Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
"Na Maxa" PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 29 czerwca 2016 20:34

W dniu 9 czerwca uczniowie klasy 2e pod opieką wychowawczyni p.B. Słapek wybrali się do pizzerii "Na Maxa" . Tu odbyli praktyczne warsztaty. Każdy uczestnik przygotowywał dla siebie pizzę. Uczniowie formowali ciasto, wybierali ulubione składniki oraz układali na cieście. Po upieczeniu, wszyscy z apetytem zajadali swoją wykonaną pizzę z dodatkiem 3 sosów. Na zakończenie pobytu w pizzerii uczniowie tańczyli w parach przy muzyce z X-boxa.

Więcej…
 
Majsterkowo - uczniowie klasy I a na warsztatach w Castoramie PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 29 czerwca 2016 20:03

3 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią U. Rafałkowską oraz panią A. Kosiarz uczestniczyli w zajęciach "Majsterkowo" organizowanych przez Castoramę. W specjalnej sali, na zorganizowanych wcześniej stanowiskach pracy mieli przygotowane różnorodne drewniane elementy. Dzieci, pracując pod kierunkiem instruktora- pracownika Castoramy, samodzielnie wykonały drewnianą ciężarówkę z przyczepą. Po skończonej pracy wszyscy mogli się pobawić samodzielnie wykonaną zabawką. Zajęcia te wymagały od uczniów  skupienia uwagi, cierpliwości oraz wytrwałości,  gdyż praca wcale nie była łatwa.

Więcej…
 
Nauka i zabawa w Parku Miejskim. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 18 czerwca 2016 20:07

Gdy część klasy 3a wyjechała na zawody sportowe pozostałe dzieci ze swoimi wychowawczyniami: p. Anna Siporską i p. Barbarą Kędzierską udały się spacerkiem do Parku Miejskiego. Po 20 minutowej wędrówce odpoczęły w Rynku zajadając się pysznymi lodami. Następnie udały się do Parku Miejskiego. Tam najpierw wydokazywały się na różnych urządzeniach służących do zabawy a gdy już nieco nasyciły się karuzelami, ślizgawkami, huśtawkami i torami sprawnościowymi przystąpiły do utrwalania swoich wiadomości zdobytych na lekcjach. Zadania każdy znalazł dla siebie. Zostały one starannie ukryte przez wychowawczynie między konarami drzew. Chowając je tam, niespodziewanie pani Basia odkryła gniazdo kosa a w nim małe niebieskie jajeczka.

Więcej…
 
Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 16 czerwca 2016 21:11

 

W dniach 06 – 10.06.2016 czerwca  w naszej szkole gościł funkcjonariusz Straży Miejskiej – pan Michał Sitarski. Wizyta Straży należy już do tradycji. Funkcjonariusz przeprowadził pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji w klasach 0-VI. Wiadomo, że wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie w szczególny sposób należy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo. Podczas pogadanki funkcjonariusz Straży Miejskiej przypomniał uczniom numery alarmowe, podstawowe zasady zachowania się w podróży, w lesie, w górach. Szczególną uwagę zwrócił uczniom na temat bezpiecznego korzystania z kąpielisk, o unikaniu brawury i unikania miejsc niedozwolonych do kąpieli.
E. Orczyk

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2016 21:19
Więcej…
 
Uczniowie klasy 1e i nietypowy teatr Kamishibai PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 12 czerwca 2016 21:04

1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1e z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Celem były warsztaty i poznanie nietypowego teatru Kamishibai, czyli teatru z papieru. O teatrze i jego historii, sięgającą starej japońskiej tradycji wędrownych bajarzy opowiadała dzieciom pani Justyna Polanowska. Teatrzyk Kamishibai - to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków - ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai. Kamishibai można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustracje.

Więcej…
 
Zaczarowany świat krasnala Hałabały PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 12 czerwca 2016 20:59

Od kilku tygodni najlepiej czytający uczniowie z klasy 3 c,  podopieczni p. Iwony Sidor, odwiedzali dzieci z klasy 0. Celem wizyty było czytanie młodszym kolegom książki Lucyny Krzemienieckiej „Przygody krasnala Hałabały”. Obu klasom ten sposób realizacji projektu edukacyjnego „Czytając – odkrywamy świat” przypadł do gustu. Wychowankowie pani Elżbiety Soi byli niezwykle podekscytowani odwiedzinami swoich starszych kolegów i koleżanek. Z zapartym tchem słuchali Anastazji Kwiecień, Marty Ozgowicz, Dawida Karysia, Szymona Krawczyka, Pawła Koprowskiego i Kacpra Zwady, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 31