Dziś jest:

Środa
25 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało
221 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieAkcje charytatywne
24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 20 stycznia 2016 10:34

 

11 i 13 stycznia po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki pieniędzy był  zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku, również i teraz, organizacją przedsięwzięcia w PSP 14 zajęły się p. Barbara Kosikowska i p. Agnieszka Witkowska oraz uczniowie klasy VI c a w PG 4 p. Anna Kowalska i uczniowie klasy III d.  W PSP nr 14 ze zbiórki fantów, które  podarowali uczniowie, nauczyciele i wiele osób spoza szkoły, a następnie loterii zebrano 1107, 56zł. W PG 4, młodzież z Samorządu Uczniowskiego ze sprzedaży tostów i kwesty uzyskała 262,87zł.  Indywidualnie w mieście po raz drugi  najwięcej pieniędzy podczas zbiórki zebrała nasza uczennica  Julka Jabłońska z klasy III a. Julka zawsze kwestuje pod opieką swoich rodziców – państwa Pauliny i Huberta Jabłońskich. Tym razem rodzinka zgromadziła 1342,04zł. Gratulujemy.

Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 08:39
Więcej…
 
Ogólnopolska Zbiórka Żywności „ Podziel się Posiłkiem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
niedziela, 25 października 2015 11:18

Już nie raz pokazaliśmy, że umiemy pomagać, a więc i w tym roku, udowodniliśmy, że dzielenie się jest proste! Wolontariusze z ZSP nr2  - PSP 14 i PG4, uczniowie i nauczyciele po raz kolejny brali udział w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „ Podziel się posiłkiem”. Do akcji zgłosiło się tradycyjnie wielu wolontariuszy. W dniach 25 i 26 września 2015 r. zbieraliśmy żywność w sklepach na os. Stawki. Koordynatorem akcji była pani pedagog Elżbieta Orczyk. Zebrane dary trafią do najuboższych mieszkańców naszego miasta.

Więcej…
 
WIELKANOCNA ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – ogólnopolska akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 02 kwietnia 2015 10:15

 

Od piątku do niedzieli 20 – 22 marca 2015 roku trwała Ogólnopolska Akcja – Wielkanocna  Świąteczna Zbiórka Żywności ,  organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele PSP 14 i PG 4 jako wolontariusze zbierali żywność w sklepie Azet – osiedle Patronackie. Miłym słowem i uśmiechem zachęcali do udziału w akcji. Dzięki hojności klientów sklepów udało nam się zebrać żywność, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym jeszcze przed świętami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy innym. Słowa podziękowania kierujemy również do kierowników i pracowników sklepów, które goszczą nas u siebie za każdym razem.  Koordynatorem akcji  w szkole była pedagog Elżbieta Orczyk oraz Izabela Kaszuba.

Jolanta Wielgus

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 11:40
Więcej…
 
Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała w ZSP nr2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 29 stycznia 2015 14:01

 

Po raz kolejny w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych, oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy do puszek, uczniowie PSP nr 14 pod opieką pani Barbary Kosikowskiej i pani Agnieszki Witkowskiej zorganizowali loterię fantową. Uczniowie PG4 pod opieką pani Anny Kowalskiej zajęli się sprzedażą własnoręcznie upieczonych ciast, ciasteczek oraz tostów. Coraz częściej w takie akcje włączają się pracownicy szkoły. W tym roku swój kunszt piekarniczy zaprezentowała pani Ula Kowalska przekazując na rzecz WOŚP przepyszne rurki i babeczki. ZSP nr2 należy do nielicznych placówek oświatowych w Ostrowcu gdzie co roku gra Orkiestra ale i dzieci oraz młodzież naszego zespołu szkół jest też wyjątkowa. Nie tylko zaangażowała się w zbieranie funduszy na rzecz Orkiestry w szkole ale również poza nią. Rekordzistką na terenie miasta okazała się Julka Jabłońska – uczennica klasy II a z PSP nr 14. Dziewczynka kwestowała razem z mama i tatą a suma jaką zebrała jest imponująca.

Poprawiony: piątek, 30 stycznia 2015 15:20
Więcej…
 
„ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – akcja charytatywna szkolnego klubu „Wiewiórka PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
piątek, 19 grudnia 2014 13:18

Kolejny rok i kolejny dowód na to, że nasi uczniowie i nauczyciele mają w sobie wiele empatii. Udowodnili, że nieobcy jest im los dzieci, które nie mieszkają ze swoimi rodzicami, a ich domem jest Dom Dziecka. Jak co roku wspaniale wcielili się w rolę Św. Mikołaja i zbierali słodycze dla dzieci z Domu Dziecka „Nasz Dom” w Denkowie, prowadzonego przez siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Zebrano mnóstwo słodyczy, które przekazano dyrektor Domu Dziecka. Organizatorkami akcji były opiekunki klubu „Wiewiórka” – nauczycielki
: Jolanta Niedziela, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI – ogólnopolska akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 11 grudnia 2014 14:08

W dniach 28-29 listopada 2014 roku odbyła się kolejna ogólnopolska akcja - Świąteczna Zbiórka Żywności,  organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. Uczniowie i nauczyciele PSP 14 i PG 4 po raz kolejny jako wolontariusze zbierali żywność w sklepach na terenie osiedla Stawki i Rosochy.  Przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurowali wolontariusze, którzy informowali klientów o idei akcji, wręczali ulotki i naklejki. Zachęcali oni do kupienia choćby jednego produktu spożywczego więcej i podarowania go ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki hojności klientów sklepów udało nam się zebrać żywność, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Wszystkim darczyńcom w imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy za każdy dar serca. Koordynatorem akcji  w szkole była pedagog Elżbieta Orczyk.
Jolanta Wielgus

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3