Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
Ekologiczna torebka. PDF Drukuj Email

Nasza szkoła zajmuje się edukacją ekologiczną od wielu lat.  Podejmując wszelkie działania chcemy dzielić się swoimi umiejętnościami  i upowszechniać wartości proekologiczne wśród Małych i Dużych, w związku z tym zachęcamy uczniów i ich rodziców do udziału w tych przedsięwzięciach. Jedno z nich, to konkurs  „ Ekologiczna torba na zakupy”, który  zaowocował wspaniałymi pracami . Powstały bardzo atrakcyjne torby z surowców wtórnych, że nie jeden producent  by się nie powstydził. Do konkursu przystąpiły : Majewska Zosia 0 b, Ptasińska Zosia 0b, Kordos Hania 0b, Kogut Karolinka 0b, Stasica Julia 0b, Staniszewska Maja 0b, Karczewska Natalia 0b, Bontur Karol 0b, Kargul Zuzia 0b, Haba Gabrysia 0b, Lepiarz Wojtek 0c, Kiec Gabrysia 2a, Bielecka Lena 2a, Masternak Hubert 2c, Szklarska Julia 2c, Kordos Jan 2d, Paszkiel Sebastian 2e, Kłonica Helenka 2e, Chmielewska Zuzia 2e, Soroka Maja 2e, Wójcik Kacper 2f, Sowicki Tomasz 2f . Wybór był tak trudny, że  organizatorki konkursu p. Jolanta Niedziela, p. Jolanta Wielgus i p. Beata Darnowska postanowiły przydzielić małym projektantom same pierwsze miejsca. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z tym niełatwym zadaniem.

Więcej…
 
Śpiewające powitanie wiosny. PDF Drukuj Email

W ramach obchodów powitania Wiosny odbył się konkurs piosenki angielskiej KARAOKE, w którym uczniowie konkurowali w dwóch grupach wiekowych : klasy III i klasy IV-VI. Występowali soliści duety. W pierwszej grupie wzięło udział 5 solistów i 7 duetów; w drugiej-10 solistów i 2 duety. Poziom występów był wyjątkowo wysoki. Występy oceniało jury w składzie: I grupa - dyr. K. Goworek i dyr. J. Klauzińska, B. Darnowska, I. Suder oraz przedstawicielki SU; grupa II - dyr. J. Klauzińska, E. Goworowska, A. Witkowska oraz przedstawicielki SU.
Konkurs jest cykliczny, stał się tradycją w szkole, jest świetną zabawa, ale i żywą lekcją języka angielskiego.
Organizatorzy: B. Kosikowska, M. Nowakowska, I. Suder, A. Witkowska

Więcej…
 
Wielkie Dyktando Czwartoklasistów PDF Drukuj Email

 

Nasi uczniowie bardzo lubią zmagania z polską ortografią, która, jak wiadomo, nie należy do łatwych. 16 marca do szkolnego dyktanda przystąpiła grupa 28 uczniów klas czwartych. Z pozoru prosty tekst dyktanda o sympatycznej czarownicy Kasi zawierał jednak kilka ortograficznych pułapek, z którymi najlepiej poradziła sobie Wiktoria Pomykała z kl. 4 d i tym samym zajęła I miejsce. Na II miejscu znalazła się Maja Bielecka , również z kl. 4 d  , III zaś miejsce przypadło  uczniom  klasy 4aKacprowi Krajewskiemu i Maciejowi Lisowi.
Potyczki z panią Ortografią obudziły ducha walki – czwartoklasiści już dopytują się o kolejny ortograficzny turniej.

Więcej…
 
I Szkolny Konkurs Głośnego Czytania “Let’s Read PDF Drukuj Email

 

Dnia 24 stycznia odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Głośnego Czytania “Let’s Read”. Nauczycielki języka angielskiego  uczące w klasach III –VI wytypowały i przygotowały uczniów  do konkursu, który polegał na pięknym odczytaniu fragmentu literatury w języku angielskim. Oceniając uczestników jury brało pod uwagę wymowę, interpretację oraz walory artystyczne prezentacji. Uczniowie wybierali do odczytania przede wszystkim fragmenty bajek ( “The wolf and seven goats”,”Three little pigs”, itp) oraz literatury młodzieżowej (“Adventures of Tom Sawer”,”Alice in Wonderland”, “Sindbad the sailor”, itp). W konkursie brała również udział widownia, która miała za zadanie odgadnięcie tytułu czytanego fragmentu. Poza konkursem, gościnnie zaprezentował swoje wysokie umiejętności Natan Nowak -uczeń klasy 1a

Więcej…
 
Magia świąt w poezji PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia i zima są wdzięcznym tematem utworów poetyckich. W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Magia świąt”. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas IV-VI.  Komisja konkursowa w składzie pani dyrektor Katarzyna Goworek, Mariola Podlach, Małgorzata Guzek miała niemały dylemat w wyłonieniu zwycięzców.
I tak w kategorii klas czwartych I miejsce ex aequo zdobyły  Aleksandra Kwapisz z kl. 4a oraz Wiktoria Pomykała z kl. 4d,  II miejsce  - Maja Bielecka z kl. 4d, III miejsce  - Marta Karwacka, kl. 4d. Wśród piątoklasistów najlepsza okazała się Noemi Gocel z kl. 5c. Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Kogut z kl. 5d, a na trzecim – Karolina Smuga, również z kl. 5d.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne deklamacje, dzięki którym mogliśmy jeszcze raz poczuć magię świąt.

Więcej…
 
Konkurs „Coś z niczego” PDF Drukuj Email

 

W tym roku na choince  edukacji wczesnoszkolnej zawisły przepiękne ozdoby wykonane  z surowców wtórnych. Wykonały je dzieci z klas młodszych wraz ze swoimi rodzicami w ramach konkursu „Coś z niczego”.  Pomysły na ozdoby z niczego okazały się fenomenalne, możemy tu zobaczyć bałwanki z kubeczków jednorazowych, anioły , gwiazdy z rurek gazetowych i wiele innych bardzo ciekawych prac, które budzą duże zainteresowanie.  Wszystkie ozdoby zostały wyróżnione, a ich wykonawcom serdecznie dziękujemy  i  gratulujemy pomysłów- organizatorki konkursu: Jolanta Niedziela, Jolanta Wielgus, Beata Darnowska. Uczestnicy konkursu zostaną uhonorowani upominkami .

Więcej…
 
II edycja konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” PDF Drukuj Email

 

W 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie II edycji konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” z życzeniami w języku angielskim, którego organizatorkami  były nauczycielki Ilona Suder i Barbara Kędzierska. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań językiem obcym, rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów. Konkurs, który skierowany był do uczniów klas 2-3 PSP, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Jury oceniało oryginalność, samodzielne wykonanie, estetykę, zgodność  pracy z tematem oraz poprawność językową. Technika i forma wykonania pracy była dowolna. W konkursie wyłonionych zostało aż 6 zwycięzców. Zostały przyznane również wyróżnienia oraz nagroda publiczności. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 2 z 9