Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Warsztaty rzeźbienia w glinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 03 maja 2016 19:23

19 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami Beatą Darnowską  i Anną Kosiarz odwiedzili galerię Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. Z zainteresowaniem obejrzeli oni ekspozycję prac wybitnego rzeźbiarza, rysownika i projektanta przestrzeni sakralnych prof. Wincentego Kućmy zatytułowaną „Reliefy”.  Muzeum zgromadziło prace prof. Kućmy z różnych okresów jego twórczości, głównie reliefy wykonane w drewnie oraz grafiki. Dzieci dowiedziały się, że relief to kompozycja wykonana na płycie - kamiennej, metalowej lub drewnianej - z pozostawieniem na niej tła, a dzieło uzyskuje się poprzez rzeźbienie, kucie lub odlewanie.
Ogromnych wrażeń dostarczyły dzieciom warsztaty plastyczne, w których brały udział. Uczniowie otrzymali  białą glinę, z której samodzielnie lepili postacie zwierząt  . Pomimo, iż nie było to łatwe zadanie, dzieci poradziły sobie fantastycznie. Powstały  niesamowite dzieła, które następnie zostaną pomalowane farbami na zajęciach plastycznych .

Więcej…
 
„Powrót bocianów” - zajęcia integracyjne z przedszkolakami PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 03 maja 2016 19:18

13 kwietnia  klasa I a  z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Jolantą Bugajską gościła młodszych kolegów z  grupy Fasolki z PP nr 21 wraz z wychowawczynią  p. Marzeną  Kowalską.  Gości przywitała wicedyrektor szkoły p.Jolanta Klauzińska. Zajęcia rozpoczęły się rozmową o wiośnie.  Po tym wstępie  wszyscy obejrzeli prezentację o bocianie białym  a następnie opisały  tego ptaka.  Po odśpiewaniu piosenki i pląsach dzieci z zapałem przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Tematem pracy był oczywiście bocian. Dzieci współpracowały  w parach - przedszkolak i pierwszoklasista. Praca przebiegała w przyjaznej atmosferze. Powstały piękne dzieła.  Wszystkim bardzo podobała się taka forma integracji. Do zobaczenia za rok.

Więcej…
 
Majsterkowanie łatwe i przyjemne PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 21 kwietnia 2016 19:54

O tym, że majsterkowanie jest łatwe i przyjemne przekonali się uczniowie  klasy II c oraz  III a, którzy ze swoimi z wychowawczyniami:   p Małgorzatą Połetek, p. Anną Siporską i p. Barbarą Kędzierską odwiedzili „ Majsterkowo” w Castoramie.   Tematem zajęć były samochody ciężarowe, które należało skleić z dużej ilości drewnianych elementów. Słuchając uważnie dokładnej instrukcji pana prowadzącego wykonywali   krok po kroku poszczególne elementy.  Po sklejeniu wszystkich części w całość, przekonały się jak wiele satysfakcji może sprawić ich własna praca. Po krótkiej zabawie własnoręcznie wykonanymi pojazdami czekało na nich kolejne zadanie czyli  udekorowanie doniczek  kolorowymi nalepkami.

Więcej…
 
Z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 21 kwietnia 2016 19:34

18 kwietnia na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji udała się klasa 3a z wychowawczyniami panią Anna Siporską i Barbarą Kędzierską oraz klasa 3c z wychowawczynią p. Iwoną Sidor. Na miejscu uczniowie spotkali się ze młodszym aspirantem  p. Mają Słowik, która oprowadziła  ich po budynku komisariatu. Dzieci  miały okazję zobaczyć  różne pomieszczenia  i poznać wydziały, w których pracują ostrowieccy policjanci. Należał do nich pokój okazań, pokój przesłuchań, sale odpraw, pomieszczenia oficerów dyżurnych. Duże  wrażenie zrobił na dzieciach sprzęt  wykorzystywany  przez policyjnych techników do identyfikacji przestępców poprzez odcisk palca oraz lustro weneckie. Atrakcją dla dzieci było również pomieszczenie monitoringu miejskiego, gdzie znajdowały się nowoczesne komputery oraz ekrany na których  można było obejrzeć  obrazy z różnych części naszego miasta przesyłane przez kilkadziesiąt kamer rejestrujących życie Ostrowca.

Więcej…
 
„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 17 kwietnia 2016 19:05

To tytuł projektu, do którego przystąpiły klasy trzecie naszej szkoły.  Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach realizacji zadań projektu dzieci z klas III odwiedziła p. Maja Słowik – mł. Aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożeniami płynącymi z sieci oraz  uświadomienie uczniom  jak bezpiecznie korzystać z  internetu oraz z jakimi zagrożeniami   mogą się  spotkać  w sieci. Policjantka omówiła kwestię  „cyberprzemocy” i „stalkingu” ,  wskazała  negatywne zachowania świadczące o ich zaistnieniu oraz podała przykłady przejawów  przemocy rówieśniczej w sieci. 

Więcej…
 
Matematyczne igraszki. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 17 kwietnia 2016 18:59

Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się Wiosenne Igraszki Matematyczne dla klas piątych. Z każdej klasy zostały wybrane dwuosobowe drużyny, które przystąpiły do rozwiązania pięciu zadań: ułożenia „ marzanny” z tangramu, odgadnięcia brakujących liczb na płatkach kwiatów, rozwiązania logicznych zagadek matematycznych. Po każdym zadaniu występował szkolny  chór z piosenką o wiośnie.  Na sali było słychać  okrzyki radości i śmiechu. Okazało się, że matematyki w naszym życiu jest bardzo dużo  , a nasi uczniowie pokazali, że z jej zrozumieniem nie mają żadnego problemu. Oprawę plastyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska-Mazur, a konkurs przeprowadziła nauczycielka matematyki p. Krystyna Suska.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 31