Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 02 kwietnia 2017 09:16

Dnia 21 marca klasy 0 "a" z wych. Elżbietą Soją i 0 "c" z wych. Pauliną Małkiewicz brały udział w wycieczce do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Ostrowcu. Dzieci zapoznały się z pracą strażaka. Z ciekawością słuchały jak przedstawiciel straży opowiadał o czynnościach, które na co dzień w swej odpowiedzialnej pracy wykonuje, oraz o wyposażeniu wozów strażackich. Nie obyło się bez spektakularnych pokazów takich jak zjazd na rurze oraz sygnałów dźwiękowych. Pełni emocji i nowej wiedzy z uśmiechem wróciliśmy da szkoły.

Więcej…
 
Żegnamy zimę i witamy wiosnę PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 02 kwietnia 2017 09:09

W dniu 21.03.2017r. uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami p. J. Bugajską i W. Szymańską udali się na wycieczkę w celu pożegnania zimy i powitania wiosny. Pierwszoklasiści zabrali ze sobą symbol odchodzącej zimy ,,Marzannę”, którą z wielkim zaangażowaniem wykonali na zajęciach plastycznych. Radości nie było końca, kiedy w mgnieniu oka symbol zimy znikał w płomieniach ognia. Dzieci bardzo się cieszyły, że już jest wiosna - pora roku, którą większość z nich lubi najbardziej. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły
i chętnie dzielili się wrażeniami z wycieczki ze swoimi najbliższymi. Myślimy, że ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

Więcej…
 
Z wizytą u Strażaków. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 02 kwietnia 2017 09:02

W ostatnim czasie III a uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim pod opieką p.Beaty Darnowskiej i p.Anny Kosiarz.
Uczniowie zwiedzili budynek Państwowej Straży Pożarnej, zapoznali się ze sprzętem jakim dysponują strażacy w swojej codziennej pracy i wysłuchali prelekcji na temat zawodu strażaka. Dowiedzieli się, że zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka.
Kojarzony jest on zazwyczaj z gaszeniem pożarów i chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.
Praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci do tego zawodu muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą.

Więcej…
 
Zajęcia inne niż zwykle PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 marca 2017 11:18

W dniach 13 – 15 marca 2017 r. uczniowie klas młodszych już po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach „Fizyka dla smyka”. Tym razem trenerzy z Akademii Nauki przygotowali dla maluchów warsztaty pod hasłem „Potęga umysłu”. Poprzez zabawę,  uczniowie każdej z klas 0 – III  przez 45 minut zostali włączeni do pełnej aktywności. Różnorodność pomocy i zabawek, które wykorzystano podczas zajęć, w naturalny sposób wspomagały zdolność logicznego myślenia, kreatywność i wyobraźnię. Dzieci mogły poszerzać wiedzę ogólną i praktyczną z zagadnień technicznych i naukowych na poziomie otaczającego nas świata. Wykorzystując możliwości mózgu uczestniczyły w treningu koncentracji w celu sterowania piłeczkami.

Więcej…
 
Dzień otwarty w „Czternastce” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 26 marca 2017 10:49

Dzień otwarty w „Czternastce” jak co roku, zgromadził liczną grupę rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie 0 i I. Organizatorzy chcieli pokazać pięcio i sześciolatkom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można spędzić  tu swój czas. Zaangażowani w organizację dnia otwartego nauczyciele oraz uczniowie, swoim gościom mieli do zaproponowania wiele atrakcyjnych zajęć. W każdej sali bloku edukacji wczesnoszkolnej maluchy mogły podjąć inne działania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tablice multimedialne, których z każdym rokiem w placówce przybywa. Dzieci najchętniej rozwiązywały na nich testy interaktywne z platformy która jest jednym z elementów Zintegrowanego Systemu Edukacyjnego Librus, funkcjonującego od lat w PSP 14.

Więcej…
 
Czad i ogień. Obudź czujność. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 22 marca 2017 19:05

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 03.03.2017 przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas V i VI. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami związanymi z sezonem grzewczym. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na temat tlenku węgla. Omówiono proces jego powstawania, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku zaczadzenia.  W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się również, co zrobić aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”. Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne związane z kampanią "Czad i ogień. Obudź czujność".
E. Orczyk

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 31