Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
„Cyberprzemoc” – spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 01 czerwca 2017 17:40

16 maja 2017r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji  mł. asp. Maja Słowik przeprowadziała w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr14. Dotyczyło ono  „Cyberprzemocy oraz jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z internetu". Rodzice dowiedzieli się m.in. co to jest i czym charakteryzuje się cyberprzemoc i cyberprzestępczość, a także na jakie niebezpieczeństwa narażone są młode osoby podczas korzystania z internetu. Uczestnicy dowiedzieli się, jaką odpowiedzialność prawną może ponieść ich dziecko w przypadku wykazywania przejawów demoralizacji czy popełnienia czynu karalnego nie tylko w wirtualnej przestrzeni. Na zakończenie spotkania policjantka prosiła o wzmożoną kontrolę rodzicielską, podczas gdy ich pociechy korzystają z internetu.
E. Orczyk

Więcej…
 
„ Żółty, zielony, niebieski, biały – ubieramy się w kolorach recyklingu” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 22 maja 2017 17:21

,,Żółty, zielony, niebieski, biały” – takie hasło przyświecało uczniom klas IV-VI, którzy z okazji Dnia Ziemi (28.04.2017) prezentowali się w strojach odpowiednich do kolorystyki pojemników na odpady.

Więcej…
 
"Symbole i zwyczaje wielkanocne - zajęcia integracyjne " PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 03 maja 2017 16:57

12 marca uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zaprosili zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia. Spotkanie przebiegało w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, a jest to wydarzenie bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat polskich zwyczajów i tradycji ludowych. Zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. Natomiast z zainteresowaniem słuchały o dawnych zwyczajach takich jak pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy o pucherokach. Nie zabrakło rozmów na temat ważności tych świąt w życiu każdego z nas.

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 04:40
Więcej…
 
Dzień pełen wrażeń. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 03 maja 2017 16:53

 

Pierwszego dnia, zaraz  o świętach klasa 1a ze swoimi wychowawcami: p. Anną Siporską, p. Barbarą Kędzierską i p. Arkadiuszem Jeruzalem zrobiła sobie jeszcze jeden dzień wolnego od zajęć w szkole udając się na wycieczkę do Castoramy. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” rozwijając swoją wyobraźnię, umiejętności manualne i pasję do majsterkowania. Pod opieką instruktora uczniowie składali i sklejali z ogromnym zaangażowaniem i w skupieniu duży samochód ciężarowy a potem ozdabiali osłonkę na doniczkę. Po warsztatach, wszyscy udali się do pobliskiej mobilnej pizzerni na małe co nieco a po nabraniu sił młodzi majsterkowicze z ogromną ochotą wskoczyli do basenu aby kontynuować naukę pływania.

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 04:41
Więcej…
 
Ekokurczak PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 03 maja 2017 16:33

 

Wielkanoc dostarcza wiele pomysłów i inspiracji artystycznych nauczycielom i uczniom. W klasie 1a do wykonania świątecznych ozdób wykorzystano surowce wtórne. Były to rolki po papierze toaletowym.  Z pomocą wychowawców: p. Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej i p. Arkadiusza Jeruzala uczniowie ze zwykłego szarego kartonu wyczarowali „żółciutkie”, sympatyczne kurczaki, którymi wraz ze świątecznymi życzeniami obdarowali dyrekcję szkoły. Zanieśli je również do domów by ozdobiły ich stoły, biurka i pokoje.

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 04:41
Więcej…
 
Wielkanocne stroiki PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 11 kwietnia 2017 20:24

 

4 kwietnia w klasie 1a miały miejsce wielkanocne warsztaty. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej i Arkadiusza Jeruzala wykonali w technice decoupage wielkanocne świeczniki. Dokonali tego wspólnie z rodzicami, którzy po raz kolejny chętnie skorzystali z zaproszenia nauczycieli.  Zorganizowanie takich zajęć rozwinęło współpracę, umożliwiło wspólną zabawę oraz budowanie więzi między dzieckiem i rodzicem. Na równi zaangażowało małych twórców jak i dorosłych na miarę ich możliwości. Wychowawcy serdecznie dziękują p. Marcie Kępie, Agacie Nowak, Małgorzacie Pytlak, Andżelice Skrzypczyk i Natalii Wojasiewicz za pomoc podczas warsztatów oraz p. Annie Surmańskiej i Kindze Szczygieł za dostarczone na zajęcia materiały.

Poprawiony: piątek, 14 kwietnia 2017 04:28
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 31