Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
W oczekiwaniu na Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 13 grudnia 2016 21:58

Początek grudnia, z biciem serca czekamy co przyniesie nam Mikołaj czy spełni nasze oczekiwania. W świetlicy szkolnej radośnie przygotowujemy się na przybycie Santa Clausa .Dzieci ozdobiły świetlicę własnoręcznie zrobionymi różnymi technikami przestrzennymi Mikołajami , aniołkami, bałwankami, choinkami. Elementy wystroju wprowadzają nas w zaczarowany , rodzinny okres przedświąteczny.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Wróżby i zabawy andrzejkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 13 grudnia 2016 21:20

Zgodnie z tradycją w dniach 29 – 30. XI 2016 r. w świetlicy szkolnej PSP 14 w Ostrowcu Św. odbyły się andrzejki. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była nastrojowa dekoracja w bawialni, którą tworzyły powycinane przez uczniów papierowe koty oraz sowa – zrobiona metodą origami.
Najpierw dzieci pod kierunkiem wychowawczyń w świetlicy z zaciekawieniem przyswajały informacje związane z dawnymi obchodami katarzynek i andrzejek na wsi polskiej. Doskonałym źródłem wiedzy okazała się w tym przypadku ilustrowana encyklopedia tradycji polskich.
Następnie rozpoczęły się długo wyczekiwane zabawy aktywizujące.

Więcej…
 
Zatrzymać wspomnienie złotej polskiej jesieni… PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 04 grudnia 2016 09:39

Jesień kojarzy nam się z szarugą, zimnem oraz smutną szarością. Tymczasem jesień to też słoneczne dni, kiedy możemy podziwiać drzewa pokryte kolorowymi liśćmi. Właśnie takie kolorowe liście, symbol polskiej złotej jesieni, stały się dla dzieci inspiracją do wykonania kolorowych kompozycji. Wykorzystano dwie techniki plastyczne: metodę witrażu oraz kompozycje trójwymiarowe na bazie materiałów papierowych. Prace dzieci stworzyły unikatowy zbiór jesiennych, kolorowych liści, który został później zaprezentowany spontanicznie w postaci wystawy w świetlicy szkolnej.
Danuta Wójcik

Więcej…
 
Mali ogrodnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 04 grudnia 2016 09:26

Dzieci mieszkające w mieście mają ograniczone możliwości obcowania na co dzień z przyrodą. Pewną namiastką ogrodów, które jeszcze dla pokolenia naszych dziadków były codziennością, dla małych mieszkańców miasta mogą być ukwiecone balkony i mieszkania. Jednak obcowania z roślinami trzeba uczyć od najmłodszych lat, aby później dzieci już jako ludzie dorośli, miały nawyk otaczania się roślinami i tworzenia w swoich przyszłych mieszkaniach „małych zielonych płuc”.

Więcej…
 
Kolorowy listopad w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 27 listopada 2016 12:40

Powszechnie uważa się, że miesiąc listopad jest okresem zadumy i nostalgii, gdyż wspominamy wtedy bliskich zmarłych. Trudno kwestionować to ogólnie panujące przekonanie.
Inaczej jednak ten przedostatni miesiąc roku wygląda w świetlicy szkolnej – tutaj zawsze, nawet w deszczowe dni jest wesoło, a dzieci mają niezwykle twórcze pomysły.
Tak było, kiedy uczniowie wykonywali papierowe drzewa z użyciem rolki po papierze toaletowym, ozdobionej liśćmi wyciętymi z kolorowego papieru. Dzieci miały możliwość tworzenia przestrzennych i bardzo oryginalnych prac, które przełamują stereotyp postrzegania jesieni jako szarej i smutnej pory roku.

Więcej…
 
Halloween w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 07 listopada 2016 19:32

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia, z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.
Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków.
Nasza szkoła, a przede wszystkim panie uczące języka angielskiego przygotowały bal hallowenowy  w dniu 27 października.  Świetlica szkolna chcąc utrzymać klimat tego dnia zorganizowała po południu zajęcia plastyczne w klimacie hallowenowym. 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 12