Dziś jest:

Środa
25 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało
221 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieAkcje charytatywne
Uczymy się pomagać – Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 28 października 2014 13:46

Nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem, która odbyła się 3 i 4 października 2014 r. w osiedlowych supermarketach. Nasi uczniowie klas: 3b, 3c, 4c, 5c, 6b oraz harcerze  – wolontariusze Banku Żywności, pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców zachęcali kupujących do podzielenia się zakupami na miarę swoich możliwości. Celem przeprowadzonej zbiorki było pozyskanie produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia i pomoc niedożywionym dzieciom.

Więcej…
 
„ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” – akcja charytatywna szkolnego klubu „Wiewiórka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
sobota, 21 grudnia 2013 17:06

I w tym roku uczniowie i nauczyciele udowodnili, że nieobcy jest im los pokrzywdzonych. Jak co roku przejęli rolę Mikołaja i zbierali słodycze dla dzieci z Domu Dziecka „Nasz Dom” w Denkowie, prowadzonego przez siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Zebrano mnóstwo słodyczy, które przekazano dyrektor Domu Dziecka. Organizatorkami akcji były opiekunki klubu „Wiewiórka” – nauczycielki: Jolanta Niedziela, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Poprawiony: sobota, 21 grudnia 2013 17:19
Więcej…
 
„Światowe” urodziny chorej Oliwki PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
poniedziałek, 11 listopada 2013 15:24

 

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Publicznych nr 2 , czyli uczniowie z PSP nr 14 i młodzież z PG nr 4 bardzo aktywnie wzięła udział w spontanicznej akcji zorganizowanej na rzecz chorej na białaczkę Oliwki Gandeckiej z Zielonej Góry. Marzeniem dziewczynki było dostać w swoje szóste urodziny, przypadające 27 października, jak najwięcej kartek urodzinowych. Informacja ta obiegła cały świat. Media poinformowały, że dziewczynka otrzymała ponad milion kartek, listów i paczek. Nie zmieściłyby się one w siedmiu tirach. Wśród osób składających życzenia nie zabrakło papieża Franciszka. Cieszymy się bardzo, że my też mamy swój mały udział w spełnieniu marzenia małej, chorej dziewczynki. W ciągu trzech dni zebraliśmy 198 laurek płynących prosto z serca. Wśród nich były laurki z cudownymi życzeniami powrotu do zdrowia, a nawet dołączonymi upominkami od uczniów. Nasi uczniowie wiedzą, że uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można za nią kupić, choćby radość i uśmiech na twarzy. Akcja miała charakter charytatywny i odbyła się z inicjatywy Szkolnego Klubu Wiewiórka.
Jolanta Wielgus

Poprawiony: czwartek, 05 grudnia 2013 16:58
Więcej…
 
Zawsze pamiętamy o potrzebujących - Akcja szkolnego klubu "Wiewiórka” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Różycka   
poniedziałek, 07 stycznia 2013 14:27

Jak co roku, od kilkudziesięciu lat, nasi uczniowie pamiętają o swoich rówieśnikach, którzy zostali skrzywdzeni przez los. Listopad i grudzień, to czas dla nich. Wcielają się oni w rolę dobrych Mikołajów i zbierają słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Denkowie "Nasz Dom", prowadzonego przez siostry zakonne Rodziny Maryi.

 

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2013 12:43
Więcej…
 
Uczniowskie zaangażowanie na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Eliza Różycka   
poniedziałek, 07 stycznia 2013 14:21

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2013 12:45
Więcej…
 
WOŚP w Zespole Szkół Publicznych nr 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 13 sierpnia 2011 08:26

Jak co roku, z wielkim zapałem, przystąpiliśmy do akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Zbiórka pieniędzy trwała od 5 stycznia. Działaliśmy na wielu płaszczyznach. Uczniowie PSP nr 14 pod opieką Barbary Kosikowskiej, Agnieszki Witkowskiej oraz Małgorzaty Urbańskiej zorganizowali loterię fantową. Samorząd Uczniowski PG nr 4, pod czujnym okiem Anny Kowalskiej i Jolanty Maj, sprzedawał własnoręcznie upieczone ciasta i ciasteczka oraz kolorowe kanapeczki.

Poprawiony: niedziela, 27 stycznia 2013 10:12
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 3 z 3