Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieSport
Turniej Gier i Zabaw Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Świętokrzyskiej Miniolimpiady na rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

1 czerwca w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO odbył się Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I – III. Po raz drugi zorganizował go Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Nasi uczniowie trenujący pod kierunkiem p. Katarzyny Marynowskiej i p. Sławomira Góry zajęli w nim drugie miejsce. W zawodach wzięli udział następujący uczniowie: klasy pierwsze – Natan Nowak, Filip Brociek, Oliwier Ćwik, Martyna Sypniewska, klasy drugie: Michalina Jama Gabriela Kiec, Bartosz Kogut, Malwina Konwa, Oliwier Góralski, Oskar Krawczyk, Alan Machula, Mateusz Marynowski, Tatiana Miśkiewicz, Julia Rakoczy, Julia Rutkowska, Filip Witek, Baran Agata, Hubert Masternak, Nikola Mazur, Lena Krzysztoń, Zuzanna Zagraj, klasy trzecie: Zuzanna Godos, Kozieł Agnieszka, Jakub Mazur, Michał Sobólski, Aleksander Walczyk, Grabowski Dawid, Julia Sikora, Angelika Zięba, Patrycja Zięba, Roksana Głąbień, Dominika Karwacka, Jakub Sobolewski, Klaudia Banaszek, Piotr Czekaj, Miśkiewicz Dawid, Środoń Maksymilian, Środoń Miłosz.

Więcej…
 
Dzień Dziecka na sportowo. PDF Drukuj Email

 

2 czerwca na obiektach sportowych otaczających szkołę odbyły się zawody uczniów klas 0 – III. Dzieci w dwóch grupach rywalizowały ze sobą uczestnicząc w wyścigach i zabawach. Do konkurencji przystąpili nie tylko uczniowie ale również dyrektorzy i panowie konserwatorzy. W przyjaznej atmosferze i sprzyjającej aurze nasi uczniowie nie tylko bawili się, lecz również uczyli jak zdrowo i aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Jest to ważne chociażby z tego względu, że już wkrótce zaczną się wakacje.

Więcej…
 
Lekkoatletyka dla każdego. PDF Drukuj Email

12 maja odbyły się gry i zabawy lekkoatletyczne dla dzieci i rodziców z klas 0-I o puchar dyrektora szkoły. Najmłodsi uczniowie zmagali się w sztafecie, skoku w dal z miejsca, rzucie vortexem. Wszystkim konkurencją przyświecało dużo emocji i zaangażowania ze strony wszystkich uczestników. Zawodnicy niepełnosprawni stanęli na starcie razem z kolegami pełnosprawnymi. O punkty dla swoich dzieci walczyli również rodzice w sztafecie. Zmagania rodziców wywołały najwięcej emocji. Najlepsza okazała się grupa 0b i to ona otrzymała z rąk Pani Dyrektor puchar, II miejsce zajęła grupa 0c, III miejsce 1a, kolejne miejsca zajęły 1b i 0a. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale, natomiast nauczyciele pomoce dydaktyczne. Organizatorem imprezy była p. Barbara Kędzierska

Więcej…
 
Bieg Zwycięstwa PDF Drukuj Email

 

25 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbył się BIEG ZWYCIĘSTWA. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Św. ma już siedmioletnią tradycję i  nawiązuje do wrześniowych obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku Bieg Zwycięstwa został zorganizowany wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wzięła w nim udział również zorganizowana grupa naszych uczniów z klasy 0c i 1a pod opieką p. Barbary Kędzierskiej i p. Marzeny Kucharskiej. Wśród nich znaleźli się Karpiński Dominik, Nartowski Gabriel, Lepiarz Wojciech, Gawlak Natalia, Furtowicz Michał, Majcher Antoni, Wiatrowski Wojciech – 0c oraz Auguścik Natalia, Dybiec Igor, Kaniszewska Patrycja , Kępa Bartosz, Klechowska Blanka, Kowalski Ignacy, Lesica Mateusz, Nowak Natan, Pięta Wiktor, Piotrowicz Filip, Szczygieł Krzysztof- - 1a. Bieg na 300m ukończyli wszyscy uczniowie. Otrzymali za to drobne upominki i dyplomy.

Więcej…
 
Dzień Dziecka na sportowo z Podwórkiem Nivea. PDF Drukuj Email

 

Zupełnie inaczej niż dotychczas, przebiegał w naszej szkole Dzień Dziecka dla najmłodszych. Tym razem nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali dla swoich podopiecznych dzień sportu. Rozpoczął się on już o godzinie 9.00 powitaniem wszystkich jego uczestników przez dyrektor szkoły p. Katarzynę Goworek i wicedyrektor p. Jolantą Klauzińską. Kolejne klasy, według harmonogramu przystępowały do realizacji kolejnych wyznaczonych im zadań.  Brały udział w zabawach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Katarzynę Marynowską, p. Sławomira Górę, p. Andrzeja Jeruzala, p. Cezarego Mirskiego. Mogli obejrzeć wyposażenie policyjnego wozu, tresurę najpopularniejszego psa będącego w służbie ostrowieckiej policji – Dory. Mogli również wziąć udział w ekologicznych warsztatach przygotowanych przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani  K. Suski, pobawić się na Podwórku Nivea i rysować na asfalcie.

Więcej…
 
Wiosenny Turniej Gier i Zabaw PDF Drukuj Email

 

21 marca, każdy w naszej szkole mógł powitać wiosnę w sposób najbardziej mu odpowiadający. Dla najbardziej aktywnych, nauczyciele wychowania fizycznego - pani Katarzyna Marynowska i p. Sławomir Góra przygotowali szereg sportowych konkursów i zawodów, w których można było nie tylko wykazać się sprawnością ale również dać upust niewyczerpanym pokładom energii. W Turnieju gier i Zabaw, który zainaugurował wiosnę w kategorii klas V pierwsze miejsce zdobyła klasa V b, II miejsce przypadło w udziale klasie V a, III miejsce klasie V c, IV miejsce klasie V d.  W kategorii klas VI miejsce I przypadło klasie VI b, miejsce II zdobyła klasa VI d, miejsce III klasa VI c. W przerwach dla złapania oddechu swoje akrobatyczne umiejętności prezentowała Weronika Broś i Ola Koprowska oraz młodzi piłkarze.

Więcej…
 
JEDEN DZIEŃ WIĘCEJ DLA SIATKÓWKI PDF Drukuj Email

 

29 lutego w całej Europie odbyła się akcja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej  – „One Day More 4 Volleyball” („Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”), by jak najszerzej promować tę dyscyplinę jako sport dla każdego.
Akcja polega na zorganizowaniu w całej Europie jak największej ilości meczów siatkówki w tym szczególnym, bo przeżywanym tylko raz na cztery lata dniu 29 lutego. Wystartowało 9 zespołów w różnych przedziałach wiekowych:6a,6b,6c-PSP14,Wielka Szóstka, Siatkareczki, Kabaczki, RKS Parówczan Kreatyny, YOLO TEAM, Foczki Małgosi - Pg4.Liczna grupa uczniów obu szkoł dopingowała swoich kolegów. Atrakcją dla oglądających i zawodników były występy zespołów tanecznych: ''Promyki'', ''Hip hop''-dziewczęta klasy 4d Wiktoria Łodej, Martyna Młynarczyk , Kasia Kogut ,,pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu: Weroniki Broś(wicemistrzyni Polski w fitness),Oliwia Koziarz oraz duetu Karolina Hauer i Julia Chojnacka. Organizatorem imprezy byli nauczyciele: M. Comber, K. Marynowska i S. Góra. Duża pomocą i zaangażowaniem wykazały się dziewczęta z klasy 2d(K. Kaczmarzyk, A. Nierubiec, D. Sejdzińska, N. Piątak) i chłopcy z 2c ( S. Żelazowski, D. Baran,  K. Nieduziak)

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3