Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Z wizytą w piekarni Skalski PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 13 listopada 2016 17:47

 

22. września uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią I. Kolasą wybrali się na wycieczkę do piekarni Skalski. Już przed budynkiem powitał ich piękny zapach świeżego pieczywa. Na początku, mieli okazję zobaczyć pomieszczenie, gdzie znajdują się ogromne maszyny do wyrobu ciasta. Pani przewodnik, pracownik piekarni, dokładnie opowiedziała uczniom, do czego służą poszczególne maszyny i jaki jest proces wypieku chleba. Widziały w jaki sposób wkładane jest uformowane ciasto na chleb do pieca. Przyglądały się też produkcji różnego rodzaju bułek i ciasteczek. Na koniec czekały na nich niespodzianki. Uczniowie, z pomocą pani cukiernik, dekorowały tort, który zabrali z sobą do szkoły. Zanim jednak udali się w drogę powrotną zostali poczęstowani świeżutkimi pączkami. Po słodkim poczęstunku radosne wróciły do domu.

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 05:57
Więcej…
 
Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów ,,Janik” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 18 października 2016 20:19

 

W dniu 30.09.2016r. odbyła się wycieczka do ZUO ,,Janik”. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy 6 b i 6 c ( 43 uczniów) pod opieką nauczycielek: p. Grażyny Pastuszki, p. Anny Górskiej, p. Barbary Zielińskiej i p. Beaty Kwiecień. Warsztaty edukacyjne dla uczniów zostały przeprowadzone przez pracowników ZUO ,,Janik” – p. Tomasza Kosiaka i p. Alberta Langę. W ramach zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w problematykę działalności RIPOK-u. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje składowisko odpadów wraz z całą jego infrastrukturą. Pan Tomasz Kosiak przybliżył im problematykę rekultywacji starego składowiska.

Poprawiony: środa, 19 października 2016 11:30
Więcej…
 
Podchody – propozycja na wakacje. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 04 lipca 2016 05:15

 

23 czerwca,  trochę już zapomnianą ale wciąż atrakcyjną zabawą w podchody zakończyła swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną klasa 3a. Grupa rozpoczęła swoje zmagania w pobliskim lasku. Najpierw pod opieką p. Ani Siporskiej ruszyły dziewczynki. Uciekając przed chłopcami  przylepiały na drzewach strzałki i chowały dla nich zadania. W kolejnym etapie to dziewczynki były grupą pościgową a chłopcy pod opieką p. Barbary Kędzierskiej uciekali w kierunku szkoły ukrywając zadania w różnych miejscach osiedla oznaczając je wcześniej strzałką i symbolem koperty. Mimo upału zabawa wszystkim bardzo się podobała. Dostarczyła emocji i w zabawny oraz ciekawy sposób sprawdziła wiedzę uczniów z pomocą zadań ukrytych w kopertach.

Poprawiony: wtorek, 05 lipca 2016 04:42
Więcej…
 
Z książką w roli głównej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 04 lipca 2016 04:53

16 czerwca na zaproszenie Publicznej Biblioteki Miejskiej przy ulicy Wardynskiego klasa 4 b miała przyjemność uczestniczyć w ciekawych warsztatach "Z książką w roli głównej". Zajęcia były jedną z form działań związanych z akcją bookcrosingu. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o przeczytanych książkach i umiejętnościami posługiwania się słownikami - panie były pod wrażeniem.  Dla najlepszych biblioteka przygotowała upominki w postaci książek, długopisów i magnetycznych zakładek. Uczniowie ocenili warsztaty jako niezwykle ciekawe spotkanie z książką w roli głównej.

Więcej…
 
Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 04 lipca 2016 04:34

W klasach czwartych na zajęciach technicznych realizowane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie poznawali przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów, uczyli się zasad ustępowania pierwszeństwa na skrzyżowaniach dróg, poznawali znaki drogowe, wykonywali makiety skrzyżowań. Uczestniczyli także w programie edukacyjnym „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”.
W czerwcu 2016 roku 110 uczniów klas czwartych przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszej części pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, druga część to praktyczna jazda rowerem.

Więcej…
 
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 29 czerwca 2016 20:49

20 maja 2016 r. z inicjatywy Iwony Abramczyk i uprzejmości pani Beaty Barskiej-Jagiełło, instruktora pierwszej pomocy PCK uczniowie PSP 14 i PG 4 biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD uczestniczyli w trzygodzinnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.
Szkolenie zostało przeprowadzone w Oddziale Rejonowym PCK w Ostrowcu Św. i obejmowało najważniejsze zagadnienia, m.in. etapy udzielania pierwszej pomocy, ocenę sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym,. postępowanie w przypadku braku oddechu, omdlenie, zadławienia, opatrywanie ran i krwotoków, postępowanie w przypadku złamań, urazów kręgosłupa i głowy.
Uczniowie mieli możliwość pod czujnym okiem Pani Beaty zdobycia praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym. Ćwiczyli na sobie różne postępowania w zależności od sytuacji, opatrywali rany, zabezpieczali ciało obce w ranie, unieruchamiali złamane kończyny, przeprowadzali na fantomie resuscytację. Dowiedzieli się także o prawidłowym wyposażeniu apteczki i odpowiednim zastosowaniu różnych środków opatrunkowych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 31