolna promuje małe talenty. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 26 marca 2015 14:50

 

Każdego dnia, po zakończonych lekcjach do naszej szkolnej świetlicy przychodzi bardzo dużo dzieci. Jedne odpoczywają, inne bawią się z koleżankami i kolegami, a jeszcze inne chętnie biorą udział w zajęciach proponowanych przez panie wychowawczynie. Są one bardzo różnorodne, jednak dużą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczne.
Tego typu propozycje zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Ćwiczą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, a co najważniejsze pozwalają nam - nauczycielom zauważyć pierwsze rodzące się talenty. Niewątpliwie taki talent plastyczny posiada Natalka Cichocka uczennica kl. III D. Dziewczynka sporo czasu spędza w świetlicy, ale nigdy się nie  nudzi, chętnie rysuje, maluje, przenosząc na papier swój talent. W jej dorobku jest wiele prac, które narysowała przebywając w świetlicy. Rysuje również w domu, w czasie wolnym. Już teraz widać, że to jej pasja. Dlatego postanowiłam zorganizować jej „mini wystawę”, przedstawiającą najciekawsze i najładniejsze prace. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci, a nasza mała artystka stała się rozpoznawalna. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją dla innych dzieciaków, które jeszcze zaskoczą nas swoimi talentami.
Jolanta Maj

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 15:54
Więcej…
 
Wiosennie w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 26 marca 2015 14:23

Chociaż jeszcze zima kalendarzowa trwa, z naszej świetlicy odeszła już na dobre. Wszystko to, za sprawą wiosennego wystroju, gazetek i tematycznych zajęć plastycznych. Wszyscy czekamy na nią z niecierpliwością, dlatego już teraz wiosenny nastrój zagościł w naszej świetlicy. Prace są kolorowe, z wiosennymi motywami. Czytamy radosne przysłowia i wierszyki. W ten sposób chcemy zaczarować zimę i pożegnać się z nią do przyszłego roku.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Nowoczesna świetlica szkolna. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 29 stycznia 2015 13:57

Świetlica w naszej szkole, to miejsce odwiedzane przez ogromną liczbę dzieci, ich rodziców i opiekunów. Wychowawczynie tam pracujące dbają o piękny wystrój oraz miłą, życzliwą atmosferę. Każdego roku szkolnego miejsce odpoczynku naszych dzieci stale się zmienia, staje się bardziej nowoczesne, zaspokajające rosnące wymagania.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pań, które chcą stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do odpoczynku po lekcjach, dzięki bardzo hojnej Radzie Rodziców oraz dzięki wsparciu Dyrekcji naszej szkoły, wizerunek świetlicy bardzo się zmienił. Pomieszczenia są ładnie odmalowane, wyposażone w nowe meble oraz zabawki. Każdego roku szkolnego staramy się unowocześniać wyposażenie, aby dzieci mogły atrakcyjnie i z pożytkiem spędzać wolny czas po lekcjach.

Więcej…
 
Świątecznie i nastrojowo w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 13 stycznia 2015 13:59

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle ciepły, rodzinny i serdeczny czas dla wszystkich. Taką atmosferę dało się również odczuć w świetlicy szkolnej. Przede wszystkim sprawiły to piękne dekoracje, nad którymi dzieci chętnie pracowały dużo, dużo wcześniej. Wspólnie robiliśmy łańcuchy, gwiazdki i śnieżynki, które ozdobiły okna. Dzieci wykonały piękne choinki, postacie Mikołaja na różne sposoby, pachnące stroiki i wiele innych świątecznych motywów. Czytaliśmy wspólnie świąteczne baśnie i opowiadania. Słuchaliśmy kolęd, oglądaliśmy nastrojowe filmy. Nasza świetlica stała się bajkowym, przytulnym miejscem, aż szkoda, że magia świąt już minęła. Teraz dzieci wracają do szkoły wypoczęte i gotowe do dalszych wyzwań, a w świetlicy… nadal trwa świąteczny nastrój. Mamy nadzieję, że kiedy znikną świąteczne dekoracje - ciepła, serdeczna atmosfera zostanie z nami do końca roku.
Jolanta Maj

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 12