Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Zwykły dzień w naszej świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 07 listopada 2016 19:25

Świetlica to jedyne miejsce w szkole, które już od rana do późnych godzin popołudniowych tętni życiem. Duża grupa dzieci spędza czas przed lekcjami oraz po lekcjach pod opieką pań wychowawczyń.
Po lekcjach mamy tu prawdziwy ruch, zgiełk, czasem zamieszanie. Dzieci kończą lekcje i wiele z nich nie idzie do domu, a właśnie do świetlicy. Jednak panie swoim doświadczeniem i cierpliwością potrafią opanować każdą sytuację.
Bo nasza świetlica to miejsce ciekawe i bezpieczne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – relaks, naukę, przyjaźń, zabawę.

Więcej…
 
Nowy rok szkolny w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 03 października 2016 18:38

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017.  Świetlica szkolna w  Szkole Podstawowej nr 14  już od pierwszego dnia rozpoczęła swoją działalność. Dzieci z ochotą przystąpiły do wykonywania różnych prac proponowanych przez wychowawczynie w ramach pozalekcyjnych zajęć świetlicowych. W związku z dniem głośnego czytania, zorganizowano tydzień, kiedy uczniowie wspólnie z wychowawcami czytali wiersze i  teksty prozatorskie  o tematyce jesiennej. Z kolei, najmłodsi uczniowie z klas 1-3 bardzo chętnie kolorowali kolorowanki przedstawiające nadchodzącą jesień, wykonywali także przestrzenne prace plastyczne, które tworzą obecnie różnobarwną wystawkę tematyczną.

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 18:45
Więcej…
 
Wiosennie i świątecznie w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 06 kwietnia 2016 20:20

Wiosna oraz Święta Wielkanocne to doskonała okazja do przeprowadzenia ciekawych zajęć świetlicowych. Już kilka dni przed nadejściem tej kalendarzowej dzieci pracowały nad wiosennym wystrojem sali. Panie przygotowały ciekawe zajęcia plastyczne, które wyczarowały piękne kwiaty, biedronki, bociany i wiele innych wiosennych motywów. Teraz naprawdę pachnie wiosną. Czytaliśmy wiosenne wierszyki, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Zabawy ruchowe również swoją tematyką nawiązywały do wiosennego nastroju. Zaraz po nadejściu wiosny, nadeszły Święta. W naszej świetlicy zagościły króliczki, zajączki, pisanki….w naprawdę dużych ilościach. Dzieci chętnie pracowały, aby ozdobić salę, ale również swoje mieszkania i świąteczne stoły.

Więcej…
 
Świąteczny nastrój w naszej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 20 stycznia 2016 10:07

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle ciepły, rodzinny i serdeczny czas dla wszystkich. Taką atmosferę dało się również odczuć na długo przed świętami w świetlicy szkolnej. Przede wszystkim sprawiły to piękne dekoracje, nad którymi dzieci pracowały wspólne ze swoimi wychowawczyniami. Robiliśmy łańcuchy, gwiazdki i śnieżynki, które ozdobiły salę świetlicy i bawialni. Dzieci wykonały piękne choinki, postacie Mikołaja na różne sposoby, pachnące stroiki i wiele innych świątecznych motywów. Czytaliśmy wspólnie świąteczne baśnie i opowiadania. Słuchaliśmy kolęd, oglądaliśmy nastrojowe filmy. Nasza świetlica stała się bardzo pięknym i świątecznym miejscem. Prezentowane zdjęcia pokazują, jakie talenty drzemią w naszych pociechach. Niejednokrotnie odkryte dopiero przez panie w świetlicy. Mamy nadzieję, że kiedy znikną świąteczne dekoracje - ciepła, serdeczna atmosfera będzie na stałe gościła w świetlicy. Nasze dzieci są miłe, życzliwe i uprzejme wobec siebie. Staramy się wszyscy, aby tak było zawsze nie tylko przy okazji świąt czy szkolnych uroczystości.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Wieczór andrzejkowy w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 13 grudnia 2015 14:19

„Hokus- pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary” - takie zaklęcie towarzyszyło dzieciom w piątek 27 listopada w świetlicy szkolnej.
Tradycją naszej szkolnej świetlicy stały się wróżby andrzejkowe organizowane w wigilię św. Andrzeja. Do tego dnia przygotowujemy się starannie dużo, dużo wcześniej. Najpierw zapoznajemy dzieci z tradycjami andrzejkowymi, czytając im różne teksty i opowiadania, potem dekorujemy świetlicę, robimy tematyczne gazetki, aż wreszcie wróżymy. Ten dzień dzieci lubią najbardziej. Panie wychowawczynie przygotowują wiele ciekawych wróżb, wcielają się też w rolę tych najważniejszych wróżek. Ale bez pomocy swoich asystentów i asystentek ten wieczór nie byłby udany. Wyznaczone dzieci pięknie pomagają, starają się, aby wszyscy doskonale się bawili. Tego dnia poznajemy swoją przyszłość, imię dziewczyny lub chłopaka, wróżymy z kuli lub ręki. Wszystko odbywa się z humorem i dystansem, a dzieci doskonale wiedzą, że to tylko zabawa. W świetlicy jest nas dużo, jeden wieczór andrzejkowy to za mało, dlatego jeszcze poniedziałek – dzień imienin Andrzeja, to kontynuacja czarów i magii. Zdjęcia prezentowane poniżej są najlepszym dowodem na świetną zabawę.
Jolanta Maj

Więcej…
 
Nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 13 grudnia 2015 13:55

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Nasza szkolna świetlica od kilku lat również celebruje to święto. Nasze „świetliczaki” uwielbiają pluszaki. Mają ich dużo w domu i chętnie przynoszą do świetlicy, aby zaprezentować innym dzieciom tego ulubionego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Miś to jedna z ważniejszych zabawek naszych pociech. Cały tydzień poprzedzający to święto mieliśmy cykliczne zajęcia dotyczące misiów. Dzieci przynosiły swoje ulubione maskotki, ulubione książki opisujące misiowe historie. Zajęcia te były okazją do głośnego czytania i wielu prac plastycznych, a co za tym idzie ćwiczeń mamualnych. Dzieci kolorowały gotowe szablony misiów, bawiły się w projektantów zabawek, wyszukiwały informacje w Internecie. Efektem tych wszystkich zajęć jest piękna gazetka ścienna oraz wystawa wszystkich prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Jolanta Maj

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12