Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 22 marca 2017 19:14

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu chwil i prawdziwych przyjaciół... Tego między innymi życzono z okazji dnia 8 marca w naszej  świetlicy szkolnej. Przed Dniem Kobiet chłopcy z radością przygotowywali piękne portrety kobiet oraz dla dziewczynek  bukiety kwiatów z bibuły. Z okazji tego uroczystego dnia dzieci zrobiły artystyczne kolorowe laleczki z papieru.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Dzień Mężczyzn ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 22 marca 2017 19:11

Niewiele osób wie o Dniu Mężczyzn obchodzonym w dniu 10 marca w Polsce, a przecież jest taki święto ?.Dzień Mężczyzn – tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uważamy, że to świetny pomysł. Dziewczynki odwdzięczyły się kolegom za życzenia z okazji niedawnego Dnia Kobiet, kolorując portrety chłopców. Dodatkową atrakcją do życzeń były serduszka z kwiatami. Jak zwykle wszystkie prace wykonywane były w miłej i przyjaznej atmosferze.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
A zima ma się dobrze... PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 05 marca 2017 11:43

Ferie, ferie i po feriach...
Pora znów wrócić do szkoły, zasiąść w ławkach i kontynuować naukę.
W świetlicy także gwar, dzieci z ochotą przystąpiły do różnych działań. Najpierw tworzyły prace plastyczne pod tytułem – „Miasto zimą” – na kartkach przyklejały domy wycięte z kolorowego papieru, których dachy były pokryte czapami białego puchu. W tym celu wykorzystane zostały płatki kosmetyczne. Zimowe kamienice ozdobiły więc wejście do świetlicy oraz przystroiły  ścianę w bawialni.
Kolejny ciekawy zimowy projekt realizowany przez wychowawczynie  w świetlicy dotyczył dokarmiania ptaszków w czasie silnych mrozów. Panie przygotowały pogadanki na ten temat, których zwieńczeniem było wykonywanie prac plastycznych  - „Wróbelek zimą na drzewku”. Były to proste, ale efektowne rysunki. Dzieci wycinały z białego papieru drzewko, naklejały go na czarny karton, a na gałązce umieszczały pokolorowanego wróbelka. Jednak to nie wszystko.... W świetlicowych inspiracjach po zakończeniu ferii znalazły się także te, które prezentowały inne zwierzątka żyjące w lodowatych krainach – pingwiny.
„Wesołe pingwiny” – taki tytuł otrzymała wystawka prac, gdzie dzieci wykorzystały kolorowy papier, z którego wycinały elementy tworzące figurki zabawnych pingwinków.

Więcej…
 
Dzień Kota w świetlicy :-) PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 lutego 2017 14:40

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu w świetlicy szkolnej opowiadaliśmy o naszych puchatych ulubieńcach. Dzieci pokazywały zdjęcia swoich pupili. Opowiadały co ich koty lubią najbardziej oraz o śmiesznych historiach z kotami w roli głównej. W Internecie oglądaliśmy rzadkie rasy kotów, a także czytaliśmy ciekawostki na temat kotów (np. bezogoniastych kotach rasy Manx). Powstała też galeria prac plastycznych, których tematem były koty- wspaniałe koty w ruchu. Prace powstały metodą wycinanek, origami oraz jako  kolorowanki. Nasze domowe kociaki byłyby dumne i szczęśliwe z tak pięknej prezentacji w pracach artystycznie uzdolnionych dzieciaków.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Walentynki, cóż za cudowne święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 19 lutego 2017 18:35

 

Tematy zajęć w szkolnej świetlicy są zawsze aktualne. Dzieci na bieżąco wykonują prace związane z uroczystościami czy też porami roku. Tym razem wykonywały walentynkowe kartki. Ale w Walentynki nie tylko wykonujemy drobne upominki. Tego dnia życzliwie uśmiechamy się do wszystkich a tym , których najbardziej lubimy czy kochamy składamy życzenia. Uśmiechajmy się do siebie, z uśmiechem łatwiej żyć!

Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 14:53
Więcej…
 
Karnawałowo – zimowy początek nowego roku kalendarzowego w świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 08:53

W świetlicy szkolnej jak zwykle wesoło i gwarno!
Taki też był styczeń – miesiąc rozpoczynający Nowy Rok. Po powrocie z wypoczynku w przerwie świątecznej, uczniowie z ochotą przystąpili do wycinania i ozdabiania masek karnawałowych. W ten sposób powstały maski: kotków, lisków, tygrysków i zajączków. Dzieci według własnych pomysłów zadbały, aby każda maska była kolorowa, oryginalna i niepowtarzalna.
„Jak karnawał, to karnawał...” – mówili stali bywalcy świetlicy. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby ich prace ozdobiły świetlicową wystawkę. Niektórzy jednak zabrali swoje prace, aby wykorzystać je później podczas zabawy karnawałowej w szkole.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 12