Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTak się uczymy
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 19:42

W dniach 19-20 czerwca 2017 roku odbyły się w PSP nr 14 warsztaty z pierwszej pomoc.  Warsztaty dla uczniów ufundowała Placówka AVIVA, z którą współpracuje przewodnicząca Rady Rodziców  – p. Dominika Jakubowska. Zajęcia przeprowadziła p. ratownik Monika Cheba – Piziorska, która przypomniała dzieciom o tel. alarmowych,  pokazała co mieści się w apteczce ratownika oraz jak udzielić pomocy poszkodowanym. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie w przyszłości będą mogli bez problemów i obaw pomóc w razie konieczności innych.

Więcej…
 
LEKKI TORNISTER PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 19:18

W bieżącym roku szkolnym w klasach  0 – III wychowawcy realizowali ogólnopolski projekt Lekki Tornister. Lekki Tornister to projekt  skierowany do:
– nauczycieli, by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
– rodziców i opiekunów, by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
– dzieci, by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego zbędnych rzeczy  jest szkodliwe  dla ich kręgosłupów;
W klasach młodszych wychowawcy od dawna starają się walczyć z tym problemem. Dzieci korzystają z możliwości pozostawiania w szafkach szkolnych przyborów plastycznych oraz podręczników. Mimo tych działań, ważenie szkolnych plecaków pokazało, że wielu uczniów nosi za ciężkie tornistry. Ich waga przekraczała 10 % wagi dziecka. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy było niewypakowanie lub zapakowanie niepotrzebnych podręczników i zeszytów, zabawek i ciężkich, przeładowanych piórników.

Więcej…
 
Szkolne nocowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 19:14

Klasa 5b zorganizowała biwak w budynku naszej szkoły. Nasze biwakowanie rozpoczęliśmy o 20.00 zawodami sprawnościowymi: meczem piłki nożnej, wyścigiem "tyłem do przodu" i skokami na piłce. Niektórzy skakali wysoko jak koniki polne, innym zbyt długie nogi przeszkadzały w oderwaniu się od podłogi. A potem była dyskoteka piżamowa - co za kreacje nocne?! Wielkim wyzwaniem okazała się wieczorna toaleta w szkolnej łazience. Niektórzy ograniczyli się tylko do umycia zębów i czubka nosa. Sala polonistyczna, w której napisaliśmy tyle klasówek, zamieniła się w pole biwakowe bez namiotów. Ciężko było zasnąć, gdy obok na materacach spali koledzy i koleżanki z klasy. Noc okazała się za krótka na pogaduszki do poduszki. Rano już tylko pobudka, mycie, pakowanie i … do domu.

Więcej…
 
Kształcimy dobre nawyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 19:07

W marcu i kwietniu uczniowie klasy VI c uczestniczyli w programie „Jem drugie śniadanie”  - ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, której celem było wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania.

W ramach realizacji programu na godzinach wychowawczych zostały zrealizowane tematy:  
•    Co się kryje w śniadaniówce?
•    Mam chrapkę na kanapkę  
•    Od ziarenka do bochenka

Więcej…
 
Zajęcia w ramach programu „Jem drugie śniadanie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 18:53

W kl.  6 b w ramach programu ,,Jem drugie śniadanie” odbyły się następujące lekcje: ,,Mam chrapkę na kanapkę”, ,,Co się kryje w śniadaniówce?”, ,,Od ziarenka do bochenka”. Lekcje miały na celu wyrobienie nawyku jedzenia drugiego śniadania. Uczniowie zapoznali się z prawidłowymi zasadami żywienia. Uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywa regularne odżywianie, odpowiedni dobór składników pokarmowych oraz  spożywanie drugiego śniadania.  Podczas zajęć uczniowie przygotowywali drugie śniadanie – sałatki owocowe.  Podczas ich wykonywania korzystali z przyniesionych przepisów. Były one na tyle atrakcyjne, że uczniowie wymieniali się nimi między sobą. Na lekcji ,,Od ziarenka do bochenka” uczniowie zapoznali się z historią chleba, rodzajami zbóż i mąk oraz rolą  pieczywa w odżywianiu człowieka. W oparciu o wiadomości zdobyte na lekcji wykonywali plakaty.

Więcej…
 
Śniadanie wspólne z mamą PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 17 czerwca 2017 09:12

25 maja w klasie 2 d odbyły się zajęcia otwarte dla mam z okazji Dnia Matki połączone z realizacją projektu "Jem drugie śniadanie" -  Zdrowy poczęstunek z mamą.
Dzieci podczas zajęć rozwiązywały krzyżówkę z hasłem : Dzień Matki. Na podstawie czytanego tekstu z "Ortofanka" i własnych obserwacji wymieniały czynności, jakie wykonują ich mamy, prezentując je przy pomocy gestów. W dalszej części uczniowie odczytywali z internetu słowo mama w różnych językach. Następnie wymieniali cechy swojej mamy , zapisując je w zeszytach. W części matematycznej dzieci rozwiązywały zadanie o kupowaniu kwiatów do bukietu dla mamy. Przerywnikami w zajęciach były piosenki: "Dzień mamy", "Poczytaj mi mamo", "Wiosenny spacer". Pod koniec zajęć dzieci wystąpiły ze składanką wierszy poświęconych mamie i wręczyły  laurki .

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 31