Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieAkcje charytatywne
GORĄCZKA ZŁOTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 27 czerwca 2017 19:23

 

Od marca do końca maja trwała zbiórka monet o nominałach 1,2,5 groszowych. Zebraliśmy 33,6 kg. Kwota ta jest przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez OR PCK. 12 czerwca na podsumowanie tej akcji w Parku Miejskim odbył się konkurs na „Najlepszego zbieracza złota”, w którym uczestniczyła klasa 4b pod opieką pani Krystyny Suski. Uczniowie brali udział w grze terenowej i warsztatach pt.” Umiem pomagać”. Wszystkim dopisywały humory. Chociaż nie zdobyliśmy pucharu to nie wróciliśmy z pustymi rękami bo najlepsi zbieracze złota otrzymali nagrody

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 13:21
Więcej…
 
Julka po raz kolejny w gronie najlepszych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 16 lutego 2017 19:58

 

Już po raz 25 w naszym mieście zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dochód ze zbiórki pieniędzy w tym roku przeznaczono na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Już wiadomo, że Ostrowiec zebrał rekordową liczbę pieniędzy. Cieszymy się zatem, że w gronie wolontariuszy rekordzistów naszego miasta znalazła się uczennica PSP 14 Julia Jabłońska z klasy 4a. Dziewczynka od 3 lat kwestuje razem z rodzicami: panią Pauliną Jabłońską i panem Hubertem Jabłońskim i kolejny raz z dumą możemy przeczytać o niej w gazecie. Należy przy okazji dodać, że Julka to nie tylko  wyróżniająca się społeczniczka. Dziewczynka jest również świetną uczennicą. Na swoim kącie ma sukcesy taneczne, wokalne i sportowe. Gratulujemy.

Poprawiony: piątek, 17 lutego 2017 05:30
Więcej…
 
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
czwartek, 16 lutego 2017 19:52

 

Nasza szkoła  zwyczajem poprzednich lat po raz kolejny wzięła udział w tegorocznej rekordowej zbiórce pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci i seniorów uczestnicząc w styczniowym  25 Finale  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szkoła podstawowa pod kierunkiem pań B. Kosikowskiej i A. Witkowskiej przygotowała loterię fantową, która cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodszych dzieci. W tym roku w zbieraniu fantów pomogło nam bardzo wielu nauczycieli ,rodziców i uczniów a w przeprowadzeniu i przygotowaniu loterii duża grupa uczniów klasy 5d. Hojność darczyńców sprawiła, że zebraliśmy 1100 zł.
Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem p. A. Kowalskiej ,również wzorem lat ubiegłych, zarabiali sprzedając wykonane przez siebie i swoich bliskich ciasta. Ze sprzedaży ciast zebrali 517 zł.

Tak więc nasz wspólny wkład w ogólnopolską zbiórkę ludzi dobrej woli pod egidą WOŚP wyniósł 1617 zł. Dziękujemy wszystkim , którzy mają w tym swój udział! Do zobaczenia za rok!

Poprawiony: piątek, 17 lutego 2017 05:29
Więcej…
 
Akcja ,,Sprzątanie Świata 2016” PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 18 października 2016 20:04

W dniu 19.09.2016r. uczniowie PSP nr 14 włączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata”. Uczniowie porządkowali tereny przyszkolne pod opieką nauczycielek: p. Grażyny Pastuszki i p. Anny Górskiej. W akcji uczestniczyło 43 uczniów z klasy VI b i VI c. Akcja sprzątania została poprzedzona pogadanką nt. selektywnej zbiórki odpadów.

Więcej…
 
Świąteczna zbiórka żywności 11-12 marzec 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 30 marca 2016 21:08

 

Po raz kolejny Wolontariusze - uczniowie i nauczyciele PSP 14 i PG 4 włączyli się w ogólnopolską akcję Banku Żywności i zorganizowali w dniach 11-12 marca Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcja ta ułatwia ludziom podzielenie się żywnością z potrzebującymi. W tym celu w sklepie E- Leclerc na os. Stawki  klienci o dobrym sercu mogli przekazać do  specjalnie oznakowanych  wózków część swoich zakupów.  Z  uzyskanej żywności zostały przygotowane paczki, które przekazano najbardziej potrzebującym. Wśród zebranych artykułów spożywczych dominowały cukier, mąka, makaron, olej i słodycze. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Koordynatorem akcji była pedagog szkoły PSP 14  p. Elżbieta Orczyk.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 14:57
Więcej…
 
Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności – od 4 do 6 grudnia 2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
wtorek, 09 lutego 2016 21:53

Włączając się kolejny raz w akcję zbiórki żywności, wolontariusze naszej szkoły – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chcieli na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w naszym rodzinnym Ostrowcu Św.  i zapewnić im godne, radosne święta. Chcieliśmy także uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości.
Pomoc ofiarodawców dotrze do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem ludzi, stąd zebrane liczne produkty żywnościowe będą cennym prezentem dla potrzebujących rodzin na zbliżające się święta. Serdecznie dziękujemy Darczyńcom za okazany Dar Serca. Koordynatorem akcji była p. pedagog Elżbieta Orczyk.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3