Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Wielkanocne warsztaty w BWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 06 kwietnia 2016 20:12

18 marca 2016 r., przed świętami wielkanocnymi, uczniowie klasy 1e wraz z wychowawczynią Jolantą Wielgus i rodzicami odwiedzili galerię Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. Z zainteresowaniem obejrzeli oni ekspozycję prac wybitnego rzeźbiarza, rysownika i projektanta przestrzeni sakralnych prof. Wincentego Kućmy zatytułowaną „Reliefy”.  Muzeum zgromadziło prace prof. Kućmy z różnych okresów jego twórczości, głównie reliefy wykonane w drewnie oraz grafiki. Dzieci dowiedziały się, że relief to kompozycja wykonana na płycie - kamiennej, metalowej lub drewnianej - z pozostawieniem na niej tła, a dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie.

Więcej…
 
Wielkanocne stroiki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 30 marca 2016 21:22

Czas poprzedzający Święta Wielkanocne inspiruje nauczycieli oraz uczniów do podejmowania wielu działań plastycznych. W klasie 3a na dodatkowych zajęciach, dzieci rozwijają swoje umiejętności w zakresie różnych technik. Tym razem postanowiły wykonać pod opieką swoich wychowawczyń: p. Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej wielkanocne stroiki. Prace przebiegały dwuetapowo. Na pierwszych zajęciach uczniowie na styropianowych jajkach wykonali ozdoby w technice decoupage. Na kolejnych, zgłębiali techniki bibułkarskie. Wycinając, rolując i zwijając delikatny papier wykonywali krokusy, którymi ozdobili stroik. Zajęcia miały charakter warsztatów i odbyły się z udziałem rodziców: p. Barbary Giez, p. Iwony Lis, p. Anny Kwapisz, p. Wiolety Majos i p. Krzysztofa Hapczyna.

Więcej…
 
Ozdobne wielkanocne podstawki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 30 marca 2016 21:12

Wielkanoc to jedno z bardziej kolorowych i wesołych świąt, w którym dominują same optymistyczne kolory dlatego ozdoby z nimi związane budzą radosny nastrój. Wykonane ręcznie przez sprawne, małe rączki mogą również zachwycać. Dowodem na to są ozdobne drewniane podstawki pod wielkanocny koszyk, które na dodatkowych zajęciach plastyki wykonali uczniowie klasy 3a. To kolejne już warsztaty doskonalące technikę decoupage organizowane przez wychowawczynie: p. Annę Siporską i p. Barbarę Kędzierską. W zajęcia takie bardzo chętnie angażują się rodzice uczniów.  Deski na zajęcia dostarczył p. Krzysztof Hapczyn a p. Barbara Giez, p. Anna Kwapisz, p. Iwona Lis pomagały, inspirowały i wspierały pomysły małych artystów.

Więcej…
 
Witamy uczniów przyszłych klas 0 - I PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 06 marca 2016 20:49

 

1 marca w PSP nr 14 na os. Stawki był dniem otwartym szkoły i jednocześnie dniem promocji placówki. Brzydka pogoda nie zniechęciła małych mieszkańców osiedla i wraz z rodzicami tłumnie przybyli zanim na zegarze wybiła godzina 16.00. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w zajęciach przygotowanych w salach lekcyjnych z wykorzystaniem tradycyjnych oraz nowoczesnych metod nauczania. Dużym powodzeniem cieszyły się i gry dydaktyczne na tablicach interaktywnych i laptopach, składanie papieru w technikach orgiami oraz tradycyjne układanki, wyszywanki i mozaiki. Podczas zajęć, nie zabrakło również muzyki i chętnych do udziału w warsztatach zumby, którą w PSP14 tańczą wszyscy, począwszy od pierwszoklasistów po grono pedagogiczne i rodziców uczniów włącznie. Oferta szkoły przypadła do gustu małym i dużym mieszkańcom osiedla. Gdy wychodzili ostatni goście za oknami było ciemno.

Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2016 16:25
Więcej…
 
TYDZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 09 lutego 2016 22:00

W dniach 9 – 13 listopada 2015 r. już po raz kolejny obchodzony był Tydzień Patrona. Cel tego edukacyjno-wychowawczego projektu to kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, przybliżenie historii Orląt Lwowskich, rozwijanie poczucia tożsamości narodowej. Gotowość do służenia ojczyźnie, męstwo lwowskiej młodzieży okazały się dla naszych wychowanków wspaniałym wzorem godnym naśladowania.
W działania związane z realizacją projektu zaangażowała się cała szkolna społeczność.
Miały one różnorodny charakter. Klasy młodsze wykonywały prace plastyczne o treściach patriotycznych, uczestniczyły w zajęciach poświęconych patronowi szkoły. Wychowawcy klas 4-6 przeprowadzili lekcje wychowawcze, podczas których uczniowie poznali historię obrońców Lwowa, przygotowali okolicznościowe gazetki ścienne, a także wykonali mundury Orląt. Czwartoklasiści wykonali dodatkowo Honorową Odznakę Orląt. Wszystkie prace plastyczne ozdobiły szkolne hole i sale. Piątoklasiści z kolei zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas przeglądu pieśni legionowych i patriotycznych. Najstarsi uczniowie próbowali swoich sił w konkursie wiedzy o Patronie. Oto uczniowie klas szóstych, którzy wykazali się ogromną wiedzą: Aleksandra Michalak (6a), Filip Skierniewski (6d), Julia Wybranowska (6d), Oliwer Okręt (6d), Aleksandra Koprowska (6b), Patryk Sztaba (6a).

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W BWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 20 stycznia 2016 10:39

W miesiącu grudniu, przed świętami, uczniowie klas: 1a, 1f i 2c odwiedzili galerię Biura Wystaw Artystycznych. Obejrzeli wystawę prac ostrowieckiego artysty – Zbigniewa Sawaryna pt.„Homo Urbanus”. Prace te powstały z wykorzystaniem techniki monotypii. Dzieci dowiedziały się, że owa technika polega na wykonaniu kompozycji wolno schnącymi farbami olejnymi lub drukarskimi na płycie metalowej bądź szklanej i odciskaniu na zwilżonym papierze. Monotypia pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki.
Niewątpliwie jednak,  największych wrażeń dostarczyły maluchom warsztaty plastyczne, w których brały udział. Każde dziecko otrzymało płaską drewnianą choinkę, którą miało samodzielnie udekorować z wykorzystaniem techniki decoupage. Do tego celu wykorzystały ozdobne serwetki z motywami bożonarodzeniowymi, którymi z obu stron oklejały choinki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 31