Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Walentynki – zajęcia integracyjne w Przedszkolu nr 21 PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 lutego 2017 14:30

14 lutego uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zostali zaproszeni przez przedszkolaków z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia integracyjne.  Okazja była wyjątkowa, gdyż tego dnia były walentynki. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat tego, jak dzieci powinny traktować swoje koleżanki i kolegów, czym różni się przyjaźń od miłości, po czym rozpoznać, że ktoś jest naszym przyjacielem. Następnie wszyscy odgadywali zagadki dotyczące zakochanych par z filmów, bajek oraz baśni. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.

Więcej…
 
Bezpieczne zimowe ferie PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 01 lutego 2017 20:09

Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w miesiącu grudniu oraz w styczniu 2017 odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Straży Miejskiej, panem Michałem Sitarskim. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegł przed ślizganiem się na skutych lodem  stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Ponadto przypomniano wszystkim, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.
E. Orczyk

Więcej…
 
Szkodliwe używki PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 01 lutego 2017 20:05

Uczniowie klas szóstych mieli możliwość spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej, który przeprowadził zajęcia na temat zgubnych działań tytoniu, alkoholu, narkotyków, dopalacz i innych używek. Pan Michał Sitarski przekazał dzieciom szereg cennych informacji  o środkach psychotropowych, używkach, ich działaniu, a przede wszystkim o skutkach ich zażywania, o tym, jak rozpoznać objawy zażywania narkotyków oraz w jaki sposób pomóc osobom uzależnionym. Dodatkowo przygotowana do tego celu prezentacja, wzbudziła duże zainteresowanie u uczniów, co uatrakcyjniło spotkanie i zmotywowało uczniów do większej aktywności.
E. Orczyk

Więcej…
 
Lekcja inna niż zwykle… PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 16 stycznia 2017 17:04

 

Z okazji mikołajek nietypowy prezent ufundowali swoim pociechom rodzice dzieci z klasy 2f . Uczniowie wraz  z wychowawczynią B. Budułą, p. D. Rogozińską oraz rodzicami uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Odbyły się one w jedynym w Polsce Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Na początku poznano historię powstania zakładów porcelany. Następnie w 22 metrowym, starym, oryginalnym piecu uczestnicy wycieczki obejrzeli film, podczas którego zapoznali się z procesem produkcji porcelany od projektu po gotowy produkt. Mieli także okazję dostrzec różnice między produkcją ręczną a maszynową. Maluchy bezpośrednio uczestniczyły w kilkustanowiskowej prezentacji procesu produkcji biorąc udział w tworzeniu masy porcelanowej, w przygotowaniu modelu i formy, odlewaniu, a na koniec w zdobieniu gotowego już produktu.

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2017 05:31
Więcej…
 
W oczekiwaniu na święta. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 30 grudnia 2016 13:11

 

W oczekiwaniu na święta, w wielu klasach zajęcia plastyczne związane były z tematyką bożonarodzeniową. Dzieci z klasy 1a pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Barbary Kędzierskiej i p. Arkadiusza Jeruzala wykonywały ozdoby choinkowe i inne dekoracje. Dzieci wykonały je w różnych technikach plastycznych i z różnym przeznaczeniem. Swoje prace rozpoczęły od Mikołaja. Jednego wykonały z brzozowej gałęzi, drugiego w technice origami. Potem zrobiły dwa aniołki. Jeden z nich miał zawieszkę na choinkę, drugiego na patyczku mogły wstawić do doniczki. Podczas zajęć pracę dzieci wspierały również dwie mamy: p. Jolanta Drążkiewicz i p. Kinga Szczygieł. Serdecznie im dziękujemy.

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2016 16:01
Więcej…
 
Jak zdrowo i bezpiecznie dotrzeć do szkoły? PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 27 listopada 2016 12:56

Na to pytanie próbowały znaleźć odpowiedź pierwszaki z klasy I „a” i I „b”, które 14 listopada pod opieką swoich pań: Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej, Jolanty Bugajskiej i Wioletty Szymańskiej udały się do kina Etiuda. Tam czekał na nie wesoły jeżyk Edek, który ze swoimi gośćmi: strażakiem, ratownikiem medycznym, policjantem, strażnikiem miejskim i przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej  przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Akcję jak co roku zorganizowała redakcja czasopisma „Echo Dnia”.

Poprawiony: niedziela, 27 listopada 2016 17:52
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 31