Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Uczniowie klasy Ie na warsztatach Majsterkowo PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 29 maja 2016 18:33

19. 05. 2016 r. uczniowie  klasy I e wraz ze swoją z wychowawczynią Jolantą Wielgus odwiedzili ostrowiecką Castoramę i uczestniczyli w warsztatach. Ideą  warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci pod czujnym okiem instruktora – pracownika Castoramy składały samochody ciężarowe. Nie było to takie proste, ale dzięki instrukcji i pracy „krok po kroku” powstały z ogromnej ilości drewnianych elementów wspaniałe ciężarówki. Po sklejeniu wszystkich części w całość każde dziecko osiągnęło sukces i mogło pobawić się  własnoręcznie wykonanym pojazdem. Kolejnym zadaniem warsztatów było dekorowanie kolorowymi nalepkami doniczek – osłonek na storczyki. Dzieci wykazały się kreatywnością, a doniczki prezentowały się znakomicie.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc przedmedyczna. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 10 maja 2016 20:54

28 kwietnia Maciej Giez, Joanna Swat, Dominik Markiewicz, Michał Pietrzyk, Iga Klauzińska, oraz Bartek Gębusia -  ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzili w naszej szkole warsztaty. Uczestniczyły w nich dzieci z klasy 1a, 1e, 2a oraz 3a. Nasi uczniowie po  obejrzeniu pokazu ratownictwa mogli również nauczyć się jak skutecznie i bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy. Grupa ratowników, którą „dowodził” Maciej Giez – starszy brat Amelki i Patryka z klasy 3a ustawiła 3 stanowiska, przy których kolejne grupy mogły ćwiczyć różne umiejętności.

Więcej…
 
„Spotkanie ze strażakami” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 08 maja 2016 20:30

04.05.2016 r. w Dzień Strażaka uczniowie klasy 1a pod opieką wych. Urszuli  Rafałkowskiej , p. Anny Kosiarz i  mamy p.Mileny Korpikiewicz odwiedzili siedzibę Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Celem wycieczki było spotkanie  z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim posługują się  strażacy  w swojej trudnej  pracy. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, zobaczyły, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej frajdy sprawiło im  przymierzanie hełmu i stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego, włączenie syreny  oraz „fontanna” zrobiona z węża strażackiego.

Więcej…
 
"Mali artyści" PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 08 maja 2016 20:25

20 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią U.Rafałkowską oraz mamami p.M.Korpikiewicz i p.K.Smuga odwiedzili galerię Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św.  Wizytę rozpoczęli od obejrzenia  ekspozycji prac prof. Wincentego Kućmy – wybitnego rzeźbiarza, rysownika i projektanta przestrzeni sakralnych.  BWA zgromadziło prace  z różnych okresów twórczości artysty.  Są  to reliefy wykonane w drewnie oraz grafiki.
Następnie odbyły się warsztaty plastyczne.  Zadaniem było wykonanie z gliny samoutwardzalnej postaci zwierząt. Uczniowie przystąpili do zadania  z ogromnym zapałem i świetnie sobie poradzili. Powstały ciekawe i  oryginalne prace.

Więcej…
 
WYCIECZKOWY MARATON PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 08 maja 2016 20:18

W dniach 18 – 20 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1 f wraz z wychowawczynią i rodzicami urządzili sobie wycieczkowy maraton. 18 kwietnia dzieci odwiedziły Powiatową Straż Pożarną, gdzie miały okazję, aby poznać warunki pracy strażaków, wyposażenie wozów strażackich oraz pełny strój strażaka uczestniczącego w akcji. Dowiedziały się, kiedy pomoc straży pożarnej jest konieczna i jak przebiega przygotowanie do wyjazdu w teren. Kilku chłopców od razu zadeklarowało, że w przyszłości oni również zostanąstrażakami. Następnego dnia uczniowie udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wardyńskiego. Uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych, poznali pomieszczenia biblioteki, jej księgozbiór oraz pracowników. Dowiedzieli się, w jaki sposób zostać czytelnikiem  biblioteki i jak z niej korzystać.

Więcej…
 
Dzień Recyklingu PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 04 maja 2016 17:36

Dzień 26 kwietnia został ogłoszony w klasach 0-III Dniem Recyklingu. Z tej okazji odbył się II Pokaz Mody Ekologicznej „Ekokreacje 2016”, w klasach trzecich wychowawczynie przeprowadziły quiz pod tytułem „Segregowanie nie nudzi mądrych ludzi”. W celu wzmocnienia świadomości dotyczącej segregacji, uczniowie przyszli do szkoły w kolorach pojemników na odpady.  Akcje związane z segregacją mają nam przypominać  o dużej wadze tego tematu dla ochrony naszej planety Ziemi.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 31