Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieŚwietlica Szkolna
Od dziś wiosna PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 02 kwietnia 2017 09:13

Od dziś tj. 21 marca mamy kalendarzową wiosnę .Dzień zrównał się z nocą i staje się coraz dłuższy. Dzieci w świetlicy szkolnej wykonały dekorację Żaby i bociany na łące. Malowały kolorowanki wiosenne Panią Wiosnę i wiosenne kwiaty. Towarzyszyła im muzyka budząca radość z nadejścia nowej pory roku. A efekty? Są super.
Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Więcej…
 
Tydzień Kultury Języka – również w świetlicy szkolnej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 02 kwietnia 2017 09:07

W dniach 13-18.03. 2017 roku obchodziliśmy w PSP 14  XXV  Tydzień Kultury Języka – tym razem pod hasłem – „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”. Świetlica szkolna również podjęła działania związane z tymi obchodami. Zajęcia tematyczne zostały przeprowadzone 15 i 16 marca i składały się z dwóch etapów. Pierwszy dotyczył wykonywania przez uczniów klasy III ćwiczeń ortograficzno – językowych, które miały na celu głównie utrwalanie zasad ortograficznych. Dzieci uzupełniały luki, w które musiały wstawić odpowiednie wyrazy z: ó, u, rz, ż tak, aby powstał spójny tekst. Ćwiczenia te wymagały od uczniów właściwej koncentracji i stosownych wiadomości ortograficznych. Z kolei w drugim etapie uczniowie czytali bajkę pt.: „Jaś i Małgosia”, którą później wspólnie opowiadali. Dzieci trenowały w ten sposób nie tylko umiejętność płynnego czytania, ale także jakże ważną umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem.

Więcej…
 
Świetlica i bawialnia uczestniczyły w promocji szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 marca 2017 11:35

 

W tym roku szkolnym wychowawczynie w świetlicy zaplanowały swoje działania promujące PSP 14 we współpracy z nauczycielkami pracującymi na co dzień  w klasie I B integracyjnej – panią Jolantą Bugajską i panią Wiolettą  Szymańską. Nauczycielki przeprowadziły w bawialni zabawy dla dzieci młodszych z użyciem klocków  edukacyjnych. Dzieci, które przyszły z rodzicami i odwiedziły bawialnię, otrzymały w prezencie od pani Joli i od pani Wioli piękne, złote korony wykonane z papieru.
W świetlicy panie także przygotowały miłe niespodzianki – i tak oto powstały:
„Tęczowe drzewa” , czyli proste prace plastyczne, które dzieci mogły wykonywać, przyklejając na biały papier kolorowe kółka o różnej średnicy (realizacja – pani Edyta Kowalska).

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 13:53
Więcej…
 
Radosny ptaków śpiew PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 marca 2017 11:15

Radosnego śpiewu ptaków ukrytych pośród  drzew słuchały dzieci podczas malowania sylwetek ptaków. Uczniowie wyszukiwali ciekawostki o wybranych ptakach w Internetowym Atlasie Ptaków oraz w wydaniu książkowym. Wynikiem wspólnej pracy jest efektowne drzewo malowane farbami z kolorowymi ptakami. Czekamy na wiosnę.

Danuta Wójcik
Sylwia Raczyńska

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 11:40
Więcej…
 
Edukacja polonistyczna potrzebna od zaraz...... PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 22 marca 2017 19:21

 

Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę!
Nasi uczniowie spędzający wolny czas w świetlicy nie tylko bawią się, grają, tworzą prace plastyczne...
Od drugiego semestru bieżącego roku szkolnego wychowawczynie zaproponowały dzieciom z klasy III A zajęcia polonistyczne. Odbywają się one w każdą środę od godz. 9.00. W ramach zajęć uczniowie ćwiczą ortografię, jak również czytają teksty ze zrozumieniem, a potem tworzą ilustracje.  Prace dzieci zostają zaprezentowane  na świetlicowej tablicy i układają się w dekoracje tematyczne. Wychowawczyni klasy III A  - pani Beata Darnowska uznała, że pomysł ćwiczeń polonistycznych połączonych z zabawą lub twórczością  dziecięcą  efektywnie wypełni  czas wolny, jak również przyczyni się do poprawienia wiadomości i umiejętności ortograficznych oraz językowych dzieci.

Poprawiony: niedziela, 26 marca 2017 13:51
Więcej…
 
Świetlica szkolna znów doposażona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 22 marca 2017 19:18

 

Nie ma nic bardziej fantastycznego dla dzieci spędzających wolny czas w świetlicy szkolnej, jak wesoła zabawa!
Od niedawna jest to możliwe dzięki sprzętom, które zostały zakupione do świetlicy z myślą o dzieciach. I tak oto miłośnicy futbolu mogą świetnie się bawić przy nowym stole  z piłkarzykami. Korzystają z niego wszystkie dzieci, ale głównie oczywiście chłopcy. Emocji jest przy tym co nie miara, o czym świadczą okrzyki zadowolenia „kibiców” z rywalizujących ze sobą drużyn.
Podobnie wielkim zainteresowaniem dzieciaków cieszą się kolejne piankowe klocki, które trafiły do naszej świetlicowej bawialni. Z tej zabawki korzystają głównie dzieci z klas młodszych od I – III, które układają z figur  najróżniejsze budowle i tory przeszkód. Klocki są bardzo lekkie, miękkie i kolorowe, dlatego uczniowie z nauczania zintegrowanego uwielbiają wspólne zabawy w grupie. Są one organizowane pod opieką wychowawczyń świetlicy, które czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, jak również dbają o poszanowanie sprzętów użytkowanych przez milusińskich.

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 19:30
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 12