Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 17 czerwca 2017 08:53

W dniach 05.06 – 07.06.2017r.  odbyło się  spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli  uczniowie klas młodszych i starszych szkoły podstawowej.  Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w lesie. Funkcjonariusz zwrócił uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach.  Pan Michał Sitarski przypomniał uczniom o tym, jak zachować się w sytuacji trudnej, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.
E. Orczyk

Więcej…
 
Bieg po zdowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 17 czerwca 2017 08:25

Klasa 4b uczestniczyła w programie „Bieg po zdrowie”. Podczas lekcji uczniowie zwiększali wiedzę i umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń i dyskusji wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Wykonywali oni różne zadania: lista zdań proasertywnych, schemat wywiadu z osobą niepalącą, lista negatywnych konsekwencji palenia papierosów, plakaty „Palenie szkodzi”. Uczniowie chętnie wykonywali zadania, mieli ciekawe pomysły, spostrzeżenia i refleksje, które sprzyjały identyfikowaniu się z omawianą tematyką.
K. Suska, E. Orczyk

Więcej…
 
Zajęcia otwarte w 2 a PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:41

 

Dzień Matki w klasie 2a obchodzony był w szczególny sposób. W dniu 25 maja mamy zostały zaproszone na zajęcia otwarte przez dzieci oraz wychowawczynie p. Urszulę Rafałkowską i p. Edytę Kłos. Zajęcia dotyczyły tego, jak dzieci spostrzegają swoje mamy, w jaki sposób się do nich zwracają, jak dużo wiedzą na temat ich zainteresowań oraz sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci wypowiadały się na temat tego, za co kochają swoje mamy. W trakcie zajęć uczniowie zaprezentowali program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Wykonały również "Pomocną dłoń"  na której umieścili propozycję, w jaki sposób mogą pomóc swojej zapracowanejmamie. Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki w podzięce za trud wychowania oraz miłość, którą otrzymują od swoich mam.

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 12:22
Więcej…
 
Warsztaty plastyczne w BWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:31

W dniu 18 maja uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p.Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos odbyli wycieczkę do BWA w Ostrowcu Św. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania wystawy o nazwie "Pomiędzy" autorstwa Jowity Mormul, Konrada Hajdamowicza i Artura Bartkiewicza. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali wernisaż i zadawali liczne pytania odnoszące się do rejestracji obrazów. Następnie dzieci w związku ze zbliżającym się Dniem Matki wzięły udział w warsztatach plastycznych. Własnoręcznie wykonywały dla swoich mam unikatowe prezenty. Były to kolorowe kwiaty z wplecionym sercem umieszczone w metalowych doniczkach. Prace prezentowały się pięknie. Dzieci wykonały je z dużą starannością i zaangażowaniem. Na zakończenie wszyscy udali się na lody i w doskonałych humorach powrócili do szkoły.

 

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 12:22
Więcej…
 
Dzień otwarty w klasie 1a PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 07 czerwca 2017 16:53

 

W przeddzień Dnia Matki,  25 maja, w klasie 1a odbyły się 3 godzinne zajęcia otwarte pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek. Były one dedykowane wszystkim przybyłym mamom.  W czasie lekcji, dzieci dały pokaz swoich umiejętności z zakresu wszystkich edukacji, z wykorzystaniem tradycyjnych oraz interaktywnych metod nauczania. Po zajęciach odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem „Jem drugie śniadanie”.  Z pomocą przybyłych na zajęcia mam, uczniowie „wyczarowali” zdrowe, kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki.  Zajęcia zakończyło wspólne śniadanie, podczas którego dzieci z apetytem zjadły to co same sobie przygotowały.

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 12:25
Więcej…
 
„Bezpieczeństwo w sieci” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 01 czerwca 2017 18:27

„Problemy z koncentracją, senność, nieustanne sprawdzanie poczty elektronicznej…  Jeśli  dodać do tego jeszcze zaniedbywanie obowiązków i relacji ze znajomymi na rzecz Internetu – to mogą być już poważne oznaki, że przestajemy kontrolować czas spędzany w sieci”. Coraz powszechniejszym staje się problem uzależnienia od komputera i sieci Internet. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera, gier, Internetu, portali społecznościowych.
W pierwszych dniach maja 2017r. przedstawiciel Straży Miejskiej pan Michał Sitarski przeprowadził w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 31